Motoryzacja

    Rocznie na polskich drogach dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy wypadków, z których wiele kończy się tragicznie. Eksperci wciąż starają się poprawiać bezpieczeństwo na drodze, ale wiele rzeczy w tej kwestii możemy zrobić we własnym zakresie. Jak zadbać o bezpieczeństwo w trakcie wakacyjnych wyjazdów?

    W poniedziałek 20 czerwca w Warszawie wystąpi zespół Guns N' Roses. Koncert odbędzie się na Stadionie Narodowym. W związku z tym, że w mieście pojawi się legenda rocka, spodziewać się można objazdów i zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Sprawdź, które ulice będą wyłączone z ruchu i jak będzie działać komunikacja miejska.

    Od czerwca obowiązuje nowy obowiązek dla kierowców poruszających się po drogach ekspresowych i autostradach. Zgodnie z nim kierowcy muszą zachować większą odległość od samochodu znajdującego się przed nimi, czyli nie wolno "jechać na zderzaku". Ta popularna forma wymuszania na drogach może skończyć się mandatem, a nawet punktami karnymi. Kiedy można dostać taki mandat? Jak go uniknąć

    Od czerwca 2026 roku ma zostać wprowadzona nowa opłata rejestracyjna i podatek od posiadania aut spalinowych. Ma to na celu przyspieszenie rozwoju polskiego rynku samochodów elektrycznych, a w efekcie nałożenie dodatkowych opłat na posiadaczy starych samochodów. Może to spowodować wykluczenie komunikacyjne najuboższych obywateli.