Gwiazdy

Piotr Głowacki i jego pomysły na spędzanie czasu z rodziną. „Zagęszczamy działania, które robiliśmy do tej pory”

Gwiazdy

Piotr Głowacki i jego pomysły na spędzanie czasu z rodziną. „Zagęszczamy działania, które robiliśmy do tej pory”

Piotr Głowacki dołączył do grona artystów, którzy promują rozsądne zachowanie i obecną pandemię przeczekuje w domu. Jak razem z żoną i dziećmi spędzają ten czas? Czy bywa ciężko?

Zabawa w kreatywność

Piotr Głowacki przekonuje, że obecna sytuacja nie zmieniła zbyt wiele w  jego rodzinie i tak jak wcześniej, tak i teraz z żoną Agnieszką bawią się z dziećmi. Poświęcają na to jednak więcej czasu. Aktor pokusił się nawet o wykonanie płaskich figurek świnki Peppy oraz stworzył papierowy statek kosmiczny. Dzięki temu uczy własne pociechy kreatywności i razem mogą odgrywać małe przedstawienia.

W teatrzyku wykorzystywane są różne rzeczy, czyli mogą być laleczki, gotowe już maskotki, które dzieci kochają

- przyznał aktor.

Dodał, że oboje z żoną przygotowują dla maluchów tory przeszkód, którymi zapewniają im odpowiednią porcję ruchu. Dzieci mogą też w bezpieczny sposób wspinać się po drabinkach, które mają zamontowane na ścianie pokoju. Rodzina Głowackich unika wychodzenia na zewnątrz, chociaż raz zdarzyło im się wybrać na spacer do lasu.

Bez zapasów

Panująca pandemia koronawirusa wywołała masowe wyprawy do sklepów. Co chwila w mediach pojawiały się ujęcia z wózkami wypchanymi po brzegi makaronem, ryżem czy papierem toaletowym. Piotra Głowackiego i jego żonę ominęła jednak zakupowa gorączka.

Policzyliśmy po prostu, co mamy w domu. Okazało się, że nie jest tego tak mało i stwierdziliśmy, że spróbujemy wykorzystywać to, co mamy

- powiedziała Agnieszka Głowacka.

Zdarza im się jedynie kupować rzeczy potrzebne na bieżąco. 

Niezwykła inicjatywa wspierająca Włochów

Rodzina Głowackich chciała się wybrać w kwietniu nad włoskie jezioro Garda, jednak plany pokrzyżowała panująca pandemia. Mimo to chcą wesprzeć na duchu walczących z koronawirusem Włochów i podziękować im za dobrą energię. Stworzyli więc z przyjaciółmi hasło #miminachiitalia oraz specjalną nakładkę na zdjęcia i zachęcają, by dodawać ją na zdjęcia profilowe.

Ważne!

Jeśli masz wysoką gorączkę, duszności, kaszel, bóle mięśni i czujesz się osłabiony bezzwłocznie zgłoś się do szpitala zakaźnego lub skontaktuj z najbliższą stacją sanepidu. Wszystkie niezbędne i najświeższe informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz tutaj.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
65
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0