Michał Cessanis

  Michał Cessanis

  Grecja to popularny punkt na mapie wakacyjnych podróży, nie bez powodu tak często wybierany przez polskich turystów. Największym zainteresowaniem w tym rejonie cieszą się bez wątpienia malownicze wyspy, słynące z piaszczystych plaż i wyjątkowej architektury. Tymczasem kontynentalna część pradawnej Hellady może być równie atrakcyjna dla odwiedzających ją urlopowiczów, przekonał się o tym Michał Cessanis.

  Latarnie morskie są ozdobą całego wybrzeża. Łącznie jest ich siedemnaście i wspólnie tworzą szlak, który ciągnie się przez ponad 600 kilometrów. Czym się charakteryzują? Które z nich są szczególnie warte uwagi? Dowiecie się tego z naszego reportażu.

  Łódź to miasto, w którym nie tylko można zobaczyć jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie, ale również zwiedzić zabytki wyróżniające się piękną architekturą. Do tych ostatnich niewątpliwie należy największa i najbogatsza rezydencja fabrykancka w Polsce - pałac Izraela Poznańskiego. Co jeszcze warto zobaczyć w Łodzi? Sprawdził to Michał Cessanis.

  Michał Cessanis zaprasza na drugą część swojej podróży po Cyprze. Tym razem przemieszczał się po wyspie samochodem. Odwiedził między innymi kobietę, która pobiła rekord Guinessa na najdłuższy obrus na świecie. Ile ma metrów? Jak długo go szyła? Przyglądał się też parzeniu kawy w tradycyjny cypryjski sposób. Był również w pobliżu skały Afrodyty. Co jeszcze widział w tym niezwykłym kraju?

  Po swojej ulubionej wyspie na Morzu Śródziemnym postanowił oprowadzić nas Michał Cessanis: "Są tu nie tylko najczystsze plaże w Europie, przepyszne jedzenie, mnóstwo historii i zabytków ale przede wszystkim mnóstwo słońca przez cały rok". Zobaczcie jak poznać Cypr w 48 godzin, co TRZEBA zobaczyć, co warto zjeść i gdzie wybrać się na ... lekcję tańca.

  Zapraszamy na 2. część weekendowego przewodnika po Zagrzebiu. Co, tym razem, postanowił pokazać nam podróżnik - Michał Cessanis? Co trzeba zjeść w Zagrzebiu, gdzie wybrać się na zakupy i co koniecznie zobaczyć? Sprawdźcie.

  Podróżnik Michał Cessanis wpadł na weekend do Oslo. Razem ze swoimi znajomymi postanowił zwiedzić miasto na rowerze. Zobaczcie, jakie interesujące miejsca pokazali mu Monika i Andrus. Czy spędzanie wolnego czasu na rowerze jest w Oslo popularne?