Newsy

Pogoda na piątek: pogodnie i ciepło 

"Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (17 + 18-21.04.2020) | POLSKA", źródło: x-news

Newsy

Pogoda na piątek: pogodnie i ciepło 

"Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (17 + 18-21.04.2020) | POLSKA", źródło: x-news

W piątek przelotne opady deszczu możliwe są tylko na Podkarpaciu oraz w Bieszczadach, w pozostałych rejonach sucho i pogodnie. Temperatura od 10 stopni w Suwałkach do 17 stopni Celsjusza w Krakowie. 

Północno-wschodnia Europa oraz krańce zachodnie kontynentu znajdują się w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Białym oraz w rejonie Zatoki Biskajskiej. Związane z nimi są strefy frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem Europy dominuje słaby, rozległy wyż, z głównym centrum nad Szetlandami. Nad Polską od zachodu rozbudowuje się klin wyżu. Z północy napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda na piątek, 17 kwietnia 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosło.

W piątek na wschodzie i południu kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane. Na Podlasiu i Mazurach możliwy przelotny deszcz lub deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 9 st.C na krańcach północno-wschodnich i północnych, około 13 st.C w centrum, do 17 st.C na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju okresami porywisty, na Mazurach i Podlasiu w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -3 st.C na wschodzie do 1 st.C na zachodzie, cieplej miejscami na Śląsku, w Małopolsce i nad morzem, od 1 st.C do 3 st.C. Wiatr słaby, nad morzem i na północnym wschodzie okresami umiarkowany, początkowo porywisty, z kierunków północnych, na południu i zachodzie skręcający na wschodni, na Pomorzu i Kujawach zmienny.

Pogoda w Warszawie, 17 kwietnia 

W Warszawie w piątek pogodnie. Temperatura maksymalna 14 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i północny. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna około -2 st.C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

W sobotę w stolicy przed południem słonecznie, potem pochmurnie. Temperatura maksymalna 12 st.C. Wiatr na ogół słaby, z kierunków północnych. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.pl

Zobacz też:

Dramatyczny apel schroniska w Korabiewicach. „Sytuacja jest naprawdę bardzo kryzysowa, bardzo smutna”

Antarktyda – czysta, piękna i bez koronawirusa

Tani, domowy płyn do baniek mydlanych - zrobisz z niego dzieła sztuki. Sprawdź nasz przepis  

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
74
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0