Ceny za parking w rejonie Morskiego Oka. Ile w ferie zimowe turyści będą musieli zapłacić?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Ferie 2024 – gdzie jechać, żeby nie zbankrutować?
Ferie 2024 – gdzie jechać, żeby nie zbankrutować?
Ferie 2024 – darmowe atrakcje dla dzieci i młodzieży
Ferie 2024 – darmowe atrakcje dla dzieci i młodzieży
Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!
Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!
Ferie 2022 - raport z wybranych miast
Ferie 2022 - raport z wybranych miast
Ścianka wspinaczkowa pomysłem na ferie
Ścianka wspinaczkowa pomysłem na ferie
Zajęcia z beatboxu – pomysł na ferie
Zajęcia z beatboxu – pomysł na ferie
Zakopane - Jak nie narty, to co?
Zakopane - Jak nie narty, to co?
Bezpieczeństwo na stokach
Bezpieczeństwo na stokach
Fala turystów w górach
Fala turystów w górach
Morskie Oko to jedno z najpopularniejszych miejsc w Tatrach. Nic więc dziwnego, że turyści ochoczo przybywają tam w okresie ferii zimowych. A ile będą musieli zapłacić w 2024 roku za pozostawienie nieopodal auta? Sprawdź aktualny cennik.

Ferie 2024. Bilety na miejsca parkingowe do Morskiego Oka

W poniedziałek, 15 stycznia rozpocznie się pierwsza tura ferii zimowych, a ostatnia potrwa do 25 lutego br. Jak informuje zakopiańska "Gazeta Wyborcza", w tym terminie trzeba się liczyć z wyższymi cenami e-biletów dla samochodów osobowych niż w tzw. sezonie niskim. - Do końca lutego rezerwacja parkingu TPN od poniedziałku do piątku kosztuje 45 zł, natomiast w soboty i niedziele - 55 zł. To wzrost o 9 zł w ciągu tygodnia oraz 19 zł w weekendy - czytamy.

Jak wyjaśnia Iga Kaczmarczyk z Tatrzańskiego Parku Narodowego, w ciągu całego roku e-bilet dla samochodu osobowego można zakupić w cenie od 36 do 75 zł w zależności od sezonu i czasu zakupu względem dnia wycieczki.

- Przy zakupie online z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem ceny wynoszą od 36 do 55 zł. W razie wysokiego popytu na dany dzień cena może później wzrosnąć o 10 lub maksymalnie 20 zł w stosunku do ceny bazowej. W dniu przyjazdu cena jest zawsze o 10 zł wyższa względem ceny bazowej, jednak nie przekroczy nigdy maksymalnej ceny 75 zł - tłumaczy w przesłanym nam komunikacie.

Spacer do Morskiego Oka droższy niż w sezonie niskim

Sam bilet wstępu do TPN kosztuje zaś 9 zł, a ulgowy - 4,5 zł. Według wyliczeń zakopiańskiej "Gazety Wyborczej" 4-osobowa rodzina, która w dni najpopularniejsze w sezonie uda się na spacer do Morskiego Oka, za zostawienie auta na parkingu i kupienie wejściówek zapłaci od 72 zł do nawet 82 zł.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: zakopane.wyborcza.pl/tpn.pl

Źródło zdjęcia głównego: IRYNA KAZŁOWA/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości