Diety i odchudzanie

Agnieszka Kotońska, gwiazda Gogglebox zrzuciła 30 kg: "Nie było łatwo"

Diety i odchudzanie

Aktualizacja:

Pomysłów na szybkie odchudzanie nie brakuje. I choć restrykcyjne diety są bardzo skuteczne, to kłopotem jest utrzymanie wymarzonej wagi. Wybranie odpowiedniej diety nie gwarantuje sukcesu, jeśli nie zmienią się nasze nawyki żywieniowe i po jej zakończeniu znów zaczniemy niezdrowo jeść. Gościem Dzień Dobry TVN była uczestniczka programu Gogglebox, Agnieszka Kotońska, która w dwa lata zrzuciła 30 kg. Jak tego dokonała?

Agnieszka Kotońska, uczestniczka programu Gogglebox z powodu barku ruchu i złej diety przybrała sporo na wadze. Kiedy okazało się, że przytyła do 104,5 kg, postanowiła pozbyć się zbędnego tłuszczu. Do odchudzania zbierała się jednak przez pół roku.

Siedziałam w każdą niedzielę w fotelu, jadłam chipsy, piłam colę i mówiłam do męża, że od poniedziałku zacznę. I nie zaczynałam.

- wspomina.

>>> Zobacz także:

Przyszedł w końcu dzień, kiedy powiedziała "STOP!". Kupiła rower i zaczęła na nim jeździć dookoła jeziora. Pierwszego dnia pokonała 5 kilometrów, ale z czasem zwiększała dystans. Obecnie jeździ na rowerze 35 kilometrów dziennie.

Zmieniała też dietę:

Dieta moja była bardzo prosta i zdrowa. Rano kanapka z czarnego chleb, jajko, pół pomidora, drugie śniadanie: małe musli, obiad: ryba gotowana, warzywa na parze, podwieczorek: serek grani, kolacja: omlet. I hektolitry wody.

Podczas odchudzania zdarzały jej się potknięcia i trudne chwile. Bywało nawet tak, że wstawała w nocy i "rozmawiała" z kiełbasą. Najciężej było jednak podczas wakacji, kiedy wszyscy na około niej delektowali się goframi, lodami, czy innymi przekąskami. Złamała się.

Utyłam od razu 6 kg!!!

- powiedziała.

Teraz słabsze momenty ma już za sobą i jak dotąd zrzuciła 30 kg, dzięki czemu zmieściła się w spodnie sprzed 14 lat.

Wiele kobiet do mnie pisze, pytają, jak to zrobiłam, szukają wsparcia. Nie jestem dietetykiem ani psychologiem, ale odpowiadam zawsze zgodnie z prawdą: konsekwencja, dieta, siłownia i poukładanie sobie wszystkiego w głowie.

- stwierdziła.

Co zrobić, żeby jak najszybciej schudnąć?

Odchudzanie najlepiej rozpocząć od razu. Przekładanie terminu przejścia na dietę tylko utrudnia wytrwanie w tym postanowieniu. W próbie utraty wagi ważna jest konsekwencja.

Wybór diety to sprawa indywidualna. Zależy od preferencji i upodobań do niektórych produktów, a także efektów, które chcemy uzyskać. Warto jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny i dieta musi być dostosowana do indywidualnych zapotrzebowań organizmu.

Osoby nastawione na odchudzanie powinny zaopatrzyć się w niezbędne produkty spożywcze. Czas, który wykorzystuje się na to, żeby jak najszybciej schudnąć, powinien być wypełniony ćwiczeniami i innymi zajęciami odwracającymi uwagę od jedzenia. Poza tym w pierwszym etapie diety jest się głodnym i nieusatysfakcjonowanym z posiłków dietetycznych, dlatego każda wizyta w sklepie skutkuje tym, że niezdrowe produkty wodzą na pokuszenie. Nietrudno sobie wyobrazić, jaki może być finał zbyt częstych wycieczek do marketów.

Jak najszybciej schudnąć 10 kg?

Żeby jak najszybciej schudnąć 10 kg, trzeba zmienić nawyki żywieniowe. Nie powinno się spożywać produktów mącznych, pszennych i żywności przetworzonej. W nowym jadłospisie musi się znaleźć jak najwięcej warzyw i owoców, ale tylko tych, które mają niski indeks glikemiczny. Pieczywo pszenne należy zastąpić razowym. Rozwiązaniem jest też całkowita rezygnacja ze smacznego chlebka na śniadanie. Z codziennego menu muszą także zniknąć słodycze, napoje gazowane i tłuste mięso. Spadek wagi wymaga wyrzeczeń.

Jak najszybciej schudnąć bez diety? W procesie odchudzania istotną rolę odgrywają prawidłowe nawyki żywieniowe i niska kaloryczność potraw. Nie ma możliwości, żeby schudnąć, nie stosując się do podstawowych zaleceń.

Jak najszybciej schudnąć z ud i brzucha?

Żeby jak najszybciej schudnąć z ud i brzucha, konieczne będą ćwiczenia. Na te partie ciała najlepsze są przysiady, nożyce i skoki z wykorzystaniem skakanki. Taki trening powinien być czynnością obowiązkową w planie dnia osób, które chcą się pozbyć zbędnych oponek i wałeczków.

W zrzuceniu kilogramów pomoże trening aerobowy. Dzięki wysiłkowi organizm będzie szybciej spalał tłuszcz. Do tzw. aerobów zalicza się bieganie, jazdę na rowerze lub rolkach. Jeśli ktoś nie lubi chodzić na siłownię, może ćwiczyć poza nią. Intensywne marsze, jazda na rowerku stacjonarnym lub na orbitreku też są bardzo dobrym pomysłem na wspomaganie diety. Osoby, które z powodów zdrowotnych nie mogą ćwiczyć wysiłkowo, powinny zamienić trening aerobowy na długie, energiczne spacery.

Jak najszybciej schudnąć z brzucha można także dzięki diecie. Nie wolno podjadać między posiłkami, natomiast trzeba zdrowo się odżywiać. Pierwsze efekty będzie można zobaczyć już po kilku tygodniach, o ile siedzący tryb życia zamienimy w aktywny fizycznie.

Łatwo jest schudnąć w krótkim czasie, ale kluczem do sukcesu nie jest sam ubytek masy ciała, ale utrzymanie tej wagi, którą udało nam się uzyskać. Ogromne znaczenie w tym procesie mają nawyki żywieniowe, które powinniśmy wdrożyć na stałe, a nie tylko na chwilę.

Pozostałe wiadomości