Związki i seks

Kto jest winny zdradzie i jak ją rozpoznać? Jakie są objawy, że żona lub mąż zdradza?

Związki i seks

Aktualizacja:

Zdrada jest jedną z najczęstszych przyczyn rozpadów małżeństw i związków. Dla partnera jest ona niezwykle raniąca – mało kto potrafi ją wybaczyć. Ukrywać zdradę nie jest trudno – można to robić nawet przez wiele lat. Pewne symptomy wskazują jednak na to, że możemy być zdradzani. Po czym poznać, że facet zdradza? Jak rozpoznać zdradę żony?

  • Kto jest winny zdradzie?
  • Jak rozpoznać zdradę u żony – mniej czasu dla męża
  • Po czym poznać, że żona zdradza – bardziej o siebie dba
  • Jak poznać, że On Cię zdradza – telefony, SMS-y, Facebook
  • Jak poznać zdradę – niechęć do seksu
  • Po czym poznać, że mnie zdradza – częste kłótnie

Kto tak naprawdę jest winny zdradzie?

W Dzień Dobry TVN o zdradzie rozmawialiśmy z Katarzyną Troszczyńską i Karoliną Głogowską - autorkami książki o zdradzie oraz psychoterapeutą Magdaleną Chorzewską.

Zobacz też: Jak wybaczyć niewybaczalne? Jak przebiega proces wybaczania? >>>

Nad zjawiskiem zdrady przeprowadzono już setki badań. Okazuje się, że zdradzanie jest bardzo powszechne. Zdradzać może nawet 50% mężczyzn i 30–50% kobiet. Osoby, które mają jakiekolwiek doświadczenie w związkach, instynktownie wiedzą, po czym poznać zdradę , nie zawsze jest to jednak proste. Panom znacznie łatwiej przychodzi zdrada – najczęściej decydują się na nią, gdy tylko pojawi się okazja do seksu poza związkiem. Zdradza u mężczyzn wygląda inaczej w różnych grupach wiekowych – młodzi mężczyźni w wolnych związkach i małżonkowie zdradzają jednorazowo – może być to wieczór w towarzystwie prostytutki lub „skok w bok” z koleżanką. Do incydentu jednak nie wracają, dalej wiodąc szczęśliwe życie rodzinne. Faceci po 40. za to zdradzają regularnie – zwykle znajdują sobie kochankę lub wchodzą w rolę sponsora. Najczęściej jednak nie zakochują się w niej, a spotkania traktują jako miłą odskocznię od codzienności. Kobiety zdradzają głównie z potrzeby czułości i intymności, której brakuje im w związku. Zdrada u kobiety ma zwykle charakter długofalowy – kobieta znajduje sobie stałego kochanka. Jak rozpoznać zdradę w związku? Poniżej zamieszczamy listę sygnałów, które mogą świadczyć o zdradzie.

Zobacz też: Otwarty związek – czy to w ogóle ma szansę się udać? >>>

Jak rozpoznać zdradę u żony – mniej czasu dla męża

To zjawisko zawsze towarzyszy zdradzie, ponieważ czas żony dla męża jest znacznie ograniczony. Dzieli go ona pomiędzy mężem a kochankiem. Można wtedy zaobserwować, że żona zaczyna zaniedbywać codzienne obowiązki. Jak poznać, że zdradza? Żona zaczyna poświęcać więcej czasu na dbanie o siebie – robi dokładniejszy makijaż, staranniej dobiera ubrania, zaczyna częściej używać perfum.

Po czym poznać, że żona zdradza – bardziej o siebie dba

Samo dbanie o siebie nie jest oznaką zdrady. Często może wyrażać chęć poprawienia relacji z mężem. Jak rozpoznać, że żona Cię zdradza? Jeśli do tej pory nie przejmowała się specjalnie sprawami wyglądu, a nagle zaczęła się codziennie malować, coś może być na rzeczy. U zdradzającej żony może zmienić się również styl ubierania. Do pracy zakłada bardziej wyzywające stroje i krótkie spódniczki, od których do tej pory stroniła. Nawet jeśli uważała wizyty u kosmetyczki za zbędny wydatek, teraz bywa u niej regularnie. Makijaż staje się wyraźniejszy, częściej pojawia się czerwona szminka. Pojawiają się także eksperymenty z fryzurą.

Zobacz też: Miłość tuczy - czyli dlaczego w stałym związku tyjemy? >>>

Jak poznać, że On Cię zdradza – telefony, SMS-y, Facebook

W obecnych czasach mamy wiele możliwości podtrzymywania kontaktu z innymi osobami, nawet jeśli ich nie widzimy. Wystarczy smartfon, a na nim zainstalowany messenger. Jak poznać, że mąż zdradza? Nie jest trudno zauważyć, że niezainteresowany Facebookiem mąż nagle zaczyna spędzać na nim więcej czasu. Wciąż z kimś pisze, usilnie pilnuje, aby nikt nie patrzył na ekran komputera. Nagle założył blokadę na swój telefon tak, aby nikt oprócz niego nie miał możliwości z niego korzystać. Oznaką zdrady może być również wychodzenie z pomieszczenia, kiedy dzwoni telefon, najlepiej jak najdalej, aby nikt nie usłyszał. Często mogą zdarzać się pomyłki i głuche telefony. Partner może wpisywać numery kochanki pod innymi nazwiskami. Niepokój może wywoływać również fakt, że partner ciągle nosi przy sobie telefon, podczas gdy dotychczas leżał zwykle w jednym miejscu lub nie wzbudzał jego zainteresowania.

Zobacz też: Sen o pierścionku zaręczynowym – symbolika i znaczenie >>>

Jak poznać zdradę – niechęć do seksu

Człowiek jest stworzony w taki sposób, że trudno mu współżyć z dwoma osobami równolegle. Rolę odgrywa tu nie tylko psychika, ale również powody fizyczne – wielu mężczyzn po prostu nie jest w stanie współżyć kilka razy dziennie. Jak rozpoznać, że ktoś zdradza? Wciąż nie ma siły i ochoty na seks. Bez przerwy pojawiają się wymówki – kobiety boli głowa i są zmęczone. Panowie często biorą swoje partnerki „na przetrzymanie” – nie kładą się dopóki żona lub dziewczyna w końcu sama nie zaśnie. Niepokojące jest również wynoszenie się z sypialni – bolące plecy od materaca, inne pory wstawania itp.

Zobacz też: Jak się rozstać z klasą? >>>

Po czym poznać, że mnie zdradza – częste kłótnie

Zdradzająca żona czy mąż zwykle przestaje angażować się w związek. W czasie nawet najmniejszego konfliktu nie zależy jej lub jemu na porozumieniu. Pojawiają się wybuchy złości, nieprzyjmowanie naszych argumentów do wiadomości. Awantury mogą wybuchać z byle powodu, czasem zupełnie niespodziewanie. Po czym poznać, że ona zdradza? Dotychczas partnerka była dobra i łagodna. Szanowała zdanie męża, zależało jej na wypracowaniu kompromisu. Nagle się zmieniła – nie ustępuje, dopóki „jej” nie będzie na wierzchu. Potrafi całymi dniami się nie odzywać, a jak już zaczyna coś mówić, zwykle prowadzi to do awantury.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości