Ferie zimowe od 15 stycznia do 4 lutego
Jako pierwsi przerwę zimową rozpoczną uczniowie z województwa mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i pomorskiego. Chociaż oficjalnie uczniowie zajęć nie mają od 15 stycznia, to już od soboty 13 stycznia będą mieli wolne. Jaka w tym czasie będzie pogoda?
Prognoza pogody na pierwsze dni ferii dla województwa mazowieckiego
W sobotę na Mazowszu będzie dużo chmur i możliwe opady śniegu. Termometry wskażą od 0 do 2 st. C, a wiatr umiarkowany będzie wiał z zachodu. W porywach może rozpędzać się do 50-70 km/h. W niedzielę wciąż dużo chmur, wciąż może padać śnieg. Wiatr wciąż umiarkowany i dość silny, może w porywach osiągać 50-70 km/h.
Początek tygodnia wciąż będzie pochmurny z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalnie do 0 st. C w dzień i -2 st. C w nocy. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i z porywami do 50-60 km/h będzie wiał z zachodu. W kolejnych dniach wciąż dużo chmur i przelotne opady śniegu, temperatury będą oscylowały w granicach 0 do -3 st. C, a wiatr wciąż może mocno wiać.
Prognoza pogody na pierwsze dni ferii dla województwa dolnośląskiego
Na Dolnym Śląsku również dużo chmur i możliwe słabe opady śniegu, nasilać się będą w Sudetach. Termometry pokażą do 0/3 stopni Celsjusza, ale w górach temperatura maksymalna nie przekroczy -3/-6 st. C. Wiatr z zachodu będzie umiarkowany i dość silny, osiągający w porywach do 50-60 kilometrów na godzinę, w górach do 90 km/h. W niedzielę podobnie, chociaż zasadniczo bez opadów. Śnieżyć będzie jedynie w górach. Termometry wskażą 1/3 st. C, a w górach -4/-8 st. C. Wiać będzie z zachodu, wciąż możliwe silne podmuchy, jak w sobotę.
Początek tygodnia wciąż będzie pochmurny z okresowymi opadami śniegu. Termometry wskażą 1/2 st. C, w górach -5/-9 st. C. Wciąż należy spodziewać się umiarkowanego, okresowo silnego wiatru w porywach osiągającego do 50-60 km/h., w górach do 90 km/h. Kolejne dni podobnie - będą pochmurne, z temperaturami w granicach 0 st. C z przymrozkami i opadami śniegu.
Prognoza pogody na pierwsze dni ferii dla województwa opolskiego
Nie inaczej będzie w województwie opolskim - dużo chmur, możliwe opady śniegu i średnie temperatury w granicach 0/2 st. C. Wiatr również będzie wiał z podobnym natężeniem, a w porywach może rozwijać się do 50/60 km/h. Niedziela również przyniesie dużo chmur, ale bez opadów śniegu.
Początek tygodnia nie przyniesie zmiany w pogodzie, chociaż może popadać śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie 0/2 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, okresami dość silny i w porywach sięgający do 50-60 km/h. W kolejnych dniach należy spodziewać się podobnej pogody - chociaż słońce nie będzie wyglądać, to będzie biało i zimowo.
Prognoza pogody na pierwsze dni ferii dla województwa pomorskiego
Na terenie województwa Pomorskiego pogoda nie będzie bardzo odmienna niż w pozostałych regionach - dużo chmur i możliwe opady, jednak tym razem śniegu z deszczem. Termometry wskażą do 2/4 st. C. Wiatr będzie wiał z zachodu - umiarkowany i dość silny, w porywach osiągając prędkość do 50-70 km/h. W niedzielę pogoda wciąż będzie się utrzymywać.
Początek tygodnia przyniesie pewną zmianę w pogodzie na Pomorzu - chociaż wciąż będzie dużo chmur, to możliwe są opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy wynosi 1-3 cm. Termometry wskażą do 0/2 st. C, wiatr z zachodu będzie dość silny, w porywach może osiągać do 50-60 km/h. Kolejne dni wciąż będą pochmurne, ale nie zapowiadany jest deszcz, za to może prószyć śnieg.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.
Zobacz także:
- Ferie zimowe w województwie mazowieckim. Kiedy wypadają i co warto zobaczyć?
- Ferie zimowe w województwie dolnośląskim. Kiedy wypadają? Jakie atrakcje warto zwiedzić?
- Ferie zimowe w województwie opolskim. Kiedy wypadają i co warto zwiedzić?
- Ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim. Kiedy wypadają i co warto zwiedzić podczas przerwy?
Autor: Teofila Siewko
Źródło: TVN Meteo
Źródło zdjęcia głównego: Jude Evans/Getty Images