Dubaj

  Dubaj

  Ras Al Khaimah leży w północno-wschodniej części Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jego stolica to piękne i różnorodne miasto, do którego można pojechać, aby uciec od wielkomiejskiego zgiełku. Sprawdź, dlaczego warto tam się wybrać.

  Iwona Węgrowska poleciała ze swoim partnerem Maciejem do Dubaju. Zakochani mają teraz wyjątkowo dobry czas. Gwiazda podczas egzotycznych wakacji świętuje swoje 39. urodziny. I choć wszystko układa się jak w bajce, są ludzie, którym nie po drodze jest z jej szczęściem. Iwona Węgrowska opowiedziała o swoim życiu przed 40-stką w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl.

  A gdyby tak zerwać z coroczną wakacyjną rutyną i spędzić urlop w miejscu, które dotychczas znane było głównie z Baśni tysiąca i jednej nocy? Tajemniczy Półwysep Arabski z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym. Fascynująca kultura, zapierające dech w piersiach krajobrazy i niezwykłe budowle to zapowiedź wspaniałej, egzotycznej przygody. Co warto zobaczyć na Półwyspie Arabskim?

  Choć Zjednoczone Emiraty Arabskie również zostały dotknięte koronawirusem, zdołały szybko się z nim uporać. Co spowodowało, że mają pandemię pod kontrolą, liczba chorych i zmarłych na Covid-19 systematycznie spada, a społeczeństwo ufa swojemu rządowi? Mówił o tym Krzysztof Sadecki, który od 11 lat pracuje w ZEA. Natomiast o ciekawych miejscach w Dubaju opowiedział Michał Cessanis.

  Izabela Smolińska-Dahab jest muzułmanką i mieszka w Dubaju od 15 lat. Dlaczego przeszła na islam? Czy jej przemiana dotyczy także sposobu ubierania? Jak jej się żyje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

  Magdalena Alaszkiewicz oraz Magdalena i Wojciech Orzechowscy na dubajskiej pustyni organizują pikniki. Skąd wziął się pomysł na taki biznes? Z jakich okazji przygotowują przyjęcia? Jakie zamówienie było najtrudniejsze?

  Sylwia Romaniuk, pochodząca ze Szczecina projektantka mody haute couture, jako pierwsza Polka w historii zakwalifikowała się do tegorocznej Arab Fashion Week w Dubaju. Byliśmy tam z kamerą Dzień Dobry TVN.

  Magda Mołek: "Polak wszędzie sobie poradzi". Dowodem na tezę Magdy jest niewątpliwie kariera naszego rodaka - Grega Grythenko, który zawojował rynek fotografii ślubnej w Dubaju. "Przyjechałem ze swoją dziewczyną na parę miesięcy (...) i te kilka miesięcy przełożyło się na lata...".

  To wielki dzień prezentera pogody Dzień Dobry TVN Bartka Jędrzejaka. Został drugim pilotem najpopularniejszego samolotu pasażerskiego - Boeinga 737. Za sterami zasiadł kapitan Piotr Lipiński. Stu osiemdziesięciu dziewięciu pasażerów zabrali do Dubaju. Zobaczcie, jak zakończyła się podróż.

  Ukrywająca się pod pseudonimem "Laila Shukri" to polska pisarka, która została żoną arabskiego szejka. Świat islamskich kobiet zna więc od podszewki, a ich historie inspirują ją do pisania książek. "Byłam służącą w arabskich pałacach" to najnowsza opowieść Laili, ukazująca prawdziwe wydarzenia z życia jej przyjaciółki. Dlaczego zdecydowała się napisać tę książkę. Czy mąż wyraził na to zgodę? Czego boi się Polka i z jakich powodów ukrywa swoją tożsamość? Jak wygląda jej życie? Z Lailą rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Przeszedł kompleksowe badania i nawet wykupił polisę ubezpieczniową na życie. Rafał Maślak zrobił to tuż przed skokiem z najwyższego budynku w Dubaju. Zobaczcie skok Rafała Maślaka z wysokości 415 metrów!!! Po co to zrobił i co w ten spsób chciał udowodnić? Czy skoczyłby jeszcze raz? Czy to prawda, że Agnieszka Jastrzębska i Rafał Maślak mają się ku sobie? :)

  W Dzień Dobry TVN sprawy bliskie widzom i pytanie, które wzbudza ogólnopolską dyskusję: "Czy klaps to już bicie"? W tym temacie: Magdalena Różczka i Marcin Perchuć. Zapraszamy wszystkich do wyrażenia opinii! Nasza sonda startuje równo o 8.00. Oprócz tego emocje z "wysokiego C", czyli Dubaj i najwyższy budynek świata. To właśnie z niego skoczył Rafał Maślak. Musicie to zobaczyć! A na koniec Natalia Siwiec w wersji bardzo wakacyjnej. Bądźcie z nami o 8.00!

  Najczęściej karierę robią te dziewczyny, które nie wygrały programu "Top Model". Czy w myśl zasady: ostatni będą pierwszymi? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: uczestniczki 2. edycji programu "Top Model": Magdalena Roman oraz Renata Kurczab. Do studia przybyły prosto z Dubaju. Jak doszło do tego wyjazdu oraz czy udało im się "zbudować książkę"? Czy wystąpiły już w ubraniach Chanel?

  Na scenie Dzień Dobry TVN zaśpiewała Barbara Szymańska. Polka, która zachwyciła swoją urodą i głosem Dubaj. Podoba się Wam?

  Na pomysł stworzenia Water Discus Hotel, bo tak będzie się nazywać podwodny hotel w Dubaju, wpadli naukowcy z Politechniki Gdańskiej. Budowa tej perły podwodnej architektury ma ruszyć już pod koniec tego roku. Pomysłodawcy nie ukrywają, że rezydentami tego hotelu będą najmożniejsi tego świata. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy jednego z twórców projektu architekta Pawła Podwojewskiego. Jak będzie wyglądał hotel z zewnątrz i wewnątrz, z jakich materiałów będzie wykonany, by nie zmurszał pod wodą?