Materiał promocyjny

Wszystko o implantach stomatologicznych. "Jesteśmy w stanie zaopiekować 99 proc. pacjentów"

Kiedy i jak obcho­dzi się Dzień Den­ty­sty?
Zdrowy uśmiech po jednym zabiegu
Źródło: Dzień Dobry Wakacje
W dzisiejszych czasach implantologia stomatologiczna jest nieodłącznym elementem nowoczesnej stomatologii, oferując pacjentom nie tylko estetyczne uzupełnienie braków w uzębieniu, ale przede wszystkim funkcjonalność i komfort. Implanty stomatologiczne stanowią innowacyjne rozwiązanie, które odmienia życie wielu osób, przywracając im pewność siebie i zdrowy uśmiech. Czym tak naprawdę są implanty stomatologiczne? Jak przebiega proces ich wszczepienia? Jakie są korzyści z ich stosowania w porównaniu do tradycyjnych protez? O tym w Dzień Dobry TVN odpowiedział lek. dent. Michał Mazurec.

Implanty stomatologiczne. Kiedy nie można ich wszczepić?

Sytuacji, w których nie można pacjentowi wszczepić implantu, jest niewiele. - Nawet przy dużych zanikach kości jesteśmy w stanie czy ją odbudować, czy też znaleźć miejsce, gdzie ten implant jesteśmy w stanie wszczepić. Przeciwwskazaniami są na pewno choroby ogólnoustrojowe, nowotwory, rzeczy, na które my nie mamy wpływu, ale to jest bardzo mały odsetek. Przy dzisiejszej technologii cyfrowej, przy dzisiejszym zaangażowaniu jesteśmy w stanie 99 proc. pacjentów zaopiekować implantologicznie - tłumaczył lek. dent. Michał Mazurec.

Mimo że implant można wszczepić praktycznie w każdym wieku, to w przypadku dzieci bardzo często zabieg się odracza. - Tutaj jest kwestia rozwoju kostnego i wzrostu kości, często ten wiek przesuwamy ze względu na to, że młode osoby nadal rosną, może to spowodować jakieś komplikacje w późniejszym etapie, ale w okolicach 20-21 lat implanty można wszczepiać - wyjaśnił specjalista.

Czy można być uczulonym na implant?

Nie można mieć uczulenia na implant. Reakcja może się pojawić przy kontakcie z tytanem czy związkami, które znajdują się w implancie. - Mamy dzisiaj alternatywę, jaką są implanty cyrkonowe, ale przede wszystkim mocno bym nalegał na przebadanie i weryfikowanie, na co to uczulenie występuje - dodał.

Warto dodać, że zdarzają się sytuacje, gdy implant się nie przyjmuje. Na szczęście dotyczy to zaledwie 2 proc. wszystkich pacjentów. - Zazwyczaj, jeśli ten implant się nie przyjmuje, odczekujemy ok. 3 miesięcy na wygojenie się kości i ponownie przystępujemy do implantacji. W większości przypadków ten zabieg drugi, ponowny, się udaje - wyjaśnił specjalista.

Dlaczego warto zdecydować się wszczepienie implantu? Jakie korzyści niesie za sobą taki zabieg? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Peter Cade/Getty Images

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Młode piłkarki przełamują stereotypy na murawie
Materiał promocyjny

Młode piłkarki przełamują stereotypy na murawie

Jak dbać o skórę ciała, by była gładka i nawilżona?
Materiał promocyjny

Jak dbać o skórę ciała, by była gładka i nawilżona?