To nie Narnia! Aby podziwiać to miejsce, nie musisz jechać za granicę - jest w Polsce

To nie Narnia! Aby podziwiać to miejsce, nie musisz ruszać się za granicę - jest w Polsce!
To nie Narnia! Aby podziwiać to miejsce, nie musisz ruszać się za granicę - jest w Polsce!
Źródło: Vladimirovic/Getty Images
Zimowa aura, chociaż nie przemawia do każdego, ma swoje uroki. Niskie temperatury i opady śniegu sprawiają, że niektóre miejsca wyglądają zjawiskowo. To można porównać do Narni - widok zaskoczy chyba każdego. A do tego nie trzeba ruszać się poza Polskę, wystarczy dojechać do pewnej wsi na Podkarpaciu. 
Rodzina Tolaków i podróże kamperem po Polsce
Jakub Tolak i Zofia Samsel o rodzinnym podróżowaniu kamperem
Źródło: Dzień Dobry TVN

Miejsce jak z Narni W Polsce

Widoki rodem z kultowej historii "Opowieści z Narni" można zobaczyć w pewnej wsi na Podkarpaciu. tamtejsze lodospady urzekają wyglądem - wyglądają jak ze skutej zimą krainy, do której przedostaje się czwórka rodzeństwa.

Tym zjawiskiem można nacieszyć oczy w niewielkiej wsi na południowym wschodzie Polski - w Rudawce Rymanowskiej. Warto zobaczyć Przełom Wisłoka, który przy niskich temperaturach zamarza i tworzy niepowtarzalne formacje. Drugim, chociaż nieco mniej zjawiskowym będzie Wodospad w Wisłoczku. Oba miejsca zlokalizowane są w niedalekich odległościach od Rudawki - to idealna okazja na spacer, a może nawet na magiczną sesję zdjęciową?

Lodospady - czym są?

Lodospady to nic innego, jak zamarznięte wodospady bądź okresowe cieki na ścianach skalnych. Są one obszarem zimowej działalności wspinaczkowej, a także wspinaczki lodowej. Jednocześnie są na tyle piękne, że wiele osób chętnie przychodzi, aby je podziwiać, robić zdjęcia i po prostu nacieszyć oczy magiczną aurą. 

Gdzie szukać lodospadów?

Ze słynnych lodospadów warto odwiedzić te w Tatrach, w Dolinie Białej Wody, która znajduje się nieco za Polską granicą. To lubiane miejsce przez osoby uprawiające wspinaczkę lodową, a jednocześnie największe skupisko w Tatrach. Lodospady można także znaleźć w Dolinie Staroleśnej, Jaworowej, Rybiego Potoku i Wielickiej. Nie wszystkie jednak będą dostępne dla tradycyjnego turysty. Jeśli mamy ochotę na spokojniejszy spacer - nie mogą nas ominąć zamarznięte wodospady na Podkarpaciu, o których pisaliśmy wyżej. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: buzz.gazeta.pl/8a.pl/gorydlaciebie.pl

Źródło zdjęcia głównego: Vladimirovic/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości