Związki i seks

Kasia i Sławek - ich miłość jest silniejsza niż choroba, na którą nie ma lekarstwa

Związki i seks

Kasia Wolińska ma zdiagnozowany Zespół Jadassona i musi walczyć z serią ciężkich chorób. Mimo problemów ze zdrowiem trzydziestolatka stara się żyć w miarę normalnie i cieszyć każdą chwilą. W spełnianiu marzeń pomaga jej ukochany Sławek. - Bardzo ubarwił moje życie - wyznała nam Kasia.

Seria ciężkich chorób

Na skutek zespołu Jadassona lewa strona ciała Kasi nie jest w pełni rozwinięta. Kobieta cierpi na osteoporozę i ma porażony nerw twarzowy. Jednak największym problemem jest zaawansowana łamliwość kości.

Są na tyle miękkie, że łamią się podczas snu i gdy się ubieram. Ostatnio, może z pół roku temu, wstałam z dziwnym bólem brzucha. Okazało się, że za długo leżałam na boku w nocy i się żebro złamało

- opowiadała Kasia Wolińska.

Trzydziestolatka ma również ogromne kłopoty z kręgosłupem.

Jest wykręcony z literkę 'S'. Gdyby córkę nie podtrzymywał gorset, to by się złożyła jak harmonijka

- mówiła jej mama, Elżbieta Wolińska.

Niestety 9 lat temu u Kasi zdiagnozowano również niezwykle rzadkiego raka rdzeniastego tarczycy. Złośliwy nowotwór zmusił ją i mamę do przeprowadzki ze Szczebrzeszyna do Warszawy.

Miłość w glanach

To właśnie w stolicy Kasia spotkała swojego partnera, który - jak stwierdziła - był przeciwieństwem mężczyzny, o którym mogła marzyć.

Sławek był ubrany cały na czarno, był w glanach, z kolczykami, długie włosy

- wspominała.

Szybko okazało się jednak, że świetnie się ze sobą dogadują. Pierwszy spacer, który miał trwać kilka minut, przedłużył się do prawie 6 godzin.

Zaczęło między nami iskrzyć, pojawiać się uczucie zauroczenia, miłości. No i tak już dalej to wszystko poszło

- dodał Sławek.

Para mieszka dzisiaj razem. Mężczyzna postanowił zrezygnować z pracy na etacie, aby zajmować się Kasią, która wymaga stałej opieki. Para prowadzi w mieszkaniu serwis komputerowy. On naprawia sprzęt, a ona zajmuje się obsługą biura.

Kasia jest ogromnie szczęśliwa.

Sławek moje życie bardzo ubarwił. (...) Zaczęłam wierzyć, że naprawdę będzie dobrze. Nabrałam całkiem innej siły do walki z chorobami, bo jeśli ma się cel, to naprawdę można dużo więcej

- przyznała dziewczyna.

Co to jest zespół Jadassona?

Zespół Jadassona to wiele nakładających się na siebie chorób. Lekarze na całym świecie nie znają przyczyn jego powstawania. Na razie nie znaleziono na niego skutecznego lekarstwa.

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości