Niebezpieczne zachowanie kierowczyni uwiecznił miejski monitoring. Sprawą zajmie się sąd.
Porad udzielał Mikołaj Marczyk, kierowca rajdowy.
Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala.
Znana na całym świecie droga kilka dni po otwarciu została ponownie zablokowana.
Lato zbliża się wielkimi krokami, a pogoda coraz częściej zachęca do wyjazdów za miasto. Poruszając się po drogach, warto zachować czujność, bo przed maskę wtargnąć mogą nam dzikie zwierzęta. Jak zachować się w takiej sytuacji? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN.
Motywował go pewien rysunek.
Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu "Uwaga!" TVN.
Kamery miejskiego monitoringu nagrały niebezpieczną sytuację na małopolskiej drodze. Kobieta z dzieckiem została potrącona na przejściu dla pieszych. Osoba kierująca samochodem została surowo ukarana. Policja opublikowała nagranie ku przestrodze.
Podczas patrolu policjantów z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego do funkcjonariuszy niespodziewanie podjechał zdenerwowany mężczyzna. W kilku słowach przekazał komunikat, bowiem jego żona zaczęła rodzić i obawia się o jej życie. Od szpitala dzieliło ich 35 km. Mundurowi z pomocą sygnałów uprzywilejowania pilotażowali przyszłych rodziców na porodówkę.
Już za chwilę, już za moment święta wielkanocne. W tym czasie większość z nas ruszy w trasę, by udać się do domu rodzinnego i spędzić kilka dni w gronie najbliższych.
Policja informuje o kolizji na drodze krajowej nr 94. Autobus, którym dzieci miały jechać na wycieczkę szkolną, zderzył się z osobówką. Policja podała już, ile osób jest rannych.
Każdego roku jednym z najprzyjemniejszych i wyczekiwanych przez maturzystów momentów są studniówki. Niestety w 2023 spędzają sen z powiek uczniów i rodziców. Jak się okazuje, w dobie inflacji cena za uczestnictwo w balu sięga nawet tysiąca złotych. Do tego należy doliczyć jeszcze kreację, dodatki czy fryzjera.
Mieszkańcy przysiółków we wsi Witowice Dolne od lat marzą od dogodnym dojeździe do swoich domów. Na co dzień korzystają z drogi należącej do terenów Lasów Państwowych, która często bywa nieprzejezdna.
Złota godzina to dla zawodowych fotografów wyczekiwany moment, a dla kierowców - najbardziej niebezpieczny. Stanowi szczególne zagrożenie jesienią. Co kryje się za tym terminem? Na co należy zwrócić uwagę?
Adam Bagiński, znany w Bydgoszczy jako pan agatka od 16 lat witał dzień z przechodniami i kierowcami na przejściu dla pieszych. Kiedy ogłosił w mediach społecznościowych, że przechodzi na emeryturę internauci oszaleli. Czy spodziewał się takiej lawiny komentarzy?
Policjanci z Oławy znaleźli 6-latka, który sam poruszał się rowerem po ruchliwej drodze. Chłopiec wykorzystał chwilową nieuwagę babci i stęskniony próbował pojechać do mamy. Chciał dotrzeć do pobliskiej miejscowości na pociąg.
Zniekształcenia mogą przybierać różne formy.
To nie było jedyne przewinienie, jakiego dopuściła się kobieta.
"Łącznie w drodze byłem przez 220 dni".
Zbliża się Wigilia. Każdy z nas będzie chciał bezpiecznie dojechać do domu i do swojej rodziny oraz wrócić. Bardzo często są to długie podróże. Za pierwszą gwiazdką niejednokrotnie przemierzamy kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset kilometrów, obładowanym po sam dach autem autostradą. Prędkość, zmęczenie, zbyt mała odległość między pojazdami i nieprawidłowa zmiana pasa ruchu - to główne przyczyny wypadków na autostradach.
"W samochodzie były 3 kobiety"
Jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się narzekać na drogę, którą musisz pokonać, na przykład, do sklepu, koniecznie zobacz, z jaką trasą raz na kilka tygodni mierzy się Sinead Meader, mieszkanka odległego zakątka w Kanadzie. Gwarantujemy, że zaczniesz doceniać fakt, że zakupy możesz zrobić w kilka chwil.
Droga ekspresowa, pas awaryjny, a na nim elektryczny wózek inwalidzki, którym jechała kobieta. Taka niecodzienna i groźna sytuacja miała miejsce na S5 koło Żnina. Tragedii zapobiegli policjanci, dzięki którym 38-latka bezpiecznie opuściła trasę.
Zima potrafi zaskoczyć. Dagmara Kowalczyk spotkała się z kierowcą rajdowym Kajetanem Kajetanowiczem, by zdradził, jak bezpiecznie jeździć gdy na drogach zalega np. śnieg. Oto kilka wskazówek.
Dzięki tunelom przemieszczamy się po trudnym terenie i pokonujemy z pozoru niedostępne i niebezpieczne miejsca. Wytyczają one drogę w górach lub pod miastem. Co symbolizuje tunel we śnie? Czy zwiastuje pełną trudności drogę do wyznaczonego celu? Jak drogę w tunelu interpretuje sennik mistyczny?
W sieci pełno jest filmików z kamer samochodowych, na których widać akty niepohamowanej agresji wśród kierowców. Skąd w niektórych takie pokłady agresji za kółkiem? Dlaczego za kółkiem puszczają nam nerwy? Jak reagować na agresywnego kierowcę? W Dzień Dobry TVN socjolog dr Tomasz Sobieraski zdradził, że agresją na drodze rządzą podobne mechanizmy jak agresją w Internecie.
Marek Konkolewski i Paweł Płuska po raz kolejny wyruszyli na polskie drogi w poszukiwaniu niezdyscyplinowanych kierowców. Ty razem postanowili sprawdzić czy Polacy wiedzą, jak przygotować się do zimy na drodze. Czy wszyscy mieli zmienione opony i zimowy płyn do spryskiwaczy? Co jeszcze powinniśmy wozić ze sobą w czasie mrozu?
Agresywne zachowania na polskich drogach nie należą do rzadkości. Z badań Instytutu Transportu Samochodowego wynika, że najbardziej agresywni są kierowcy aut służbowych. O komentarz poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN psychologa transportu prof. Adama Tarnowskiego. Dowiedzieliśmy się od niego, co może wywołać w nas agresję tak dużą, że jesteśmy w stanie zaatakować innego kierowcę i jak radzić sobie z ludźmi, którzy chcą nas sprowokować.
Coraz więcej kierowców w swoich samochodach montuje sobie kamerki. Na rynku dostępna jest bogata oferta wideorejestratorów. Rejestrują obraz w podczerwieni, w różnych konfiguracjach. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Zbigniew Urbański.
Tłok i korki. Zdenerwowanie i irytacja. Ale do akcji wkroczył, a właściwie wjechał, fioletowy autobus. Jak zmienił pasażerów i kierowców? To sprawdzał nasz reporter Filip Chajzer.