Styl Życia

Miłosz Krawczyk stworzył wózek inwalidzki do zadań specjalnych!

Styl Życia

Miłosz Krawczyk stworzył wózek inwalidzki do zadań specjalnych!

Miłosz Krawczyk w wyniku wypadku samochodowego doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego. W wieku 18 lat usiadł na wózku, ale nie stracił chęci do życia. Aby realizować swoje marzenia postanowił skonstruować wózek inwalidzki na miarę swoich potrzeb. Po latach pracy powstał produkt, dzięki któremu Miłosz bez przeszkód jeździ w góry, nad morze i aktywnie spędza czas. 

Historia wynalazku Miłosza miała swój początek blisko 20 lat temu, kiedy, osiemnastoletni wówczas chłopak, uległ wypadkowi samochodowemu. W wyniku poniesionych obrażeń stał się osobą niepełnosprawną. W reportażu Ludwika Lisa powiedział: 

Nauczenie się funkcjonowania na wózku jest to pewien proces, wszystko zależy od nastawienia. Dla mnie najważniejsze było, żeby czerpać radość z życia dalej - tak, jak czerpałem wcześniej

Niepełnosprawność bez barier 

Wielką pasją Miłosza od zawsze były podróże. Niestety, ze względu na to, że wózek stał się barierą, nie mógł realizować swoich marzeń zgodnie z planami. Na rynku nie było dostępnego produktu, który umożliwiłby mu wyprawy wszędzie tam, gdzie chciał. Postanowił sobie pomóc i wraz z kolegą rozpoczął pracę nad wózkiem idealnym, takim, który zawiezie go w najodleglejszy zakątek Ziemi. Dzięki determinacji stworzył wózek, który sprawdza się na różnych podłożach. Bez przeszkód porusza się po piasku, śniegu czy w terenie górzystym.

Można nauczyć się bardzo dobrze funkcjonować w tym, czerpać radość z życia i robić takie same rzeczy, jakie bym robił, gdym nie był na wózku

- wyjaśnił Miłosz. 

Pokonać ograniczenia 

Dzięki swojemu wózkowi Miłosz może, bez większych przeszkód, aktywnie spędzać czas. Początkowo był to sprzęt skonstruowany tylko na jego własne potrzeby, jednak szybko okazało się, że spotkał na swojej drodze wiele niepełnosprawnych osób, które tak jak on, chciały pokonać ograniczenia. 

Jak się patrzy na Miłosza, to ciężko jest go postrzegać jako osobę niepełnosprawną, bo on świetnie sobie ze wszystkim radzi, czasami lepiej niż zdrowy człowiek.

- wyznała narzeczona Miłosza. 

>>>  Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
85
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0