Karol Steckiewicz jest trzecią osobą w Polsce, a zarazem pierwszą na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, która została doktorem jeszcze w trakcie studiów. 24-latek obronił z swoja prace doktorską z wyróżnieniem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Karol cały czas jest studentem VI roku kierunku lekarskiego.
Wielki sukces młodego naukowca z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
Karol Steckiewicz jest prawdziwą dumą uczelni. W tak młodym może już pochwalić się bogatym dorobkiem naukowym. Otrzymał stypendium Ministra Zdrowia, Retora GUM-edu i British Lung Fundation. Ponadto na swoim koncie ma już pięć artykułów w czasopismach naukowych i dwa rozdziały w publikacjach książkowych. Obronił z wyróżnieniem pracę doktorską pt. "Wpływ modyfikacji mikrocząstek i nanocząstek na ich aktywność cytotoksyczną i właściwości przeciwbakteryjne w badaniach in vitro".
Jak podkreśla, nauka to po prostu jego hobby, które daje mu ogromną satysfakcję.
- Ja od zawsze wiedziałem, że chce być naukowcem i spełniać się naukowo. To jest wielka moja pasja i moje hobby, ja po prostu lubię to robić, to mi sprawia dużo radości i frajdy. Poza tym to jest też moje zajęcie codzienne. A tak poza tym to odkąd mam świadomość tego, że istnieje taki zawód jak naukowiec to chciałem nim zostać - mówił Karol Steckiewicz w rozmowie z Dzień Dobry TVN.
Warto dodać, że jest również członkiem zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego GUMed oraz Polskiego Towarzystwa Chemicznego i Polskiego Towarzystwa Biochemicznego.
Karol Steckiewicz 24-letnim doktorem
Student zdradził nam, jak od kulis wygląda jego kariera naukowa. Wbrew pozorom jego tryb nauczania nie różni się zbytnio od jego kolegów.
- Ludzie myślą, że skoro napisałem prace doktorską, to moje studiowanie i w ogóle moja nauka różni się czymś od nauki innego człowieka. Nie. Ja normalnie chodzę na zajęcia, zdaje egzaminy. Siłą rzeczy musiałem więcej czasu poświęcić na tę naukę i czytać więcej artykułów naukowych - przyznał Steckiewicz.
- Badam rzeczy związane bezpośrednio z medycyną, ale nie jest to związane z moim kierunkiem studiów. Ja musiałem doszkalać się na własną rękę, uczyć się wszystkiego od zera no i trochę pomogło mi w tym kółko laboratoryjne, którego jestem członkiem, więc mogę powiedzieć śmiało, że to też po części ich sukces i udział - podsumował młody naukowiec.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Zobacz też:
- Mała odmiana na wielkanocnym stole: makaron z indykiem, pollo e patate i kurczak z grzybami
- Karolina Pisarek o życiu w Mediolanie, depresji i złamanym sercu. "Chcę mieć dzieci, męża, psa"
- Rodzice 12 dzieci zmarli na COVID-19. Odeszli tydzień po tygodniu
Autor: Oskar Netkowski