Newsy

Pogoda na czwartek: burze i deszcz w całej Polsce

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (24 + 25-26.09.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na czwartek: burze i deszcz w całej Polsce

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (24 + 25-26.09.2020) | POLSKA

W czwartek na termometrach od 23 stopni C w Szczecinie do 26 w Rzeszowie. Synoptycy opowiadają opady deszczu oraz burze. Na wschodzie silny wiatr. 

Jak informuje IMGW, wschodnia część Europy będzie w zasięgu wyżu znad zachodniej Rosji. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad południową Skandynawią i Wyspami Brytyjskimi. Przez Polskę z zachodu na wschód będzie przemieszczać się zatoka niżowa z linią zbieżności, a na zachodzie kraju zaznaczy się chłodny front atmosferyczny. Będzie napływać ciepłe powietrze polarne morskie, dopiero za frontem chłodniejsze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

Prognoza pogody na czwartek, 24 września 2020 r.

W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, zwłaszcza po południu, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz lokalnie do 20 mm w pasie od Warmii i Mazur po Podkarpacie i Małopolskę oraz do 10 mm na krańcach zachodnich. Temperatura maksymalna od 23 st. C do 26 st. C; chłodniej miejscami w rejonach podgórskich i nad morzem, od 19 st. C do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie i w górach okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni, na północnym zachodzie także zachodni. W czasie burz i wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie zanikające burze. W drugiej części nocy na wschodzie, miejscami na północy i w kotlinach górskich utworzą się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11 st. C do 14 st. C; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat miejscami około 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w górach oraz w czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 24 września 2020 r. 

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Po południu przelotne opady deszczu i burze, lokalnie możliwy mały grad. Suma opadów w burzach lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna około 26 st. C. Wiatr przeważnie słaby, podczas burz wzmagający się do umiarkowanego, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. 

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, nad ranem rozpogodzenia. Początkowo możliwe przelotne opady deszczu. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W piątek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze z małym gradem. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. 

Zobacz też:

Małgorzata Rozenek-Majdan pokazała tatuaże na rękach. Fani: "Pani Gosiu, czy to prawdziwe?"

Trzy nowe wyspy w Polsce. Wiemy, jak się będą nazywać

Złote myśli prowadzących. Sprawdź, czy wiesz, kto jest ich autorem [QUIZ]

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
85
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0