Związki i seks

Strefy erogenne u mężczyzn - gdzie się znajdują?

Związki i seks

Szczęśliwa para

Każdy człowiek posiada na swoim ciele miejsca szczególnie wrażliwe na dotyk. Strefy erogenne to te czułe miejsca, których pieszczenie powoduje wzrost podniecenia seksualnego. Strefy erogenne mężczyzn są rozmieszczone w innych miejscach na skórze niż strefy erogenne kobiet i nie są ograniczone tylko do męskich narządów płciowych. Warto wiedzieć, gdzie się znajdują, aby zapewnić sobie i partnerowi nowe doznania seksualne.

Istnienie stref erogennych na ciele człowieka jest uwarunkowane działaniem układu nerwowego i hormonalnego. Zwykle najwrażliwsze na dotyk są miejsca, na których skóra jest cienka lub znajdują się na niej liczne zakończenia nerwów czuciowych. Strefy erogenne mężczyzn dzielą się na swoiste, czyli te bogato unerwione: narządy płciowe, sutki, odbyt, wargi, jama ustna oraz na nieswoiste, które nie posiadają dużej ilości zakończeń nerwowych, ale ich stymulacja działa pobudzająco seksualnie. Jest to na przykład szyja, uda, stopy. O strefach erogennych wspominano już w Kamasutrze, podkreślając znaczenie dotyku w sztuce seksualnej.

Strefy erogenne u mężczyzn

U mężczyzn strefy erogenne zajmują około 3 procent całej powierzchni ciała. Większość z nich jest skupiona wokół narządów płciowych, ale nie wszystkie. Męskie pożądanie można rozbudzić dotykając także miejsc na ciele sporo oddalonych od genitaliów. Strefy erogenne mężczyzn można pieścić, całować, dotykać i masować za pomocą warg, języka, palców i dłoni. Często wystarczy tylko delikatne muskanie tych miejsc, aby rozbudzić zmysły i pożądanie.

Do męskich stref erogennych należą:

· Włosy i skóra głowy - delikatne masowanie skóry głowy i skóry karku na linii włosów sprawia ogromną przyjemność nie tylko podczas gry wstępnej. W miarę wzrostu podniecenia seksualnego mężczyznę można lekko ciągnąć za włosy, co będzie intensywnym bodźcem dla nerwów czuciowych.

· Usta - czerwień warg, skóra wokół nich i błona śluzowa jamy ustnej zawierają liczne zakończenia nerwów czuciowych. Pocałunki podczas gry wstępnej i samego zbliżenia są bardzo ważne i powodują wzrost napięcia seksualnego między partnerami. Usta mężczyzny można muskać, oblizywać, ssać, podgryzać oraz obdarzać głębokimi namiętnymi francuskimi pocałunkami.

· Szyja i kark - skóra na szyi jest cienka i delikatna, ale też unerwiona, dlatego nawet jej delikatny dotyk sprawia, że po ciele przechodzi dreszcz podniecenia, chociaż istnieje pogląd, że mężczyźni lubią bardziej drapieżne pieszczoty szyi. Powstała nawet specjalna technika seksualna związana z pieszczotami szyi i karku: necking. Najintensywniej działają pocałunki i lekkie drapanie części między żuchwą a jabłkiem Adama. Pieszczoty tych miejsc wyzwalają duże ilości endorfin, czyli hormonów szczęścia.

· Uszy - skóra na uszach i wokół nich jest bardzo wrażliwa. Spora część mężczyzn lubi lizanie, podgryzanie, dotykanie, pociąganie i drapanie uszu i za uszami. Ogromną przyjemność i wzrost podniecenia sprawia wykorzystanie zmysłu, jakim jest słuch. Szeptanie czułych lub niegrzecznych słów podczas zbliżenia, ciche pojękiwania czy przyspieszony oddech kobiety działa niezwykle pobudzająco na wyobraźnię mężczyzny.

· Ramiona, klatka piersiowa i sutki - masaż pleców i ramion, zdecydowane ugniatanie ich sprawi, że mężczyzna będzie odprężony, a przesunięcie językiem wzdłuż linii kręgosłupa, czyli w miejscu, z którego wychodzą liczne nerwy, sprawi, że mężczyznę przejdzie dreszcz podniecenia. Podczas zbliżenia w pozycji klasycznej kobieta może głaskać, drapać i szczypać plecy partnera. Męską strefą erogenną są także sutki. Ich szczypanie, ssanie i podgryzanie powoduje mocne doznania. Dla niektórych mężczyzn pieszczoty sutków są zbyt intensywne i zamiast sprawiać przyjemność, nieprzyjemnie drażnią.

· Pośladki i odbyt - pośladki wymagają silniejszych doznań. Można je klepać, ugniatać, szczypać i drapać. Im bliżej odbytu tym pieszczoty powinny tracić na sile, ponieważ skóra wokół niego jest niezwykle mocno unerwiona i czuła. Mówi się, że właśnie tam znajduje się męski punkt G, dlatego jego stymulacja jest niezwykle podniecająca. Jednak nie każdy mężczyzna akceptuje analne pieszczoty.

· Penis - to najbardziej oczywista strefa erogenna u mężczyzny . Najbardziej podatnymi na pieszczoty częściami penisa jest żołądź, czyli główka penisa i wędzidełko, które znajduje się na spodniej części prącia. Najlepsze doznania dają pieszczoty językiem obu tych miejsc. Moszna, czyli worek, w którym znajdują się jądra, także jest strefą erogenną , jednak jej dotykanie musi być delikatne, ponieważ moszna jest wrażliwa na ból. Między moszną a odbytem znajduje się prostata. Uciskanie tego miejsca przez kilka sekund wzmaga podniecenie.

· Stopy - stopy także są wrażliwą częścią ludzkiego ciała. Masaż stóp jest bardzo odprężający i uważany za intymne doświadczenie.

Strefy erogenne u każdego mężczyzny rozmieszczone są indywidualnie i ich wrażliwość oraz intensywność pieszczot także zależy od jednostki. Najważniejszym elementem sztuki seksualnej jest ciągłe poznawanie ciała swojego partnera i otwieranie się na nowe doznania.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości