wzrost cen

  "Ceny mogą być wyższe nawet o kilkadziesiąt procent".

  Jak skompletować wyprawkę szkolną dla dziecka i nie zbankrutować? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Są jednak sprawdzone sposoby na to, by kupując zeszyty, nieco zaoszczędzić.

  Główny Urząd Statystyczny przekazał, że inflacja w lipcu wyniosła 15,6%, licząc rok do roku. Pierwsze szacunki GUS wskazywały, że będzie ona niższa o 0,1 punktu procentowego. Które produkty najbardziej podrożały?

  "Nikt nie wie, co może wydarzyć się jesienią".

  Nasze pensje rosną wolniej od inflacji. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego zarobiliśmy w czerwcu o 13 proc. więcej niż rok temu. Jak ma się to do wzrostu cen?

  Za rekordzistę zestawienia trzeba zapłacić 2,33 zł/kg więcej niż przed rokiem.

  Ceny żywności z miesiąca na miesiąc są coraz wyższe, a prognozy nie napawają optymizmem. Z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że jesienią br. te kwoty wzrosną o ok. 20 proc.

  Tak wynika z najnowszych danych GUS-u.

  Główny Urząd Statystyczny podnosi wyliczenia dotyczące inflacji. Jak informuje, w kwietniu wyniosła ona 12,4 procent, czyli 0,1 punktu procentowego więcej, niż wynikało ze wstępnych szacunków.

  W sieci krążą tzw. "paragony grozy" z tegorocznej majówki. Ile trzyosobowa rodzina zapłaciła w Międzyzdrojach za zestaw z rybą, frytkami i surówką?

  Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda odniósł się do sprawy przedłużenia obniżonych stawek VAT.

  To największy wzrost od maja 1998 roku.

  Czy taka podwyżka jest zgodna z prawem? Ocenia mecenas Eliza Kuna.

  Inflacja w Polsce w marcu 2022 roku wyniosła 11 procent rok do roku. Takie dane przekazał Główny Urząd Statystyczny. To najwyższy poziom od lipca 2000 roku i jednocześnie więcej, niż wynikało z szacunków. Jak wskazują ekonomiści, inflacja złamała kolejną psychologiczną barierę. Niestety, ich zdaniem to jeszcze nie koniec i szczyt wzrostu dopiero przed nami. Sprawdź, co podrożało najbardziej.

  Piekarze alarmują i proszą o pomoc.

  Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk przedstawia prognozy cen.

  Chętnych na zakup mieszkania czekają spore zmiany w deweloperskich umowach.

  Czy w Polsce zabraknie żywności?

  Już teraz widoczne są podwyżki cen ropy i benzyny spowodowane wojną w Ukrainie. Jak zapowiada brytyjski dziennik "Financial Times", konsumenci na całym świecie odczują wpływ wojny poprzez wzrost cen żywności i zakłócenia w łańcuchach dostaw rolnych. "Spichlerz świata" jest niszczony przez trwający konflikt zbrojny.

  Inflacja wpłynęła na branżę kosmetyczną. Klientki mówią, ile muszą zapłacić za wizytę u fryzjera czy kosmetyczki.

  Gdzie w Polsce zapłacimy najwięcej, a gdzie wydamy najmniej?

  "Więcej kaszy, mniej wydumanych składników".

  W tym roku ceny leków pójdą mocno w górę. Pierwszej sporej podwyżki możemy się spodziewać już na przełomie kwietnia i maja. Jak bardzo zdrożeją farmaceutyki?

  Z najnowszego "Indeksu cen w sklepach detalicznych" wynika, że w listopadzie br. ceny w sklepach wzrosły średnio o blisko 11 proc. Za które produkty płacimy najwięcej?

  Tak drogo w tym wieku w Polsce nie było.

  W 2022 roku roku wiele miast zamierza podnieść ceny za np. bilety komunikacji miejskiej czy żłobki. Powodem podwyżek, jak informują samorządy, są wysoka inflacja, oraz rosnące ceny gazu i paliwa. Miejskie budżety zmienią się także ze względu na Polski Ład.

  "Czekają nas drogie święta".

  Dużo powyżej średniej wyniosła w Polsce inflacja w październiku. Jak podał Główny Urząd Statystyczny (GUS), ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły rok do roku aż 6,8 procent. Najbardziej, bo aż o jedna trzecią, zdrożało paliwo. Za co jeszcze płacimy więcej?

  O podwyżkach cen gazu i prądu w przyszłym roku eksperci donoszą już od kilku tygodni. Jednak przygotować się należy na to, że więcej niż dotychczas zapłacimy także za artykuły spożywcze. Sprawdź, co podrożeje najbardziej.

  W zawrotnym tempie rosną ceny towarów i usług. W sierpniu wzrosły o 5,4 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Te informacje od Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że tempo wzrostu jest najwyższe od dwóch dekad.