Polska

Miasto, które aktywnością stoi. Z Dzieńdobrobusem pojawiliśmy się w Międzyzdrojach

Polska

Kolejnym przystankiem naszego Dzieńdobrobusa okazały się Międzyzdroje. To miasto, w którym można zarówno dobrze zjeść, zażyć aktywności fizycznej oraz skorzystać z uroków pięknych krajobrazów.

Dzieńdobrobus w Międzyzdrojach – zespół Bryza

Międzyzdroje to miasto, które wielu osobom kojarzy się przede wszystkim ze słynną Promenadą Gwiazd. Jednak pełne jest ono historii osób, które cieszą się z życiem i podejmują rozmaite aktywności. Do ich grona z pewnością można zaliczyć członków zespołu Bryza działającego już od 13 lat i mogącego się pochwalić różnymi nagrodami. Nie tylko zachęcali oni do tego, by odwiedzić to miasto, lecz także do czerpania z życia pełnymi garściami.

Kiedyś było zupełnie inaczej po prostu. Ludzie więcej się bawili. Mnie się wydaje, że więcej się bawili wtedy i starsi, i młodzi – razem, wspólnie. Dzisiaj jakoś to się tak zrobiło, że starsi się jakby usunęli w cień, a młodzi na dyskotekach

- powiedział pan Janusz.

Członkowie zespołu Bryza zgodzili się też wystąpić specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN.

Międzyzdroje – pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku

Wizyta w Międzyzdrojach nie mogła się obyć bez spotkania z rodzicami malutkiego Aleksandra oraz jego siostrą. To on był pierwszym dzieckiem, które przyszło na świat w 2020 roku, dokładnie o godzinie 00.01. Co słychać u chłopczyka?

Jest wszystko dobrze. Rośnie. Spektakularne przyjście na świat i wszystko jest ok

- zapewniła mama malucha.

Aktywne Międzyzdroje

Wszyscy wiemy, że sport to zdrowie. Można go praktykować również w Międzyzdrojach, np. podczas zajęć Zumby i to nawet na plaży. Swoje umiejętności pokazała pani Alicja, wraz z towarzyszącą jej grupą, z którą ćwiczy 4 razy w tygodniu. Do aktywności zaprosiła też Piotra Wojtasika i Dianę Kautz.

Zumba jest dla wszystkich. To jest taka aktywność, że nie trzeba mieć kondycji. Można spokojnie tańczyć. (…) Zumba jest wspaniałym tańcem

- zachwalała rozmówczyni naszej reporterki.

Międzyzdroje to miasto, gdzie można tez uprawiać kitesurfing, jak pan Krzysztof i pan Michał.

Można powiedzieć, że mekką jakby polskiego kitesurfingu jest Hel, ale również tutaj mamy imprezę. Od 11 lat jest organizowany Summer Kite Festival, impreza znana w całej Polsce. Zjeżdżają się amatorzy, profesjonaliści

- usłyszeliśmy.

Międzyzdroje – sztuka malarska i kulinarna

Czym byłaby wizyta w Międzyzdrojach bez możliwości skosztowania pysznych potraw przygotowanych przez pana Jarka i pana Radka. Królowały oczywiście ryby.

Mamy dorsza z połowów wschodnich, mamy śledzika naszego regionalnego i łososia

- usłyszeliśmy.

Z nich powstało ceviche i tatar. Nie obyło się też bez zupy rybnej, którą został poczęstowany pan Bronisław, malarz. Spod jego pędzla wyszło dzieńdobrobusowe dzieło. Co pojawia się na obrazach jego autorstwa?

Głównie międzyzdrojskie widoki, kutry

- wspomniał Piotrowi Wojtasikowi.

Nie zabrakło też pięknej namalowanej przez niego panoramy Międzyzdrojów. Można na niej zobaczyć, jak miasto wyglądało 100 lat temu.

Atrakcje Międzyzdrojów

Międzyzdroje w dalszym ciągu przyciągają do siebie turystów, którzy wypoczywają na tamtejszych plażach. Nad ich bezpieczeństwem czuwają ratownicy WOPR. Dlaczego miasto to jest chętnie odwiedzane?

Mamy tu wyjątkowy mikroklimat, łatwy dostęp komunikacyjny

- zaznaczył w rozmowie z Dianą Kautz burmistrz miasta, Mateusz Bobek, który w WOPR działał 20 lat.

Podkreślił, że prócz plaży nie brakuje też ścieżek rowerowych i tras dobrych na przebieżki czy nordic walking. Można też podziwiać przyrodę Wolińskiego Parku Narodowego. Co miejsce to oferuje po sezonie?

Przede wszystkim możliwość bycia aktywnym, spotkania z przyrodą, odetchnięcia, poprawienia swojej kondycji i zdrowia

- opowiedział naszej reporterce dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego Marek Dylawerski.

Więcej o urokach Międzyzdrojów i Wolińskiego Parku narodowego dowiesz się z poniższego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Akademik nowej generacji w Łodzi. Można w nim zamieszkać bez względu na wiek

Perfumy chował w dziecięcym wózku. Złodziejowi grozi 5 lat więzienia

O czym pamiętać idąc do lasu? Policja apeluje do grzybiarzy

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Reporter: Piotr Wojtasik, Diana Kautz

Pozostałe wiadomości