Podróże

Dubaj – co warto zobaczyć? Michał Cessanis odkrywa mniej znane atrakcje

Podróże

Burdż Chalifę, Wyspy Palmowe i zachwycającą marinę znamy z różnych programów, pocztówek i zdjęć. Jednak Dubaj to nie tylko flagowe atrakcje. Michał Cessanis zaprasza w podróż do Dubaju mniej znanego.

Na narty do Dubaju

W 2019 roku Dubaj odwiedziło ponad 16 milionów turystów z całego świata. Nie bez przyczyny – to miasto, które zachwyca. Słynie z wysokich budynków i luksusu, a tym ostatnim na pewno można nazwać stok narciarski w mieście na środku pustyni.

Mamy tu wielki system chłodzący, bardzo nowoczesny. W tej hali są dwie warstwy izolacji, a między nimi przestrzeń z powietrzem. Mamy trasę czarną dla zaawansowanych narciarzy, ale także trzy prostsze

- tłumaczy Chris David, pracownik stoku narciarskiego.

Najdłuższa z tras ma 400 metrów. Cena 2-godzinnego narciarskiego szaleństwa to 225 złotych. W pakiecie dostaje się ubranie, skarpetki i narty. Śnieg powstaje przy pomocy specjalnych zraszaczy. - w nocy obniżamy temperaturę do -8, -15 stopni i odkręcamy specjalną mieszankę z wodą, która daje nam padający śnieg. Wygląda to bardzo naturalnie. Tak, jakbyśmy byli w górach – wyjaśnia Chris David. Biorąc pod uwagę to, że latem w Dubaju temperatura dochodzi nawet do 50 stopni Celsjusza, jazda na nartach musi być wyjątkowym przeżyciem.

Hatta – górski raj

Karolina Kok jest Polką mieszkającą w Dubaju. - Mnie najbardziej denerwuje to, że ludzie pokazują Dubaj od strony wieżowców, drogich hoteli i markowych rzeczy – mówi. Dlatego zdecydowała się pokazać Michałowi Cessanisowi miejsce mniej znane, oddalone o dwie godziny jazdy samochodem od miasta. Hatta to idealne miejsce dla poszukiwaczy przygód i fanów aktywnego wypoczynku. Niezwykły górski ośrodek oferuje liczne rozrywki. Jedną z nich są bez wątpienia wycieczki na rowerach górskich, z trasami dopasowanymi do poziomów zaawansowania. Stamtąd można wybrać się kajakiem do luksusowego kempingu, w którym odpoczniecie iście po królewsku.

Zobacz też:

Trydent - co warto zobaczyć? Prawdziwe dolce vita w "malowanym mieście"

Z Michałem Cessanisem byliśmy w sercu ziemi. "Tu woda spada ze 100 m". Co jeszcze kryją włoskie Dolomity?

Michał Cessanis odkrył przepis na najlepszą oliwę. Nie kupisz jej za kilka złotych

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Marek Zieliński

Pozostałe wiadomości