Spakujcie rodzinę, zabierzcie termos z gorącą herbatą i ruszajcie w podróż, by cieszyć się pięknem polskiej jesieni!
Górskie wyprawy mogą posłużyć każdemu, niezależnie od wieku, życiowej sytuacji, a nawet... gatunku. Jurek, choć jest psem, uwielbia piesze wędrówki. Co więcej, do pójścia własnym śladem zachęcił wielu ludzi, tworzących obecnie jurkową społeczność.
Nieważne, gdzie mieszkasz, te porady Ci się przydadzą.
Mówi się często, że życie to podróż i tylko od nas zależy, którędy pójdziemy do celu. Nasi goście mogą o podróży mówić dosłownie, ponieważ to, co ich połączyło, to właśnie pasja do wyjazdów i eksplorowania świata. Jak skrzyżowały się ich drogi? Swoje romantyczne historie przedstawili nam podróżnicy Katarzyna i Wojciech Grabowskcy oraz podróżnik Arkadiusz Winiatorski.
Jak nie stracić pieniędzy?
Tych miejsc nie możesz pominąć podczas planowania swojej podróży.
Radzimy, kiedy wybrać się na Łotwę i które atrakcje turystyczne odwiedzić.
Azerbejdżan przez swoją nazwę sprawia wrażenie bardzo orientalnego państwa – faktycznie, większość jego populacji stanowią Arabowie, których kultura znacznie odbiega od polskiej.
Dokąd udać się w samotną podróż?
Park Narodowy Ujście Warty obejmuje obszar, gdzie rzeka Warta wpada do Odry. Jego rozległe rozlewiska tworzą niezwykle malowniczy krajobraz i są domem dla blisko 280 gatunków ptaków. Co warto o nim wiedzieć i dlaczego powinno się odwiedzić park?
Gdy temperatury na termometrach spadają i robi się coraz chłodniej, w wielu miejscach znacznie spada liczba turystów. Jesień to dobry czas na krótkie, weekendowe wyjazdy w Polskę. Proponujemy kilka pięknych miejsc, w których o tej porze roku nie powinno być tłumów.
O zachowaniu Polaków na wakacjach krąży wiele legend. Zabierają jedzenie z bufetów na zapas, nie stronią od alkoholu, słowem, pozwalają sobie na więcej niż zazwyczaj. A jak jest naprawdę? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Justyna Dżbik- Kluge, dziennikarka i autorka książki "Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek" oraz jeden z bohaterów Jędrzej Kamzelewski, rezydent i pilot wycieczek.
Shobuz World to kanał podróżniczy o Polsce szerzej znany internautom w… południowej Azji. Jego założyciel, Jahidul Islam, to Bengalczyk od 7 lat mieszkający w Polsce. Co musicie o nim wiedzieć? Poznajcie bliżej gospodarza programu Shobuz World
Majówka już za kilka dni. Jeśli nadal nie wiecie, gdzie spędzić długi weekend majowy, to spieszymy z pomocą. Z Michałem Cessanisem porozmawialiśmy o tym, jak wypocząć mimo obowiązujących obostrzeń oraz, co zabrać ze sobą do plecaka na krótki wyjazd.
Kujawy są historycznym i etnograficznym regionem środkowej Polski. Dawniej były ważną dzielnicą Polski, a także księstwem. Ich teren pokrywają równiny, nieliczne rzeki oraz wiele jezior, w tym słynne Gopło. Kujawy słyną ze złóż solankowych wykorzystywanych w licznych sanatoriach. Z czego jeszcze znany jest ten region? Co warto zobaczyć na Kujawach?
W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce, Grecja wprowadziła obostrzenia dla naszych obywateli. Zgodnie z nimi, od 3 października osoby podróżujące samolotem do tego kraju będą musiały mieć ze sobą negatywny wynik testu molekularnego na COVID-19, wykonany nie później niż 72 godziny przed przylotem. Z tego powodu niektóre biura podróży zdecydowały się odwołać wycieczki do Grecji.
Koronawirus wielu osobom pokrzyżował urlopowe plany. Jak spędzić w Polsce aktywne wakacje z dziećmi? Bezpiecznym i ciekawym pomysłem jest wycieczka rowerowa. Jak ją odpowiednio zorganizować? O tym opowiedział nam Alin Marciniak, podróżnik i fotoreporter.
Zdarzyło się Wam, że po lekturze książki zapragnęliście wybrać się w miejsce, w którym toczyła się jej akcja? O lekturach, które inspirują do wyruszenia w drogę, które nie są przewodnikami turystycznymi, ale przybliżają czytelnikowi miejscowy świat, zwyczaje i pozwalają mu zanurzyć się w lokalnym kolorycie, rozmawialiśmy z Jarosławem Kretem i Małgorzatą Kalicińską.
Charyzmatyczny lider Łąki Łan Włodek "Paprodziad" Dembowski jest amatorem ekstremalnych wypraw po nieznanych zakątkach Warszawy. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka wybrała się z nim na wycieczkę. Gdzie byli? Co zobaczyli? Co sprawia, że wyprawy z Paprodziadem są takie wyjątkowe?
"Sugerujemy dobre przygotowanie się do podróży, zapoznanie z ostrzeżeniami, które publikujemy na naszych stronach". Jak powstają raporty dotyczące zagrożenia dla turystów planujących wycieczki zagraniczne i które kraje mają aktualnie status "Nie podróżuj"? Z szefem biura rzecznika prasowego MSZ Jakubem Wawrzyniakiem rozmawiał Robert Stockinger.
Jak to się wszystko zaczęło? Co sprawiło, że Szymon zakochał się w podróżach i kiedy postanowił napisać książkę? Szymon Radzimierski, który odwiedził studio Dzień Dobry TVN w towarzystwie mamy - Moniki, jest podróżnikiem, blogerem i autorem książki podróżniczej. Ma 10 lat, a zdążył już odwiedzić 30 krajów. Jak "Simon" łączy pasję podróżniczą ze obowiązkami szkolnymi? Zapraszamy na spotkanie z niezwykłym, młodym człowiekiem!
Pojawienie się dzieci zawsze zmienia życie rodziców ... ale nasi goście: Beata Sadowska i Paweł Kunachowicz udowadniają, że nie musi się to wiązać z rezygnacją ze swoich pasji bo: "Pokazywanie (dzieciom) świata, Alaski, czy Karkonoszy, czy jezior to jest coś wspaniałego". Wspólnie napisali książkę "I jak tu nie podróżować (z dzieckiem)", w której opisują swoje rodzinne, podróżnicze przygody. A Wy, lubicie podróżować z dziećmi?
Gość Anny Maruszeczko - Małgorzata Tokarska jest niepełnosprawna od urodzenia, ale to jej nie ogranicza. Podróżuje, mało tego - pomaga odkrywać świat osobom w podobnej sytuacji. W jaki sposób? Założyła pierwsze w Polsce biuro podróży dla osób z niepełnosprawnościami. W Zielonych Drzwiach powiedziała o organizacji wyjazdów. Zobaczcie, jakie jest motto życiowe Pani Małgorzaty.
Beata Pawlikowska: "Kiedy jestem w samotnej podróży to ubieram się w sposób maksymalnie neutralny, nie ma mowy o żadnych dekoltach, nie ma mowy o odsłoniętych ramionach (...) dlatego, że to jest nieświadome prowokowanie i flirtowanie. To jest takie wysyłanie sygnału - szukam przygody". Po zabójstwie dwóch argentyńskich turystek w Ekwadorze, w światowych mediach rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa samotnie podróżujących kobiet. O komentarz poprosiliśmy Annę Jackowską, Dorotę Głuską i Beatę Pawlikowską. Jakie są ich sposoby na bezpieczne, samotne podróżowanie?
Pani Anna Markiewicz kochała góry i wędrówki. Swoją pasją chciała zarazić córkę Alinę. Udało się. Alina została podróżniczką i to ona teraz zabiera swoją mamę na wyprawy po górach. Czasami jest ekstremalnie. Zobaczcie, jak mama i córka spędzają razem czas. Tylko pozazdrościć Pani Annie kondycji.
Piotr Szot znalazł sposób, jak połączyć swoje dwie największe życiowe pasje, czyli podróżowanie i tatuowanie. Podczas wypraw na krańce świata zdarza mu się tatuować poznane w drodze osoby. Skąd czerpie inspiracje, czy wiele osób decyduje się na tatuaż w egzotycznych miejscach i, czy "dziaranie" w lesie jest bezpieczne?
Rok 2012, w sektorze turystyki, nie należał do najlepszych . Czy w tym sezonie wycieczkowym będzie bezpieczniej? Czy uda się wszystkim wyjechać na wymarzone wakacje? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Izabela Stelmańska z Departamentu Turystyki w Mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim.