Sport i fitness

Jak nie zwariować i nie przytyć w domu? Mariola Bojarska-Ferenc i jej propozycje ćwiczeń barre

Sport i fitness

Aktualizacja:

Obecna sytuacja wymusza na nas pobyt w domu, a to może prowadzić do częstszego podjadania i w konsekwencji do tycia. Mariola Bojarska-Ferenc przekonuje, że tak nie musi się stać, tylko trzeba się ruszać. Oto jej propozycje ćwiczeń barre, czyli miksu pilatesu, jogi i baletu.

Ruch to zdrowie

Przymusowy pobyt w domu nie oznacza, że musimy jedynie siedzieć pod kocem i oglądać seriale. Mariola Bojarska-Ferenc przekonuje, że warto poświęcić czas na trening. Zaproponowała ćwiczenia barre, które bez problemu wykonamy w mieszkaniu. Dzięki nim nie tylko zadbamy o własną sylwetkę, lecz także o nasze zdrowie. Propagatorka zdrowego stylu życia przedstawiła kilka konkretnych propozycji ćwiczeń i zaangażowała w nie prowadzących program: Paulinę Krupińską-Karpiel i Damiana Michałowskiego.

Czym jest barre?

Barre to ćwiczenia oparte na balecie, jodze oraz pilatesie, które mają korzystny wpływ na całe ciało. Dzięki nim możemy m.in. wzmocnić mięśnie brzucha, ale też proporcjonalnie wymodelować całą sylwetkę.

Dla kobiet to bardzo ważna informacja, uczymy się gracji, ładnego poruszania się

- dodała Mariola Bojarska-Ferenc.

Ruszając się, oczywiście trzeba pamiętać o pilnowaniu tętna, a także o wygodnym stroju i obuwiu, które zabezpieczy stopy i nie będzie przeszkadzało im w ich pracy. Podczas treningu możemy wykorzystać dowolną muzykę, która uprzyjemni nam czas spędzony na ćwiczeniach.

Miłośniczką barre jest m.in. Natalie Portman, której ćwiczenia te pomogły w przygotowaniach do roli w „Czarnym łabędziu”.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości