Newsy

Turek. Pożar zakładu meblowego. Trwa akcja gaśnicza

Newsy

Aktualizacja:
fot. stevecoleimages/Getty Images

Czterdzieści zastępów strażackich gasi pożar w zakładzie meblowym w Turku w Wielkopolsce - poinformował w środę rano kpt. Krzysztof Gruszczyński z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Straty, jakie może ponieść właściciel, są milionowe. Akcja gaśnicza potrwa jeszcze kilka godzin.

W Turku płonie jedna z trzech części kompleksu, w której zajmowano się produkcją metalowych stelaży do krzeseł. Pozostałe dwie części zakładu nie zostały naruszone.

Z objętego pożarem budynku, liczącego około 20 tys. metrów kwadratowych, ewakuowano wszystkich pracowników . Zgodnie z informacjami przekazanymi przez straż, nie ma osób poszkodowanych. Trwa dogaszanie pożaru. Zgłoszenie o płonącym zakładzie dotarło do komendy przed godz. 2 w nocy z wtorku na środę. Na miejscu z ogniem walczy czterdzieści zastępów straży pożarnej. "Cały czas trwa akcja gaśnicza, ale pożar już się nie rozwija" - powiedział strażak. Akcja potrwa jeszcze kilka godzin.

Straż pożarna walczy z pożarem w Turku

Pożar hali zakładu meblowego gasi około 40 zastępów straży pożarnej; na miejsce udał się wojewoda wielkopolski. Akcja gaśnicza może potrwać jeszcze wiele godzin, z ogniem walczy straż pożarna z okolicznych powiatów, straty, jakie może ponieść właściciel zakładu, są milionowe.

Cały czas trwa akcja gaśnicza, ale pożar już się nie rozwija

- powiedział strażak. Akcja potrwa jeszcze kilka godzin.

Mieszkańcy bloku ewakuowani w związku z pożarem w zakładzie meblowym

Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano też mieszkańców sąsiedniego budynku mieszkalnego . Tomasz Stube z biura prasowego wojewody poinformował PAP, że wyprowadzono z niego około 50 osób, władze gminy organizują pomoc . Na miejsce zdarzenia udał się wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Kilkadziesiąt osób z pobliskiego budynku mieszkalnego ewakuowano w nocy w związku z pożarem zakładu w Turku (Wielkopolskie)

– podały w środę służby wojewody.

>>> Zobacz też:

Zobacz film: Nieumyślnie wzniecił pożar, skazano go na więzienie

Autor: Bernadetta Jeleń

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości