Miłość przypadkowo znalazła ich na drugim końcu świata. Znaleźli nietypowy sposób na podróże

1E5A0580_Easy-Resize
Źródło: Dzień Dobry TVN
Podróże i miłość jako sposób na życie
Podróże i miłość jako sposób na życie
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Mówi się często, że życie to podróż i tylko od nas zależy, którędy pójdziemy do celu. Nasi goście mogą o podróży mówić dosłownie, ponieważ to, co ich połączyło, to właśnie pasja do wyjazdów i eksplorowania świata. Jak skrzyżowały się ich drogi? Swoje romantyczne historie przedstawili nam podróżnicy Katarzyna i Wojciech Grabowskcy oraz podróżnik Arkadiusz Winiatorski.

Romantyczna historia Kasi i Wojtka

Kasia i Wojtek poznali się na początku 2014 roku, na konferencji naukowej dla studentów i doktorantów. Po kilku miesiącach zostali parą. Jak się okazało, połączyła ich wspólna pasja do podróży. Wkrótce podjęli decyzję o zakupie vana i wyruszeniu w nieznane. W maju 2015 roku zakupili Volkswagena T4, który stał się nie tylko środkiem transportu, ale i ich domem na kółkach. W tym samym roku partnerzy wyruszyli w pierwszą podróż na Gibraltar. Od tego czasu wspólne wyjazdy stały się ich tradycją i stylem życia.

Gdy pojawili się na naszych kanapach 2020 roku, planowali wymarzony wyjazd do Stanów oraz ślub w Las Vegas. Okazało się jednak, że plany matrymonialne uległy zmianie ze względu na pandemię i zablokowane loty. Ostatecznie zakochani ślubowali sobie na Islandii.

- Wzięliśmy ślub na Islandii w jaskini, w nietypowym miejscu. Ślub to ślub urzędowy w stylu staronordyckim. Wszystko legalnie. Po planach na ślub w Las Vegas trochę się zniechęciliśmy, że znowu coś nie wypali. Tam poczyniliśmy bardzo duże przygotowania, łączenie z kupnem vana w Stanach, ale Wojtek zaczął myśleć nad innymi opcjami - powiedziała Kasia.

Miejsce, kótre wybrali na ceremonię, też nie było przypadkowe. Jak przyznają zakochani, tam po raz pierwszy zobaczyli zorzę.

Animacja podroz Grabowskich (2)
Animacja podroz Grabowskich

Meksykański spacer Arka i Oli

Prawie 12 000 kilometrów przemierzonych pieszo, ponad półtora roku, 9 krajów, 19 par butów i jedna miłość. Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go pieszo. Wówczas poznał miłość swojego życia.

- Poznaliśmy się przypadkowo podczas mojej pieszej wędrówki z Kanady do Panamy. Będąc już w Meksyku, napisałem na mediach społecznościowych, czy jest na miejscu jakiś Polak, Polka, żeby porozmawiać. Odezwał znajomy mój i Oli i powiedział, że muszę się z nią koniecznie spotkać, bo emocje gwarantowane. Spotkaliśmy się, zakochaliśmy się w sobie i zdecydowaliśmy, ze przez świat pójdziemy razem – wyjaśnił.

Co ciekawe, para świat przemierza z wózkiem dziecięcym. Dzięki temu w wielu miejscach w Meksyku są nietykalni, gdyż tubylcy biorą ich za rodzinę z dzieckiem.

- Wszystkie rzeczy zapakowaliśmy na dziecięcy wózek do joggingu. Był on nieco mocniejszej konstrukcji. Trochę był to gwarant bezpieczeństwa – podsumował.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News.

podziel się:

Pozostałe wiadomości