Newsy

Polacy nie chcą już rezygnować z wakacji. Ilu z nas planuje wyjazd na letni wypoczynek?

Newsy

iStockphotoVasyl Dolmatov/Getty Images

O letnim wypoczynku marzymy przez cały rok. Okazuje się, że - w odróżnieniu od poprzedniego sezonu - nie zamierzamy z niego rezygnować. Ponad 40 proc. z nas deklaruje wyjazd na wakacje. Gdzie je spędzimy?

Wakacje 2021. Gdzie Polacy spędzą wakacje?

- Nie chcemy już rezygnować z urlopów z powodu pandemii. Obecnie 46,6 proc. osób deklaruje wyjazd na wypoczynek, kiedy przed rokiem zapowiadało go 37,4 proc. Ale wynik słabszy niż jeszcze w kwietniu, kiedy wakacyjne plany miało ponad 48 proc. ankietowanych – wynika z sondażu przeprowadzonego przez United Survey na zlecenie "DGP".

Ten spadek entuzjazmu to efekt pojawiania się nowych odmian koronawirusa i niepewność co do zakresu obostrzeń w podróżowaniu - ocenia dziennik. Za granicę na urlop zamierza się wybrać ponad 12 proc. zapytanych – to więcej niż przed rokiem (7,4 proc.), ale mniej niż przed dwoma miesiącami (13,6 proc.).

Nie zmienił się natomiast od kwietnia odsetek ankietowanych planujących wypoczynek w kraju. Nadal wynosi 34,5 proc., co do roku poprzedniego daje już wzrost o 15 proc. Wpływ na to ma m.in. łatwość zorganizowania wakacji oraz brak dodatkowych kosztów związanych z koniecznością robienia testów czy wykupywania dodatkowego ubezpieczenia. To dobra wiadomość dla rodzimych hotelarzy, którzy zyskują szansę odrobienia strat.

Wakacje 2021. Kto deklaruje wyjazd na wakacje?

Wyjazd na urlop deklarują głównie rodziny z dziećmi – 84 proc. Wśród bezdzietnych taki zamiar ma 39 proc. Przeważają mieszkańcy największych miast oraz osoby zarabiające od 4 tys. zł w górę. Najmniej planujących letnie wakacje jest z małych miejscowości oraz o dochodzie do 2 tys. zł - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak zaplanować tegoroczne wakacje? Zobacz wideo:

Zobacz także:

Polska w światowej czołówce eksportu lodów. Który kraj najbardziej pokochał nasze produkty?

Pelješac – chorwacki półwysep pełen słońca i doskonałego wina

Pogoda na tydzień 28 czerwca - 4 lipca. Przed nami dni pełne pogodowych niespodzianek

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości