motoryzacja

  motoryzacja

  Wielu kierowców po zapaleniu się pomarańczowej kontrolki w pojeździe nie reaguje tak, jak należy. Zwlekają z zatankowaniem i ufają, że skoro samochód jedzie, to nic złego się nie dzieje. To poważny błąd, który może skutkować nawet uszkodzeniem silnika.

  Szukasz sposobu, aby zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej? Jesteś kierowcą z wieloletnim doświadczeniem i uważasz, że zasługujesz na niższe składki? A może to dopiero początek Twojej kariery za kierownicą i kwota OC jest dla Ciebie za wysoka? Niezależnie od sytuacji – istnieje prosty i szybki sposób na to, żeby nie przepłacać za OC! Sprawdź sam!

  Odeta Moro motocyklami zainteresowała się już jako nastolatka. Wszystko zaczęło się dość niewinnie, bo od zakupienia pierwszego magazynu motoryzacyjnego. Z czasem w głowie dziennikarki rodziło się coraz więcej pomysłów, ale od pomysłu zdobycia uprawnień do kierowania motocyklami odciągali ją ojciec i były mąż. W 2012 roku Odeta wzięła sprawy w swoje ręce i po kryjomu spełniła marzenie. Co najbardziej kręci dziennikarkę w motocyklach?

  Przedmiotem leasingu obecnie są już nie tylko samochody, ale także komputery czy maszyny produkcyjne. Leasing ma także liczne walory podatkowe, przedsiębiorcy często zaliczają płacone raty leasingowe do swoich kosztów uzyskania przychodu, co potem implikuje mniejsze podatki dochodowe do zapłacenia. Czy leasing, np. samochodu się opłaca?

  Posiadanie ekonomicznego auta szczególnie jest ważne dla rodzin z dziećmi, ale także i dla osób, które codziennie w swojej pracy pokonują bardzo długie trasy. Obecnie ekonomiczne auta to nie tylko modele pojazdów na gaz, ale również i ekonomiczne auta benzynowe.

  Najtańszy kredyt samochodowy to marzenie wielu osób. Za pomocą kredytu samochodowego możemy sfinansować zakup nowego lub używanego auta. Warto jednak zastanowić się nad tym, co będzie lepszym rozwiązaniem: kredyt samochodowy czy gotówkowy? Pozostaje również pytanie, gdzie najłatwiej uzyskamy najtańszy kredyt samochodowy.

  Fiat 508, Syrena 100 i Warszawa M-20 - takie kultowe samochody można podziwiać na wystawie Perły polskiej motoryzacji prezentowanej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jakie inne auta czekają na zwiedzających? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy 10- letniego Seweryna Gazdę, który trenuje ekstremalną jazdę na motocyklu. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. Już jutro będzie bronił tytułu mistrza Polski. Kto zaraził chłopca pasja do motocykli? Od kiedy Seweryn trenuje? Czy wiąże z tym sportem swoją przyszłośc? Co czują rodzice, gdy 11-latek startuje w zawodach? Sewerynowie w studiu towarzyszyli rodzice, tata Sebastian Gazda i mama Katarzyna Kozak.

  Miłośnicy motoryzacji z rosyjskiego Nowosybirska zbudowali niezwykłą maszynę. Podwozie i silnik wykorzystali z uaza, a nadwozie wyrzeźbili z lodu. Skąd taki pomysł? Ile wykorzystano lodu do budowy samochodu? W jaki sposób sklejano bryły lodu? Lodowy samochód to niejedyny projekt Władisława Baraszenkowa. Jakie jeszcze stworzył konstrukcje? Z miłośnikiem motoryzacji rozmawiał dziennikarz Żenia Klimakin.

  Czy to prawda, że wybitny kierowca rajdowy, Mistrz Polski w Drifcie oraz najbardziej utytułowany polski motocyklista w Dakarze - Kuba Przygoński w domowych pieleszach przeistacza się w instagramowego męża, który pomaga w tworzeniu kolekcji ubrań i ... w dodatku jeździ zbyt wolno? O swoich pasjach i wspólnym życiu opowiedzieli nam Justyna i Jakub Przygońscy.

  Wueski to motocykle, które były popularne w czasach PRL-u. Pierwszy egzemplarz został wyprodukowany 60 lat temu, a ostatni zjechał z taśmy produkcyjnej w 1985 roku. Mimo upływu lat motocykle te nadal mają swoich fanów. Co właściciele lubią w swoich Wueskach? Czy jest szansa na wznowienie produkcji kultowego motocykla?

  W Polsce jest coraz więcej samochodów. Pod względem liczby aut na 100 mieszkańców przebijamy Niemców, Brytyjczyków, Hiszpanów i Francuzów. To powoduje korki i negatywnie wpływa na środowisko. Jak przekonać Polaków do tego, aby ograniczyli jazdę autem? O tym w Dzień Dobry TVN Ewa Łabno-Falęcka z Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego i redaktor naczelna magazynu Miasta Marta Żakowska.

  Filip Chajzer zakochał się w... swoim polonezie! Dlatego też postanowił ruszyć tropem motoryzacyjnej miłości i znaleźć, podobnych mu, fascynatów czterech kółek! Czy na tym uczuciu da się zarobić? Zobaczcie. O męskiej fascynacji samochodami rozmawialiśmy, w studiu Dzień Dobry TVN, z Hubertem Urbańskim i Mateuszem Damięckim. Czy pamiętają swoje pierwsze samochody? Które auta mają, ich zdaniem, dusze?

  Polonez, duma polskiego przemysłu motoryzacyjnego, przeżywa właśnie swój renesans! Co sprawia, że kolejne pokolenie Polaków zakochuje się w tym aucie? Mieliście, macie albo może planujecie kupić Poloneza? :) Filip Chajzer swoim "poldkiem" zamierza pojechać do ... Palermo! :)

  Jacek Wawryszuk i Paweł Piędzio są miłośnikami starej motoryzacji. Gdzie najczęściej znajdują porzucone retro samochody? Jaką wartość mają dla nich auta z epoki PRL-u? Panowie o swojej pasji opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

  Marcin Sawicki spotkał się z jednym z najbardziej znanych dziennikarzy motoryzacyjnych na świecie - Richardem Hammondem. Spytał się go jakie plany na przyszłość ma słynna trójka: Hammond, Clarkson i May, co zobaczą dziś widzowie na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz, czy córki Richarda podzielają jego miłość do motoryzacji. Dziennikarz zdradził nam także czy zabrałby na bezludną wyspę swoich kolegów z Top Gear.

  Na tunezyjskiej ulicy obowiązuje jedna zasada - kompletny brak zasad. Pierwszeństwo ma ten, kto ma więcej odwagi. Hend jest pierwszą kobietą z krajów arabskich, która zaczęła startować w rajdach samochodowych. Prowadziła także program motoryzacyjny. Joanna Jabłczyńska spotkała się z Hend Chaouch.

  Wesele to karnawał, mężczyźni są wulgarni, ale i bardziej romantyczni niż Polacy, a taniec wiele mówi o seksie. Jak wygląda miłość w roztańczonej Kolumbii, gdzie nawet idąc po bułki do sklepu kobieta musi się umalować? Zobaczcie, co powiedzieli nam Adriana i Radek. Zpraszamy na kolejny odcinek cyklu Ofelii Grzelińskiej "Miłość dookoła świata".

  „Niemożliwe nie istnieje”- oto dewiza życiowa Martyny Wojciechowskiej. Pasję do motoryzacji odziedziczyła po dziadku i ojcu. Pierwszy z nich był właścicielem firmy transportowej, drugi startował w rajdach. O swojej nowej książce, pasjach, ucieczkach z domu i kradzieży samochodu opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.