Polska

Azjaci zachwyceni Polską, dzięki Shobuz World zwiedzają ją wirtualnie. Bengalczyk zakochany w Polsce, pokazuje swoim rodakom jak piękny jest nasz kraj

Polska

Shobuz World to kanał podróżniczy o Polsce szerzej znany internautom w… południowej Azji. Jego założyciel, Jahidul Islam, to Bengalczyk od 7 lat mieszkający w Polsce. Co musicie o nim wiedzieć? Poznajcie bliżej gospodarza programu Shobuz World

Bangladesz to maleńki kraj otoczony przez Indie i Zatokę Bengalską. Znany z piękna przyrody i gościnności, staje się coraz bardziej popularny jako azjatycka destynacja turystyczna. Kraj ten jest jednym z najgęściej zaludnionych na świecie. Państwo o powierzchni 144 tys. km kwadratowych zamieszkuje ponad 160 mln osób. To właśnie tam, dzięki Shobuz World, nasza ojczyzna staje się coraz bardziej popularna.

Kim jest Jahidul Islam?

Jego filmy w momencie pisania tego artykułu mają prawie milion wyświetleń. Urodzony w Bangladeszu przedsiębiorca, zatrudniający ponad 400 osób w całej Polsce, to pasjonat zwiedzania świata. Mieszkał w Bangladeszu, Indiach oraz we Włoszech, ale to właśnie w Polsce postanowił zostać na dłużej.

Ulubionym zajęciem prowadzącego Shobuz World jest podróżowanie tam, gdzie jeszcze nie był. Po sukcesie osiągniętym w branży gastronomicznej za cel obrał sobie podbój Internetu oraz promocje Polski w południowej Azji.

Zafascynowany bogatą różnorodnością polskich krajobrazów; nadmorskich widoków, pasm górskich, obszarów leśnych, rzek i jezior oraz różnic kulturowych postanowił je sfilmować i pokazać swoim rodakom.

Kocham życie, a moją misją jest być szczęśliwym i dawać szczęście. Teraz mieszkam w Polsce i pokażę Ci jaki piękny jest ten kraj

– mówił pełen entuzjazmu podróżnik.

Filmy podbijające Azję można obejrzeć na Youtubowym kanale Shobuz World

Dlaczego jego filmy ogląda się tak dobrze?

Za jedno ze swoich dokonań, które określa mianem niesamowitym, założyciel Shobuz World uważa nauczenie się języka polskiego. Mimo że filmy publikowane na jego kanale nagrywane są w języku bengalskim, jego otwartość i niefrasobliwość sprawiają, że znikają wszelkie bariery językowe. Lubi poznawać nowych ludzi i dobrze się bawić.

Zależy mu na stworzeniu ciekawych treści, wyszukiwaniu lokalnych ciekawostek, testowaniu restauracji oraz zajrzeniu tam, gdzie nie zagląda zwykły turysta. Pozwala spojrzeć nam, Polakom, na Polskę z nowej perspektywy, oczami obcokrajowca.

Do tej pory na kanale Shobuz World możemy zobaczyć vlogi z Zakopanego, Krakowa, Szczawnicy, Wrocławia, Gdyni, Gdańska i Sopotu, ale filmowiec nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Aby być na bieżąco z twórczością warto śledzić jego media społecznościowe – Facebookowy oraz Instagramowy profil Shobuz World.

mat. prasowe

Poza materiałami z Polski na Shobuz World znajdziemy również relacje z Austrii i Czech. Jak sam mówi, jego celem są podróże do wszystkich krajów z całego świata, w trakcie których będzie mógł podzielić się z widzami swoimi przygodami.

Czy mieszkańcom Bangladeszu spodoba się Europa? I czy wzmożone zainteresowanie Europą wśród mieszkańców Azji Południowej utrzyma swój trend?

My życzymy Shobuz World powodzenia w dalszym nagrywaniu, jeszcze większej ilości wyświetleń i ze zniecierpliwieniem czekamy na publikacje kolejnych materiałów z innych miast Polski i Europy.

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości