Styl Życia

Akademik nowej generacji w Łodzi. Można w nim zamieszkać bez względu na wiek

Styl Życia

Akademik nowej generacji w Łodzi. Można w nim zamieszkać bez względu na wiek

Polskie akademiki w większości raczej nie kojarzą się pozytywnie. Wyobrażając sobie studenckie pokoje, na myśl przychodzą wnętrza ze skromnym wyposażeniem. Nie musi jednak tak być. W Łodzi powstał właśnie akademik nowej generacji. Kolejne budowle BaseCamp są planowane także w innych częściach naszego kraju.

Łódzki BaseCamp

Łódzcy studenci już w 2017 roku mogli korzystać z pierwszego akademika nowej generacji BaseCamp w zrewitalizowanym budynku dawnej drukarni. Teraz otwarto kolejny, który jest pierwszym tego typu obiektem w Polsce z certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good. Co wpłynęło na uzyskanie takiej oceny? Jest to m.in. komfort przyszłych studentów, zapewnienie im odpowiedniej infrastruktury rowerowej oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych. 

Oferuje 631 pokoi znajdujących się na sześciu piętrach. 65 procent z nich to "jedynki". Reszta to pokoje dwuosobowe. Parter jest przeznaczony na lokale handlowo-usługowe oraz dwa garaże naziemne. W akademiku znajdziemy również salę wielofunkcyjną, wspólne kuchnie, pokoje nauk, fitness klub, wypożyczalnię rowerów, pralnię oraz zewnętrzny dziedziniec. Mieszkańcy mogą tam poznawać ludzi z całego świata i to w każdym wieku.

BaseCamp to przede wszystkim tworzenie społeczności studenckiej. My stawiamy na wymianę międzynarodową. Studenci mieszkając w BaseCampie korzystają z doświadczeń swoich kolegów, uczą się języka, organizują sami we własnym zakresie różnego rodzaju aktywności - zajęcia jogi, wieczory filmowe... Także życie studenta to nie tylko studiowanie

- mówił w Dzień Dobry TVN prezes BaseCamp, Krzysztof Czarnecki.

Nowoczesne akademiki w całej Polsce

Jest to druga taka budowla w Łodzi, jednak nie ostatnia w Polsce. BaseCampy już powstają w wielu miastach, albo będą w kolejnych latach. Jak mówi Krzysztof Czarnecki:

Właśnie otworzyliśmy drugi akademik w Łodzi, budujemy w tej chwili obiekt w Katowicach i we Wrocławiu. Planujemy i właściwie już rozpoczęliśmy remont przy ul. Długiej w Gdańsku. Planujemy również na początku przyszłego roku budowę w Sopocie

Pozostałe BaseCampy znajdują się w Poczdamie oraz Kopenhadze. Kolejny powstanie w Lipsku, a w planach spółki są również inwestycje w Warszawie, Poznaniu oraz Krakowie.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Odpicowane mieszkanie – w duszy gra im glamour. Zobacz wideo:

Reporter: Michał Malinowski

Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
74
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0