O sukcesach młodego człowieka napisał dr Maciej Kawecki, który jest stałym gościem Dzień Dobry TVN.
Jak zakończyły się poszukiwania?
20-letni Patryk z Opola poruszył całą Polskę, gdy opublikował film, w którym pokazał swoje życie w samochodzie. Wynajem mieszkania okazał się na tyle drogi, że student, by podjąć naukę na wymarzonym kierunku, nie zwracał uwagi na swój komfort.
Reportaż "Uwagi! TVN".
Studenci Uniwersytetu Warszawskiego walczą o zwiększenie dostępności miejsc w akademikach oraz większe wsparcie socjalne. Ile dziś kosztuje utrzymanie w dużym mieście? O tym opowiedzieli nam Mikołaj Jędrzejewski, student I roku oraz Dominika Nawrocka, ekspertka edukacji finansowej.
Studenci wyruszyli do największych miast w Polsce, by rozpocząć edukacyjną przygodę na uczelniach. Gdy mieszkanie zostało już wynajęte, a część rzeczy przewieziona do nowego lokum, czas na załatwienie rzeczy najważniejszej – Internetu światłowodowego. Atrakcyjną ofertę dla wszystkich, nie tylko dla studentów, przedstawia Play.
Może to być odpowiedź na problemy branży medycznej.
"Człowiek się musi znaleźć w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu".
O "paniach z dziekanatu" krąży wiele historii. Praktycznie każdy, kto studiował może pochwalić się jakąś anegdotą. Skąd biorą się te stereotypy dotyczące tego zawodu? O tym rozmawialiśmy z pracownikiem dziekanatu, Julią Makuch.
Wielkimi krokami zbliża się początek roku akademickiego. Niektórzy studenci zaczynają gorączkowo szukać lokum. Jak wygląda sytuacja na rynku? Z jakimi cenami muszą się liczyć wynajmujący? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedział Maciej Górka, ekspert rynku nieruchomości.
Od dłuższego czasu popyt wyprzedza podaż.
Kamil Wroński z Lublina w wieku 9 lat został najmłodszym studentem w Polsce, a 5 lat później - najmłodszym polskim przedsiębiorcą. Jego pasją jest mechatronika. O swojej pracy i umiejętnościach młody geniusz opowiedział w reportażu Dzień Dobry TVN.
Niedowidzący Dominik Dusza i jego pies przewodnik Melba tworzą zgrany duet. Razem studiują na Uniwersytecie Śląskim i mieszkają w akademiku. Nie odstępują siebie na krok. - Wszędzie się ze mną przemieszcza - zapewnia opiekun labradorki w Dzień Dobry TVN.
Patryk Wekwejt z Ostrołęki dostał się na jedną z najlepszych uczelni świata - Uniwersytet Harvarda. 18-latek w szkole, w której niegdyś uczyli się m.in. Theodore Roosevelt, Bill Gates czy Natalie Portman, rozpoczyna studia na wydziale neurobiologii. Jak mu się to udało? Jak wyglądał proces aplikacji?
"W sklepie nie było nawet wody" - opowiada w TVN24.
"Nie godzimy się z tą stratą"
Bardzo przydatne, zminiaturyzowane urządzenie w formie plastra ułatwi zmierzenie temperatury dzieciom. Na czym polega jego działanie? Kiedy będzie można je kupić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział jego twórca Jakub Szczerba, student medycyny.
„Ma już 32 lata, a wciąż nie podjął pierwszej pracy”.
Muzyka może być doskonałym urozmaiceniem procesu uczenia się czy pracy. Okazuje się nawet, że muzyka słuchana podczas nauki może poprawiać koncentrację i działać motywująco, a także łagodzić stres. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie melodii, aby stworzyć dla mózgu jak najlepsze warunki do przyswajania wiedzy.
Natalia Kunowska podczas pobytu w Petersburgu wrzuciła do morza butelkę z listem i dziesięciorublowym banknotem. Od tamtego wydarzenia minęło dziesięć lat. Teraz z kobietą skontaktował się Rosjanin, który odnalazł jej wiadomość.
Ustalany zgodnie z zainteresowaniami osoby uczącej się, indywidualny tok studiów jest programem, na który zapotrzebowanie sukcesywnie wzrasta. Dlaczego jest tak popularny?
Karol Steckiewicz jest trzecią osobą w Polsce, a zarazem pierwszą na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, która została doktorem jeszcze w trakcie studiów. 24-latek obronił z swoja prace doktorską z wyróżnieniem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Karol cały czas jest studentem VI roku kierunku lekarskiego.
Elsevier to duże, międzynarodowe wydawnictwo naukowe z długą i interesującą historią. Oprócz tego, że umożliwi naukowcom oraz instytucjom badawczym publikację w swoich czasopismach naukowych, przyznaje im nagrody o tej samej nazwie – nagrody Elsevier.
Przez 4 lata przejechał 13 tys. km i odwiedził 32 kraje. Rafał Żamojtuk z Bydgoszczy studiuje medycynę, a w wolnym czasie na rowerze przemierza Europę. Wszystko po to, by promować swoje miasto. Poznajcie historię tego młodego podróżnika.
Ma 12 lat i studiuje na prestiżowym Uniwersytecie Technologicznym w Georgii. Do szkoły poszedł jako dwulatek. Caleb Anderson chce dostać stypendium od Elona Muska, zrobić doktorat i pracować w NASA. Z uzdolnionym chłopcem i jego rodzicami rozmawiał Robert Stockinger.
Pandemia wciąż trwa, a szalejący koronawirus zaczyna docierać w coraz to dalsze zakamarki świata. W sobotę władze Wysp Salomona potwierdziły pierwszy przypadek COVID-19 u studenta, który wrócił z Filipin. Premier Manasseh Sogavare zabrał głos w sprawie.
Polskie akademiki w większości raczej nie kojarzą się pozytywnie. Wyobrażając sobie studenckie pokoje, na myśl przychodzą wnętrza ze skromnym wyposażeniem. Nie musi jednak tak być. W Łodzi powstał właśnie akademik nowej generacji. Kolejne budowle BaseCamp są planowane także w innych częściach naszego kraju.
To się nazywa siła Internetu! Dzięki opublikowanemu w sieci filmikowi malezyjska youtuberka otrzymała uniwersyteckie stypendium, udzieliła wywiadów w prasie oraz przyczyniła się do budowy wieży telekomunikacyjnej w pobliżu rodzinnej miejscowości. A wszystko dzięki temu, że spędziła noc na drzewie, żeby zdać egzamin online. Poznaj niezwykłą historię 18-letniej Veveonah.
Nie od dziś wiadomo, że życie w akademiku jest pełne atrakcji. Jak życie w domu studenckim wspominają lekkoatleta Tomasz Majewski, aktorka Anna Kerth i dziennikarz Faktów TVN Paweł Płuska? Kto z nich uciekł z akademika? Gościliśmy ich w Dzień Dobry TVN.