Motoryzacja

Pomocne, intrygujące, śmieszne – gadżety do samochodów

Motoryzacja

Aktualizacja:
Samochód i telefon komórkowy

Są tu jacyś wielbiciele motoryzacji? Osoby, dla których auto to ikona, na którą się chucha i dmucha? Dla których samochód to wręcz jeden z domowników? Jeśli tak, warto dowiedzieć się, jakie gadżety do samochodu są najbardziej popularne i chętnie kupowane na prezent wielbicielom czterech kółek.

  • Gadżety do samochodu – elektronika
  • Gadżety do samochodu – co na prezent?
  • Gadżety do samochodu – pół żartem, pół serio

Zobacz też: Dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu

Inwencja producentów gadżetów do samochodu nie zna granic. Elektronika, nietypowe felgi, różnego rodzaju akcesoria, dowcipne nalepki – w internecie można znaleźć mnóstwo propozycji gadżetów do samochodu, które nadają się na prezent . Sprawdźmy niektóre z nich.

Gadżety do samochodu – elektronika

Kradzieże samochodów to realny problem, z którym borykają się organy ścigania i właściciele aut. Czy poza alarmami i blokadami istnieją rozwiązania, które nie tyle uniemożliwią kradzież, ile pomogą szybko ustalić, gdzie znajduje auto? Takim gadżetem do samochodu może być lokalizator GPS, który na bieżąco monitoruje lokalizację auta i przekazuje informacje do właściciela. Z tego rozwiązania od dawna korzystają zarządcy flot samochodowych, mając stały dostęp do bazy danych na temat przemieszczających się samochodów. Czy ten sam patent zadziała na ewentualnego złoczyńcę, który skusi się na nasze auto? Warto spróbować, choć osoby zajmujące się „zawodowo” kradzieżami aut mają swoje sposoby na omijanie tego rodzaju zabezpieczeń.

Innym, bardzo ostatnio popularnym gadżetem do samochodu są wideorejestratory, które instaluje się przy przedniej szybie. Mogą okazać się bardzo przydatnym i pożytecznym gadżetem – prezentem dla wielbicieli czterech kółek, ponieważ materiał filmowy może pomóc nam chociażby przy wyjaśnianiu spornych okoliczności zdarzenia drogowego. O popularności gadżetów do samochodu , jakimi są wideorejestratory, świadczą tysiące filmów umieszczonych w serwisach społecznościowych przez ich użytkowników. Kierowcy rejestrują niebezpieczne zdarzenia drogowe, sporne sytuacje czy agresję innych użytkowników ruchu. Jak działa ten gadżet do samochodu ? Zasilany jest z gniazda zapalniczki. Zapisuje materiał filmowy na kartę pamięci o różnej rozdzielczości (te droższe w HD). Bardzo pożądanym prezentem wykorzystywanym jako gadżet do samochodu może być nowoczesne radio. Takie odbiorniki mają możliwość odtwarzania płyt DVD, łączność bluetooth, dzięki której istnieje możliwość podłączenia telefonu czy nawigacji. Kierowca na pewno ucieszy się z przydatnego gadżetu do samochodu , jakim jest wyświetlacz prędkości auta na przedniej szybie. To rozwiązanie nie rozprasza kierującego i pozwala swobodnie kontrolować jazdę bez odrywania wzroku od kierunku jazdy.

Gadżety do samochodu – co na prezent?

Długie godziny za kółkiem, dekoncentracja, zmęczenie. Jest na to jakiś sposób? Postój co jakiś czas? Owszem, jest to pewne rozwiązanie, ale można też postawić na pomocny gadżet do samochodu , czyli matę masującą nakładaną na fotel kierowcy. Pozwoli na odprężenie podczas wielogodzinnej jazdy.

Jeśli nasze auto nie ma instalowanych fabrycznie podgrzewanych siedzeń, możemy zainwestować w maty podgrzewające, które przydadzą się w miesiącach zimowych. Latem zastosujmy inny praktyczny gadżet do samochodu – matę chłodzącą.

Ciekawym gadżetem do samochodu – i bardzo proekologicznym – wydaje się samochodowy oczyszczacz powietrza. Alergeny, pyłki, drobnoustroje to stali goście naszych aut. Do tego dochodzą nieprzyjemne zapachy (np. dymu papierosowego). Oczyszczacz powietrza potrafi je neutralizować i usuwać zanieczyszczenia. Gadżet samochodowy uruchamia się wraz z zapłonem, działa non stop, a gdy jakość powietrza się pogarsza (np. w korku), szybkość filtracji wzrasta.

Gadżet do samochodu , który może nam się przydać w dość „ekstremalnych” sytuacjach, to ultradźwiękowy odstraszacz gryzoni, które często przegryzają kable. To małe urządzenie montowane przy otworze komory silnika lub pod maską samochodu, emitujące odstraszające ultradźwięki, przypominające te wydawane przez dzikie zwierzęta.

Pojazd możemy wyposażyć w wiele innych przydatnych gadżetów do samochodu – dodatkowe lusterka boczne (np. do martwego kąta), wsteczne lusterko panoramiczne, dodatkowe popielniczki, kubełki na śmieci czy sprężyny do automatycznego otwierania bagażnika. Takie różnorodne gadżety do samochodu nawet budżetowy model mogą zamienić w obiekt pożądania, a na pewno ułatwić życie jego użytkownikowi.

Gadżety do samochodu – pół żartem, pół serio

Gdzie są moje klucze?! Takie pytanie, podszyte nerwami związanymi z pośpiechem, zadaje sobie pewnie niejeden kierowca. Gdy trzeba pilnie wyjść z domu i skorzystać z samochodu, kluczyki powinny być pod ręką. No właśnie, a kiedy ich tam nie ma? Wówczas przyda się nieduży gadżet do samochodu , czyli lokalizator kluczy w formie breloka. Reaguje na sygnał o zasięgu do 30 metrów, który wysyła specjalny pilot. Nieźle zdają egzamin również breloki reagujące na gwizd.

Podróżujesz nocą i istnieje ryzyko przysypiania? Chyba nie trzeba dodawać, jak to się może skończyć. Na szczęście wymyślono gadżet do samochodu , który nazywa się Anti Sleep Pilot. Po uprzednim ustawieniu parametrów urządzenie „wykrywa” kryzysy u kierowcy i za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych zaleca przerwę w prowadzeniu auta.

A może coś z bardziej skrajnych gadżetów do samochodów? Dobrze przeszukując internet, można znaleźć tam nawet urządzenie wystrzeliwujące płomienie z rury wydechowej. Mocne, prawda?

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości