student

  student

  Muzyka może być doskonałym urozmaiceniem procesu uczenia się czy pracy. Okazuje się nawet, że muzyka słuchana podczas nauki może poprawiać koncentrację i działać motywująco, a także łagodzić stres. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie melodii, aby stworzyć dla mózgu jak najlepsze warunki do przyswajania wiedzy.

  Elsevier to duże, międzynarodowe wydawnictwo naukowe z długą i interesującą historią. Oprócz tego, że umożliwi naukowcom oraz instytucjom badawczym publikację w swoich czasopismach naukowych, przyznaje im nagrody o tej samej nazwie – nagrody Elsevier.

  To się nazywa siła Internetu! Dzięki opublikowanemu w sieci filmikowi malezyjska youtuberka otrzymała uniwersyteckie stypendium, udzieliła wywiadów w prasie oraz przyczyniła się do budowy wieży telekomunikacyjnej w pobliżu rodzinnej miejscowości. A wszystko dzięki temu, że spędziła noc na drzewie, żeby zdać egzamin online. Poznaj niezwykłą historię 18-letniej Veveonah.

  Nie od dziś wiadomo, że życie w akademiku jest pełne atrakcji. Jak życie w domu studenckim wspominają lekkoatleta Tomasz Majewski, aktorka Anna Kerth i dziennikarz Faktów TVN Paweł Płuska? Kto z nich uciekł z akademika? Gościliśmy ich w Dzień Dobry TVN.

  "Może to być coś rewolucyjnego na rynku protetycznym i mam nadzieję, że będzie to natchnieniem dla kogoś i pomoże to niepełnosprawnym". Naszym gościem był Jarosław Juszczak - student II stopnia inżynierii biomedycznej na Politechnice Łódzkiej, który stworzył model sztucznej ręki, naśladujący ludzką kończynę. Co ważne, jego projekt kosztuje niecałe 1000 złotych, czyli ponad 100 razy mniej niż najtańsza bioproteza na rynku! Poznajcie młodego wynalazcę i jego projekt!

  W ramach programu Transatlantic Future Leaders Forum kilkoro najlepszych, polskich studentów ma szansę na odbycie stażu w Kongresie Stanów Zjednoczonych i Parlamencie Zjednoczonego Królestwa. O tym skąd wziął się pomysł na organizowanie tego typu wyjazdów i czego można się podczas nich nauczyć opowiedzieli nam: Konrad Hachulski, organizator staży w USA, Transatlantic Future Leaders Forum, Grażyna Meller, uczestniczka stażu w USA i Rafał Masny z Abstrachuje - promotor staży w USA.

  Są nauczyciele, którzy - chcąc przyciągnąć uwagę uczniów - stosują niekonwencjonalne metody. Należy do nich gość Dzień Dobry TVN dr hab. Baha Kalinowska-Sufinowicz, której metody mogą nawet niektórych szokować. O swoich prowokacjach, które mają zachęcić studentów do myślenia powiedziała w Dzień Dobry TVN. Jak uczniowie reagują na jej metody?

  W Holandii uczniowie i studenci mogą mieszkać w domach opieki dla seniorów, ale pod jednym warunkiem. Otóż muszą odpracować co najmniej 30 godzin na rzecz osób starszych. Ten eksperyment okazał się strzałem w dziesiątkę. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy "Dziarskiego Dziadka" Antoniego Huczyńskiego, pedagoga i terapeutę Jarosława Starkówa oraz jego córkę, 12-letnią Marysię, by zapytać, co taki kontakt daje dwóm stronom i, co młodzi ludzie mogą zaoferować seniorom.

  Kamil Wroński już w wieku czterech lat wygrał konkurs na konstrukcję robota. Teraz ma osiem lat i - choć uczy się w trzeciej klasie szkoły podstawowej - będzie studiował mechatronikę na Politechnice Lubelskiej. O geniuszu chłopca powiedzieli nam jego rodzice Joanna i Patryk Wrońscy oraz indywidualny opiekun edukacyjny Kamila dr Aleksandra Lato.

  W Poznaniu student zaatakował tasakiem profesora Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa społecznego dr Konrada Maja, który powiedział, skąd się bierze agresja wśród uczniów i studentów oraz jak rozładować napięcie psychiczne.

  Kilka dni temu grupa studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie uratowało życie swojemu wykładowcy. Kiedy zorientowali się, że z profesorem dzieje się coś nie tak? W jaki sposób udzielili mu pierwszej pomocy? Jak obecnie czuje się wykładowca? Z Kamilem Prokopem i Maciejem Brońskim rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Jonathan Davey to bardzo pomysłowy student londyńskiego uniwersytetu Goldsmiths! Obliczył sobie, że bardziej opłacalne będzie dla niego mieszkanie w Gdańsku i latanie na zajęcia, niż mieszkanie na stałe w Londynie. Z młodym geniuszem ekonomii spotkali się nasi reporterzy: Anna Senkara w Londynie i Filip Chajzer w Gdańsku. Ile Jonathan potrafi zaoszczędzić na swoim "gdańskim patencie" i... gdzie jest lepsze piwo? W studiu, gośćmi Magdy i Marcina byli David Huerta Beltran, student z Meksyku, Sonam Wangchuk, student z Bhutanu, i Michael Klepacz, student z USA. Dlaczego zdecydowali się studiować w Polsce?

  Ghanshyanbhai Khatri został uznany za najlepszego zagranicznego studenta w Polsce. Za za doceniło go jury? Dlaczego zdecydował się na studia w Krakowie? Skąd zainteresowania fizyką?Jak Ghanshyanbhai spędza czas wolny w Polsce i czy znalazł tu przyjaciół?

  Jest nie tylko muzykiem, ale także radnym i studentem prawa. Specjalizuje się w prawie autorskim i własności intelektualnej i tym chce się zająć w przyszłości. Jacek Stachursky był gościem Dzień Dobry TVN. Czy myśli o tym, by w przyszłosci doktoryzować się? Jak udaje mu się pogodzić pracę w radzie miasta, studia prawnicze i koncertowanie?

  Jolanta Pieńkowska i Robert Kantereit przyłączyli się do akcji zaliczeniowej. Komu kibicują i kim jest Gurba, komu ma dać pięć i z czego?

  Nie chcemy mieć za ścianą muzyka i oraz studenta. Kto jeszcze jest "niepożądanym sąsiadem"? O relacjach sąsiedzkich, ich hipokryzji i donosach do Urzędu Skarbowego, o kapitale społecznym rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z socjologiem Markiem Troszyńskim. Czy prawdą jest, że nie ma lepszego alarmu niż życzliwy sąsiad? Czym różni się model sąsiedzkich relacji w mieście od tych na wsiach?

  Kuchnia studencka stała się już legendarna. Na szczęście w naprawdę skrajnych sytuacjach pomocą służą rodzice. Jak będzie wyglądało studenckie życie Agnieszki Kaczorowskiej? Czy na co dzień na jej stole gościć będzie makaron z ketchupem i słynne studenckie parówki? Czy może liczyć na wsparcie bliskich? W kuchni Dzień Dobry TVN gościliśmy ją razem z mamą Anną Bugajską.