stomatologia

  stomatologia

  Dla wielu pacjentów wizyta w gabinecie stomatologicznym kojarzy się ze strachem przed bólem. Szacuje się, że lęk przed dentystą dotyka około 36 proc. populacji. - Jak siedzę w poczekalni i słyszę to wiertło, czuję ten specyficzny zapach unoszący się z gabinetu, robi mi się słabo – mówi jedna z pacjentek. O dentofobii porozmawialiśmy z lek. Agnieszką Łykowską-Tarnowską, stomatolożką i psycholożką.  

  Piękny i naturalny uśmiech zawsze jest w modzie. Mimo że nie każdy z nas może się takim pochwalić, to stomatologia estetyczna potrafi poprawić to, co nie zbyt dobrze wyszło naturze. Jakie zabiegi oferuje? Na czym polega bonding i jak wygląda podcinanie dziąseł? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z dr n. med. Emmą Kiworkową, stomatologiem.

  Kilka lat temu polski rząd reklamował Polskę jako miejsce, gdzie warto się leczyć taniej niż w innych krajach zachodnioeuropejskich. Dynamika rynku jest bardzo duża. Rozwój turystyki medycznej przyspiesza z roku na rok nawet o kilkanaście procent. Szacuje się, że w zeszłym roku w ramach turystyki medycznej do Polski przyleciało ponad 170 tys. pacjentów. Wybierali oni prywatne kliniki w dużych miastach jak: Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk. Pacjentami byli głównie obywatele państw skandynawskich, Wysp Brytyjskich i Francji Ze względu na dobre połączenia lotnicze zdarzają się również pacjenci z USA oraz Kanady.

  Stomatolog dba nie tylko o zdrowie zębów, ale także o ich wygląd. O najnowszych trendach w dziedzinie stomatologii estetycznej rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z doktor Magdaleną Żywicką i doktor Wojciech Ryncarz. Czym różni się stomatologia estetyczna od stomatologii?

  Kolejną uczestniczką "Metamorfozy uśmiechu" jest Justyna Studzian-Błaszczyk, która od 7 lat prowadzi warsztat samochodowy. Świat motoryzacji nie ma przed nią tajemnic. Największym problemem Pani Justyny był kontakt z klientami, by ci nie zauważyli braku uzębienia. To był największy kompleks Justyny Studzian-Błaszczyk. W jakich okolicznościach nasza bohaterka straciła zęby? Na pomoc wyszli lekarze z Malo Clinic. Jakiemu zabiegowi została poddana uczestniczka metamorfozy? Jak się czuje z nowym uśmiechem? Pani Justyna opowiedziała o tym w studiu Dzień Dobry TVN. O zabiegu zaś, opowiedział Armando Lopes, Kierownik Chirurgii Malo Clinic Warsaw.

  Wieloletnie zaniedbania spowodowały, że Pani Beata Biedrzycka w wieku 24 lat ma liczne braki w uzębieniu. Z tego powodu rzadko się uśmiecha. Zębami młodej mamy zajęli się specjaliści z Malo Clinic. Zobaczcie, jak przebiegał sam zabieg i, jak teraz, po stomatologicznej metamorfozie, wygląda Pani Beata.

  Od lat kilku lat pokazujemy niesamowite historie osób, dla którym olbrzymim problemem były braki w uzębieniu. Na oczach lekarze z Malo Clinic przywracają piękny uśmiech, który do tej pory był niemożliwy. Dlatego, jeśli masz poważne problemy z uzębieniem, a marzysz o pięknym, nowym uśmiechu – ten casting jest właśnie dla Ciebie!

  Zęby mądrości, zwane też "ósemkami", wyrastają zazwyczaj pomiędzy 16 a 25. rokiem życia, a ich wyrzynanie wiąże się z ogromnym bólem. Najczęściej pojawiają się jako ostatnie zęby, gdy w szczęce brakuje już miejsca. Jak pielęgnować "ósemki" i kiedy należy je usunąć? Czy wyrywanie zębów mądrości wiąże się z ryzykiem uszkodzenia szczęki lub nerwów? O to zapytyliśmy w Dzień Dobry TVN stomatologa dr Annę Jankowską.

  W wyniku wypadku samochodowego, któremu Pani Alicja Kosobudzka uległa mając 13 lat, straciła zęby. Za namową mamy zgłosiła sie do nas, by wziąć udział w akcji "Piękny uśmiech". Dlaczego tak długo zwlekała z podjęciem decyzji o leczeniu? Jak po zabiegu zmieniło się jej życie? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Alicję Kosobucką i prof. Paulo Malo, stomatologa z Malo Clinic.

  Choroba serca, nowotwór płuc i śmierć męża - wszystko to spadło na Panią Małgosię Uziałko i sprawiło, że straciła zęby, i przestała się uśmiechać. Pani Małgosia zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc - chciała odzyskać piękny uśmiech. Pomogliśmy jej w tym wspólnie z ekspertami z Malo Clinic. Efekt zaskoczył samą Panią Małgosię i jej córkę Milenę. Zobaczcie!

  Pewnego dnia Pani Joanna obudziła się bez zębów. Choć ma dopiero 33 lata przez brak uzębienia wygląda na o wiele starszą. W czasie ciąży zachorowała na anemię. Jej przypadek należał do jednych z najtrudniejszych operacji stomatologicznych. Zabieg w Malo Clinic odmienił jej życie. W studiu Dzień Dobry TVN Joanna Skonieczka była naszym gościem. Towarzyszył jej dr Armando Lopez, Kierownik Chirurgii Malo Clinic Warsaw.

  Zęby Mariusza Zasady były w fatalnym stanie. Przysparzało mu to wielu problemów w życiu. Za namową żony postanowił to w końcu zmienić i zdecydował się na wykonanie zabiegu All On 4. Metamorfoza po wizycie w gabinecie stomatologicznym jest spektakularna. Pan Mariusz ma teraz naprawdę piękny uśmiech...

  Dzięki tej metodzie, w jeden dzień i bez przeszczepu kości bezzębni pacjenci mogą uzyskać nowe, stałe zęby. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy prof. Paulo Malo, wynalazcę techniki All-on-4 oraz jego pacjenta Antoniego Powierżę. Czy ta metoda jest bolesna? Dlaczego ta metoda jest tak wyjątkowa?

  Polska - pomimo, że nie wpływa to na stan naszego uzębienia - ma najwięcej dentystów w Europie. Stomatolodzy coraz częściej przejawiają komercyjne podejście do pracy. Nastawieni na zyski, nie mają czasu dla pacjenta. Dlaczego umiejętności i zaangażowanie stomatologów tak gwałtownie się pogarszają? W studiu Dzień Dobry TVN naszym gościem był doktor Wojciech Ryncarz, wiceprezydent Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.