dentysta

  TikTokerka Clara Dudley pragnęła białego, zdrowego uśmiechu. W desperacji udała się do Turcji, by przejść zabieg, którego elementem jest piłowanie zębów. Niestety, efekt był daleki od wymarzonego.

  Jak specjaliści z Malo Clinic poradzili sobie z jego przypadkiem? Oto efekty.

  Skąd wziął się ten irracjonalny trend? Czy jest on bezpieczny? Na te pytania w studiu Dzień Dobry TVN odpowiedział lekarz dentysta Tomasz Kupryś.

  Czy zawsze jest to bezpieczne?

  Ile lat więzienia mu grozi? W lubelskim sądzie ruszył proces.

  Lekarz radzi, jak zapobiegać nadwrażliwości.

  Barbara Jaroń z zawodu jest stomatologiem. Po godzinach zamienia dentystyczne wiertło na krawieckie szpilki. Szyje retro ubrania, które idealnie sprawdzają się na parkiecie, a także kocha tańczyć. Jej niezwykła pasja zaczęła się od fascynacji muzyką lat 50.

  "Trudno mówić o elegancji w przypadku takich działań". Zdjęcie paragonu z gabinetu stomatologicznego, które pojawiło się na jednym z forów dentystycznych, wywołało prawdziwą burzę w sieci. Co zostało doliczone do wizyty?

  Dla wielu pacjentów wizyta w gabinecie stomatologicznym kojarzy się ze strachem przed bólem. Szacuje się, że lęk przed dentystą dotyka około 36 proc. populacji. - Jak siedzę w poczekalni i słyszę to wiertło, czuję ten specyficzny zapach unoszący się z gabinetu, robi mi się słabo – mówi jedna z pacjentek. O dentofobii porozmawialiśmy z lek. Agnieszką Łykowską-Tarnowską, stomatolożką i psycholożką.  

  Skuteczne wybielanie zębów nie musi oznaczać długich wizyt w gabinecie stomatologicznym i wydawania kroci pieniędzy. Sprawdź sposoby, które umożliwiają zadbanie o barwę zębów bez wychodzenia z domu i ponoszenia dużych kosztów..

  "Jaw training" to nowy trend z TikToka, który pokazuje, jak za pomocą przygryzania silikonowej piłeczki wyostrzyć linię szczęki. Nagranie obejrzało blisko 2 mln internautów. O kontrowersyjnej metodzie i czyhających w sieci niebezpieczeństwach porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dentystą Tomaszem Kuprysiem.  

  Soniczna szczoteczka do zębów to gadżet, który sporo kosztuje, jednak jest to dobra inwestycja. Chyba każdy przyzna, że zdecydowanie lepiej wydać nieco więcej na takie urządzenie do dbania o higienę jamy ustnej niż na dentystę.

  Ciąża nie jest przeciwskazaniem do leczenia endodontycznego. Unikanie wizyt u stomatologa w tym czasie jest błędem - mówi nam stomatolog Katarzyna Dąbkowska. Nieleczone zęby mogą mieć negatywny wpływ na masę urodzeniową i doprowadzić do wcześniejszego porodu.

  Pią­tego marca oka­zję do świę­to­wa­nia mają sto­ma­to­lo­dzy. Dzień Den­ty­sty to święto wszyst­kich leczą­cych zęby, ale i oka­zja, by "odcza­ro­wać" ich nie­zbyt pozy­tyw­nie koja­rzony zawód oraz przy­po­mnie­nie, że den­ty­stów warto odwie­dzać.

  Wiele osób marzy o pięknym, białym i równym uśmiechu. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na aparat ortodontyczny. Dlatego do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dr Magdalenę Osiewicz, która opowiedziała o alternatywnej metodzie. Na czym polega bonding i czy jest dobrym rozwiązaniem dla każdego?

  Damian Michałowski razem z synkiem wybrał się na kontrolę do gabinetu stomatologicznego. Choć nie było tak łagodnie jak podczas pierwszej wizyty, ale mały Henio dał sobie radę i dostał pochwałę od dumnego taty.

  Problemem Karoliny były słabe i łamliwe zęby. Z powodu licznych obowiązków nie miała czasu się nimi zająć, a kiedy już decydowała się na wizyty u stomatologów, ci proponowali jej wstawienie protezy. W końcu kobieta zwróciła się o pomoc do ekspertów z Malo Clinic. Jaki zabieg jej zrobili? Efekt jest spektakularny.

  Stomatolog dba nie tylko o zdrowie zębów, ale także o ich wygląd. O najnowszych trendach w dziedzinie stomatologii estetycznej rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z doktor Magdaleną Żywicką i doktor Wojciech Ryncarz. Czym różni się stomatologia estetyczna od stomatologii?

  W jakim wieku należy się po raz pierwszy wybrać z dzieckiem do stomatologa? Co zrobić, żeby taka wizyta nie wywarła na małym pacjencie negatywnego wrażenia? Gościem Dzień Dobry TVN była dziś stomatolog dr Urszula Jarosz-Kajdrys.

  Podobno kobiety w ciąży nie powinny poddawać się leczeniu kanałowemu zębów, ekstrakcji, a jeśli zdecydują się na zabieg dentystyczny, to bez znieczulenia. Czy rzeczywiście panie spodziewające się dziecka muszą przestrzegać tych zasad? Czym im grozi nieleczenie zębów? O tym mówiła w Dzień Dobry TVN stomatolog dr Urszula Jarosz-Kajdrys.

  Już od dzieciństwa Alicja Mielniczek miała problemy z zębami. Traciła je z powodu licznych infekcji. Brak zębów sprawił, że miała wiele kompleksów. W końcu postanowiła to zmienić i po nowy uśmiech zgłosiła się do specjalistów z Malo Clinic w Warszawie. Jaki zabieg przeprowadzili? Czy był skomplikowany? Czy po jego wykonaniu Alicja czuła ból? Zobaczcie, jak wyglądała przed i po zabiegu.

  "Nie mogę zaczynać pracy nieuśmiechnięta" - mówi pani Elżbieta Loska. Na co dzień pilotuje wycieczki i braki w uzębieniu utrudniały jej pracę i sprawiały, że ciągle czuła się niekomfortowo. Co prawda nosiła protezę, ale ciągle bała się, że jej wypadnie, a jedzenie sprawiało duże kłopoty. Na pomoc przyszli eksperci z Malo Clinic, którzy podarowali jej szeroki uśmiech. Na czym polega metoda, którą zastosowano u Pani Eli? Czy jej przypadek był trudny? W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym dr Pulo Malo. Towarzyszyła mu szeroko uśmiechnięta pani Elżbieta.

  Zęby pani Edyty były zepsute już podczas jej Pierwszej Komunii. Niedługo potem zostały jej tylko dwa. Ze względu na tak wczesne usunięcie uzębienia miał miejsce zanik kości w szczęce. Przed Armando Lopezem z Malo Clinic stało więc niełatwe zadanie: implanty musiały zostać zamocowane w kości jarzmowej. Było to możliwe dzięki nowości w dziedzinie stomatologii - implantom zygomatycznym. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o zmianach jakie implanty zębowe powodują w ludzkiej twarzy.

  Internet pełen jest porad na temat wybielania zębów domowymi sposobami, z których wynika, że da się to zrobić za pomocą wszystkiego co ma się pod ręką. A co o skuteczności tych metod sądzi gość Dzień Dobry TVN stomatolog Katarzyna Moreno-Szypowska? Czy pasty i paski wybielające są skuteczne? Czy martwe zęby, korony i implanty wybielą się dzięki zabiegowi w gabinecie stomatologicznym?

  Magda Kiszczak ma problemy odkąd zaczęły wyrastać jej zęby stałe. Okazało się, że pojawiło kilka nadliczbowych, które zostały usunięte przez stomatologa oraz ortodontę. Nie był to jednak koniec jej problemów: w wieku 20 lat była zmuszona do usunięcia całego uzębienia z górnej szczęki ze względu na niewyobrażalny ból. Ze względu na sztuczną szczękę sepleniła, co nie spodobało się jednemu z potencjalnych pracodawców. Po 10 latach powiedziała sobie dość i pojechała do Warszawy, by szukać pomocy u lekarzy z Malo Clinic. Jak wygląda nowy uśmiech Magdy? O pierwszych dniach po zabiegu opowiedziała w Dzień Dobry TVN w towarzystwie stomatologia Armando Lopeza.

  W wieku 16 lat Anna Mularczyk zaczęła mieć problem z zębami. Strach przed bólem związanym z ich leczeniem spowodował, że po kilku latach jej zęby zaczęły wypadać. Ania postanowiła to zmienić. O jej zęby zadbali specjaliści z Malo Clinic. Jaką metodę wykorzystali? Zobaczcie, jak Ania Wyglądała przed i po zabiegu. Wraz z dr. Paulo Malo - właścicielem Malo Clinic Warsaw gościliśmy ją w Dzień Dobry TVN.

  Adam Anioł zaczął mieć problemy z zębami w szkole średniej. Po rozstaniu z żoną i podczas walki o syna przestał dbać o siebie. Na skutek tego stan jego uzębienia pogorszył się. W ciągu pięciu lat stracił siedem zębów. Postanowili mu pomóc lekarze z Malo Clinic. W Dzień Dobry TVN Adam powiedział, jak nowy uśmiech zmienił jego życie, a kierownik chirurgii z Malo Clinic Warsaw dr Armando Lopes - jakiej metody użyto podczas zabiegu. Zobaczcie efekt.

  W dzieciństwie Daniel Kaleta zaniedbał zęby, przez co już w wieku 18 lat był zmuszony do noszenia protezy. Te plastikowe sprawiały dyskomfort i szybko się łamały. Pani Danielowi postanowili pomóc dentyści z Malo Clinic. Na czym polegał zabieg? Czy nowe zęby są już na stałe? Zapytaliśmy o to założyciela kliniki Malo Clinic – dr Paulo Malo.

  Problemy z zębami Katarzyna Powarow zaczęła mieć we wczesnym dzieciństwie. Pogłębiły się one po urodzeniu dziecka. Kiedy brat zgłosił ją do castingu „Marzenie o pięknym uśmiechu”, miała tylko cztery swoje zęby. Specjaliści z Malo Clinic Warsaw postanowili jej pomóc. Zobaczcie, jaką technikę zastosowali, aby odbudować jej uzębienie.