Stworzyła warsztaty krawiectwa dla dzieci: "Bardzo pomaga im to w skupieniu i nauce cierpliwości"

Autor:
Izabela
Dorf
Reporter:
Małgo Fall
Dlaczego warto uczyć dzieci szyć?
Dlaczego warto uczyć dzieci szyć?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Iwona Gajo w swojej pracowni prowadzi zajęcia krawieckie dla najmłodszych. Kierowane są one do dzieci już od 5. roku życia. Inspiracją do powstania warsztatów były osobiste doświadczenia pomysłodawczyni.

Warsztaty krawiectwa dla dzieci

Iwona Gajo prowadzi kursy krawiectwa dla dzieci. Wpadła na ten pomysł, kiedy synowie poprosili ją, by nauczyła ich szyć na maszynie. - Widziałam, że to wzbudza w nich ogromną ekscytację (...). A dodatkowo zauważyłam, że bardzo pomaga im to w skupieniu i nauce cierpliwości - wyjaśniła Iwona. Dodała także, że obecnie chłopcy potrafią własnoręcznie uszyć wiele rzeczy, w tym bluzy czy kominy.

Innym bodźcem do stworzenia warsztatów była prośba jej bratanicy o przyszycie guzika. - Moje zdziwienie było ogromne - jak to możliwe, że 17-latka nie potrafi zrobić tego sama? - powiedziała Iwona Gajo.

Dlaczego warto uczyć dzieci szyć?

Dzieci, które przychodzą na warsztaty Iwony chcą zdobyć umiejętność szycia na maszynie oraz tworzenia ubrań własnego pomysłu. - Dzięki temu zawsze się wyróżniasz w tłumie i nikt nie będzie miał takiej samej rzeczy - powiedziała Olga Talaśka.

- Miałam okazję szyć nerki, sukienki, kamizelki i gorsety. W klasie i w mojej rodzinie wszyscy komentują moje ubrania w bardzo pozytywny sposób. Mówią, że to co szyję jest bardzo dobrze wykonane. (...) Kiedy to słyszysz, to masz taką satysfakcję, że mogłeś to zrobić sam - pochwaliła się Julia Bartłomiejczak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Reporter: Małgo Fall

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości