Michał Cessanis

  Michał Cessanis postanowił jesień powitać u naszych południowych sąsiadów. Podróżnik wybrał się w słowacką część Tatr. Zobaczcie, dlaczego warto tam pojechać. Tam każdy znajdzie tam coś dla siebie.

  Michał Cessanis zabrał widzów Dzień Dobry TVN w kolejne fascynujące miejsce. W cyklu "Do zobaczenia!" pokazał jeden z najstarszych kurortów nad Bałtykiem, czyli Travemünde. Od czego warto zacząć zwiedzanie?

  Lubeka jest położona w północnych Niemczech, niecałe 20 km od Morza Bałtyckiego. Z czego słynie i co warto zobaczyć odwiedzając to malownicze miasteczko?

  Anja Rubik wydała kolejną książkę. "SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców" jest kontynuacją publikacji z 2018 roku. Podczas premiery książki Michał Cessanis powiedział nam, co dla niego w dorastaniu było najważniejsze i jak to wpłynęło na to, jakim dziś jest człowiekiem. 

  Wraz z początkiem sezonu wakacyjnego miliony ludzi wróciło do podróżowania. Niestety, media codziennie informują o chaosie na lotniskach, odwołanych lotach czy problemach z zagubionym bagażem. Od kwietnia w Europie odwołano aż kilkadziesiąt tysięcy połączeń. Reporterzy programu Uwaga! TVN podpowiadają, co zrobić, gdy lot jest odwołany, a linie lotnicze nie udzielają żadnej pomocy.

  Najstarsze miasto w Polsce i najmłodsze uzdrowisko. Michał Cessanis wybrał się do Uniejowa, by sprawdzić, jakie atrakcje czekają na miejscu na turystów. Termy, historyczny zamek i smaczne jedzenie. Co jeszcze zobaczył podróżnik?

  Grecy słyną z zamiłowania do jedzenia i celebrowania posiłków w dużym gronie. Dlatego wybierając się na wakacje do tego kraju pozwól sobie na kulinarne doznania pełne smaków i aromatów świeżych lokalnych składników. Tak jak zrobił to Michał Cessanis podczas swojej podróży do Grecji.

  Jak wygląda największy na świecie zadaszony bazar? Co to jest pide?

  Stambuł to największe miasto w Turcji, które za cel wakacyjnych podróży obierają sobie turyści z całego globu. Ta tętniąca życiem metropolia ma jednak oblicze, które dla wielu przybyszy pozostaje nieodkryte.

  Co warto tam zobaczyć?

  Michał Cessanis odwiedził Sri Lankę. To na jej malowniczych wzgórzach rośnie najlepsza, najbardziej aromatyczna herbata. W swoim cyklu w Dzień Dobry TVN dziennikarz pokazał proces jej powstawania.

  Kandy uznawane jest za kulturalną stolicę Sri Lanki i święte miejsce. Znajduje się w nim m.in. XVII-wieczna Świątynia Zęba. Dla Dzień Dobry TVN to drugie pod względem wielkości miasto Sri Lanki odwiedził Michał Cessanis.

  "Oni mają totalnie wyprane mózgi".

    Sri Lanka to niewielka wyspa na Ocenie Indyjskim, która leży niecałe 50 km od wybrzeży Indii. Ze względu na swój kształt, nazywana jest także łzą. Od pierwszych chwil ten kraj urzeka ciągnącymi się bez końca plażami, ale także jedzeniem i niesamowitą przyrodą. O tym więcej opowiedział nam Michał Cessanis.

  Michał Cessanis "zabrał" widzów Dzień Dobry TVN na wycieczkę do Tyrolu.

  Michał Cessanis postanowił zabrać widzów Dzień Dobry TVN w kolejne niezwykłe miejsce. Tym razem dotarł do Innsbrucku, czyli stolicy Tyrolu. To doskonały kierunek na weekendowy wyjazd. Podróżnik pokazał atrakcje tego miejsca.

  Pławna Dolna to wieś pobudzająca ciekawość świata i wyobraźnię. Atrakcje tam zgromadzone zainteresują zarówno dorosłych jak i pociechy, a to wszystko za sprawą miejscowego artysty, Dariusza Milińskiego.

  Do zobaczenia w austriackim Schladming-Dachstein.

  30. jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Podobnie, jak w poprzednich latach zbiórce pieniędzy towarzyszą aukcję, z których dochód również zasili konto orkiestry. Jedną z nich jest kolacja z podróżnikiem i dziennikarzem Dzień Dobry TVN, Michałem Cessanisem.

  "Nie mógł przyjść na świat w piękniejszym miejscu".

  Będąc nad polskim morzem warto wybrać się na wyspę Uznam do miejscowości Ahlbeck. Co można tam zobaczyć? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Świąteczny czas sprzyja odkrywaniu najciekawszych zakątków Polski. Dlatego Michał Cessanis zabrał widzów Dzień Dobry TVN w bożonarodzeniową podróż po Małopolsce. Gdzie warto wybrać się na narty? Jaka jest tradycja krakowskich szopek?

  "Zajmujemy się tym od pięciu pokoleń".

  Czym wyróżnia się Ravenna?

  Świąteczny Wrocław

  Bolonia to miasto w północnych Włoszech. Słynie ono nie tylko z przepięknych widoków, ale także z niezwykle smacznej kuchni. To właśnie tam, w kulinarną podróż, wybrał się Michał Cessanis. Co i jakie smaki podbiły podniebienie dziennikarza i podróżnika?

  Poznań wyróżnia się na mapie polskich miast niezwykle bogatą historią, dlatego może stanowić nie lada atrakcję dla wielu turystów. Niezwykłą atmosferę grodu nad Wartą budują także wyjątkowe tradycje, którym przyjrzał się Michał Cessanis. Co przykuło uwagę znanego podróżnika?

  Rimini to najpopularniejszy kurort we Włoszech. Jednak oprócz pięknej plaży i słynnego parku rozrywki, to włoskie miasteczko ma dużo więcej do zaoferowania. Gdzie warto skierować swoje kroki sprawdził Michał Cessanis.

  Grecja to popularny punkt na mapie wakacyjnych podróży, nie bez powodu tak często wybierany przez polskich turystów. Największym zainteresowaniem w tym rejonie cieszą się bez wątpienia malownicze wyspy, słynące z piaszczystych plaż i wyjątkowej architektury. Tymczasem kontynentalna część pradawnej Hellady może być równie atrakcyjna dla odwiedzających ją urlopowiczów, przekonał się o tym Michał Cessanis.

  Michał Cessanis zaprasza w podróż nad Zalew Szczeciński, gdzie na olbrzymich połaciach terenu można stanąć twarzą w twarz z dziką naturą. Delta Świny to również niesamowita historia. Sprawdź, dlaczego warto tam pojechać.