Sport i fitness

Jak zacząć przygodę z jogą? Oto praktyczne porady ekspertek

Sport i fitness

Projekt Plaża - spons. Sportano

W miasteczku Projekt Plaża TVN w Krynicy Morskiej Magdalena Janik i Katarzyna Kończak opowiedziały o zaletach praktykowania jogi. Jak rozpocząć swoją przygodę z tą aktywnością fizyczną? Gdzie warto ją ćwiczyć? W jaką matę warto się zaopatrzyć?

Joga dla początkujących

Joga to wyjątkowa forma aktywności, która znakomicie wpływa zarówno na nasze ciało, jak i umysł. Doczekała się milionów miłośników na całym świecie.

- Jogę można zacząć praktykować w każdym wieku. Jest świetnym rodzajem aktywności fizycznej. Można zacząć wtedy, kiedy czuje się potrzebę. Daje nam przede wszystkim połączenie ze sobą. Poczucie osadzenia się w ciele, że to ciało należy do nas – tłumaczyła joginka Magdalena Janik.

Jak dodała, piękno tego sportu polega na tym, że można go praktykować dosłownie wszędzie. - Na upartego nie potrzebujemy nic oprócz siebie. Można praktykować nago, w lesie, na łące. Podstawową rzeczą, którą należy ze sobą zabrać jest mata do jogi - podkreśliła.

Jak wybrać matę do jogi? Praktyczne porady

Na rynku mamy wiele dostępnych rodzajów mat. A jaka będzie najlepsza dla osób rozpoczynających przygodę z tym sportem? - Na początku warto zapytać nauczyciela jogi czy specjalisty marki Sportano, który doradzi nam, jak wybrać matę w zależności od tego, jakie mamy potrzeby, czy jesteśmy osobą początkującą, gdzie zamierzamy praktykować itd. - poradziła joginka Katarzyna Kończak.

Jej zdaniem ciekawymi produktami są maty wykonane z kauczukowych, biodegradowalnych materiałów. - To maty polskiej marki JOY in me, które są dostępne w Sportano. Są o różnych grubościach, np. 3 milimetry. [...] Możemy zabrać ją do domu lub studia jogi. Fajną propozycją jest też mata, która ma milimetr i waży kilogram. Dzięki temu możemy ją zabrać na plażę czy na wakacje. Super opcją też jest to, że marka Sportano wysyła nam ten produkt w 24 godziny - przekonywała specjalistka.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości