Newsy

Jechała wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej. Policja publikuje szokujące nagranie

Newsy

droga ekspresowa

Droga ekspresowa, pas awaryjny, a na nim elektryczny wózek inwalidzki, którym jechała kobieta. Taka niecodzienna i groźna sytuacja miała miejsce na S5 koło Żnina. Tragedii zapobiegli policjanci, dzięki którym 38-latka bezpiecznie opuściła trasę.

Żnin: wózek inwalidzki na trasie S5

Kujawsko-Pomorska policja opublikowała nagranie z drogi ekspresowej S5, po której pasem awaryjnym jechała elektrycznym wózkiem 38-latka. Funkcjonariusze pomogli kobiecie bezpiecznie opuścić trasę. Do tej niecodziennej i niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek.

- Około godziny 14.30 do żnińskiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące kobiety, która porusza się elektrycznym wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej S5 na wysokości Żnina. Niezwłocznie na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze drogówki. Policjanci w bezpieczny sposób pomogli kobiecie opuścić drogę szybkiego ruchu - poinformowała sierż. szt. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

Kobieta jechała wózkiem elektrycznym drogą ekspresową

Jak podkreśla policja, dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy nie doszło do tragedii, a 38-letnia mieszkanka gminy Rogowo bezpiecznie wróciła do domu.

- Zgodnie z przepisami osoba korzystająca z wózka inwalidzkiego jest traktowana jak pieszy, a tym samym jest niedopuszczalne poruszanie się po drodze ekspresowej - zaznaczyła sierż. szt. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk ze komendy w Żninie.

Ojciec z 6-letnim synem jechali na rowerach ekspresówką. Sprawa trafi do sądu. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Próbna matura w 2021 roku będzie inna niż wszystkie. Czy udział szkół jest obowiązkowy

Złote Globy 2021 rozdane. Sandra Hajduk: "Gala była wyjątkowa"

Spektakularne zwycięstwo Igi Świątek w Adelajdzie. "Jest to absolutna klasa światowa i ścisła czołówka"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości