wycieczki

  Tych miejsc nie możesz pominąć podczas planowania swojej podróży.

  Radzimy, kiedy wybrać się na Łotwę i które atrakcje turystyczne odwiedzić.

  Nieważne, gdzie mieszkasz, te porady Ci się przydadzą.

  Azerbejdżan przez swoją nazwę sprawia wrażenie bardzo orientalnego państwa – faktycznie, większość jego populacji stanowią Arabowie, których kultura znacznie odbiega od polskiej.

  Dokąd udać się w samotną podróż?

  Park Narodowy Ujście Warty obejmuje obszar, gdzie rzeka Warta wpada do Odry. Jego rozległe rozlewiska tworzą niezwykle malowniczy krajobraz i są domem dla blisko 280 gatunków ptaków. Co warto o nim wiedzieć i dlaczego powinno się odwiedzić park? 

  Gdy temperatury na termometrach spadają i robi się coraz chłodniej, w wielu miejscach znacznie spada liczba turystów. Jesień to dobry czas na krótkie, weekendowe wyjazdy w Polskę. Proponujemy kilka pięknych miejsc, w których o tej porze roku nie powinno być tłumów.

  O zachowaniu Polaków na wakacjach krąży wiele legend. Zabierają jedzenie z bufetów na zapas, nie stronią od alkoholu, słowem, pozwalają sobie na więcej niż zazwyczaj. A jak jest naprawdę? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Justyna Dżbik- Kluge, dziennikarka i autorka książki "Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek" oraz jeden z bohaterów Jędrzej Kamzelewski, rezydent i pilot wycieczek.

  Shobuz World to kanał podróżniczy o Polsce szerzej znany internautom w… południowej Azji. Jego założyciel, Jahidul Islam, to Bengalczyk od 7 lat mieszkający w Polsce. Co musicie o nim wiedzieć? Poznajcie bliżej gospodarza programu Shobuz World

  Majówka już za kilka dni. Jeśli nadal nie wiecie, gdzie spędzić długi weekend majowy, to spieszymy z pomocą. Z Michałem Cessanisem porozmawialiśmy o tym, jak wypocząć mimo obowiązujących obostrzeń oraz, co zabrać ze sobą do plecaka na krótki wyjazd.

  Kujawy są historycznym i etnograficznym regionem środkowej Polski. Dawniej były ważną dzielnicą Polski, a także księstwem. Ich teren pokrywają równiny, nieliczne rzeki oraz wiele jezior, w tym słynne Gopło. Kujawy słyną ze złóż solankowych wykorzystywanych w licznych sanatoriach. Z czego jeszcze znany jest ten region? Co warto zobaczyć na Kujawach?

  W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce, Grecja wprowadziła obostrzenia dla naszych obywateli. Zgodnie z nimi, od 3 października osoby podróżujące samolotem do tego kraju będą musiały mieć ze sobą negatywny wynik testu molekularnego na COVID-19, wykonany nie później niż 72 godziny przed przylotem. Z tego powodu niektóre biura podróży zdecydowały się odwołać wycieczki do Grecji.

  Koronawirus wielu osobom pokrzyżował urlopowe plany. Jak spędzić w Polsce aktywne wakacje z dziećmi? Bezpiecznym i ciekawym pomysłem jest wycieczka rowerowa. Jak ją odpowiednio zorganizować? O tym opowiedział nam Alin Marciniak, podróżnik i fotoreporter.

  Zdarzyło się Wam, że po lekturze książki zapragnęliście wybrać się w miejsce, w którym toczyła się jej akcja? O lekturach, które inspirują do wyruszenia w drogę, które nie są przewodnikami turystycznymi, ale przybliżają czytelnikowi miejscowy świat, zwyczaje i pozwalają mu zanurzyć się w lokalnym kolorycie, rozmawialiśmy z Jarosławem Kretem i Małgorzatą Kalicińską.

  Charyzmatyczny lider Łąki Łan Włodek "Paprodziad" Dembowski jest amatorem ekstremalnych wypraw po nieznanych zakątkach Warszawy. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka wybrała się z nim na wycieczkę. Gdzie byli? Co zobaczyli? Co sprawia, że wyprawy z Paprodziadem są takie wyjątkowe?

  "Sugerujemy dobre przygotowanie się do podróży, zapoznanie z ostrzeżeniami, które publikujemy na naszych stronach". Jak powstają raporty dotyczące zagrożenia dla turystów planujących wycieczki zagraniczne i które kraje mają aktualnie status "Nie podróżuj"? Z szefem biura rzecznika prasowego MSZ Jakubem Wawrzyniakiem rozmawiał Robert Stockinger.

  Jak to się wszystko zaczęło? Co sprawiło, że Szymon zakochał się w podróżach i kiedy postanowił napisać książkę? Szymon Radzimierski, który odwiedził studio Dzień Dobry TVN w towarzystwie mamy - Moniki, jest podróżnikiem, blogerem i autorem książki podróżniczej. Ma 10 lat, a zdążył już odwiedzić 30 krajów. Jak "Simon" łączy pasję podróżniczą ze obowiązkami szkolnymi? Zapraszamy na spotkanie z niezwykłym, młodym człowiekiem!

  Pojawienie się dzieci zawsze zmienia życie rodziców ... ale nasi goście: Beata Sadowska i Paweł Kunachowicz udowadniają, że nie musi się to wiązać z rezygnacją ze swoich pasji bo: "Pokazywanie (dzieciom) świata, Alaski, czy Karkonoszy, czy jezior to jest coś wspaniałego". Wspólnie napisali książkę "I jak tu nie podróżować (z dzieckiem)", w której opisują swoje rodzinne, podróżnicze przygody. A Wy, lubicie podróżować z dziećmi?

  Gość Anny Maruszeczko - Małgorzata Tokarska jest niepełnosprawna od urodzenia, ale to jej nie ogranicza. Podróżuje, mało tego - pomaga odkrywać świat osobom w podobnej sytuacji. W jaki sposób? Założyła pierwsze w Polsce biuro podróży dla osób z niepełnosprawnościami. W Zielonych Drzwiach powiedziała o organizacji wyjazdów. Zobaczcie, jakie jest motto życiowe Pani Małgorzaty.

  Beata Pawlikowska: "Kiedy jestem w samotnej podróży to ubieram się w sposób maksymalnie neutralny, nie ma mowy o żadnych dekoltach, nie ma mowy o odsłoniętych ramionach (...) dlatego, że to jest nieświadome prowokowanie i flirtowanie. To jest takie wysyłanie sygnału - szukam przygody". Po zabójstwie dwóch argentyńskich turystek w Ekwadorze, w światowych mediach rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa samotnie podróżujących kobiet. O komentarz poprosiliśmy Annę Jackowską, Dorotę Głuską i Beatę Pawlikowską. Jakie są ich sposoby na bezpieczne, samotne podróżowanie?

  Pani Anna Markiewicz kochała góry i wędrówki. Swoją pasją chciała zarazić córkę Alinę. Udało się. Alina została podróżniczką i to ona teraz zabiera swoją mamę na wyprawy po górach. Czasami jest ekstremalnie. Zobaczcie, jak mama i córka spędzają razem czas. Tylko pozazdrościć Pani Annie kondycji.

  Piotr Szot znalazł sposób, jak połączyć swoje dwie największe życiowe pasje, czyli podróżowanie i tatuowanie. Podczas wypraw na krańce świata zdarza mu się tatuować poznane w drodze osoby. Skąd czerpie inspiracje, czy wiele osób decyduje się na tatuaż w egzotycznych miejscach i, czy "dziaranie" w lesie jest bezpieczne?

  Rok 2012, w sektorze turystyki, nie należał do najlepszych . Czy w tym sezonie wycieczkowym będzie bezpieczniej? Czy uda się wszystkim wyjechać na wymarzone wakacje? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Izabela Stelmańska z Departamentu Turystyki w Mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim.