Newsy

Sześcioraczki z Krakowa. Znamy ich imiona. Co czują rodzice? [WYWIAD]

Newsy

Aktualizacja:

Spotkaliśmy się z rodzicami sześcioraczków, które przyszły na świat w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Znamy ich imiona: Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Nela i Malwina. Pierwsze sześcioraczki w Polsce urodziły się w 29. tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie.

Marcin Sawicki spotkał się ze szczęśliwymi rodzicami sześcioraczków

Szansa na urodziny sześcioraczków jest 100 razy mniejsza niż na wygraną w totka! Mama Filipa, Tymona, Zosi, Kai, Neli i Malwiny jest najprawdopodobniej rekordzistką świata jeżeli chodzi o czas donoszenia ciąży wielorakiej. Co dziś czują szczęśliwi rodzice gromadki dzieci - Klaudia i Szymon?

Mama sześcioraczków Fot. DDTVN

Wcześniej towarzyszył nam strach o przebieg ciąży i zdrowie dzieci, teraz jest ogromne szczęście.

Czy rodzice są już gotowi na przyjęcie dzieci w domu?

Nie myślimy jeszcze o przygotowaniach. Teraz myślimy o zdrowiu dzieci!

Tata sześcioraczków

Mama sześcioraczków czuje się dobrze

Poród odebrali w poniedziałek przed południem lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego. Dzieci przebywają obecnie w inkubatorach. Ważą od 800 do 1300 gramów. Szczęśliwa mama czterech dziewczynek i dwóch chłopców czuje się dobrze. Zobacz też: Byk – odkrywamy horoskop dla znaku >>> 

Podczas konferencji prasowej lekarze przekazali:

Dzieci urodziły się 11 tygodni przed terminem, w zaskakująco dobrym stanie, jak na sześcioraczki. Wykazują – typowe dla wcześniactwa– cechy niedojrzałości układu oddechowego i ośrodkowego układu nerwowego. 

Lekarze dodali także, że:

Na razie są zadowoleni ze stanu zdrowia maluchów. To ciągle bardzo niedojrzałe dzieci, wymagające jeszcze przynajmniej kilkumiesięcznej hospitalizacji, obserwacji i stymulacji

To pierwszy taki przypadek w Polsce!

Taki poród zdarza się raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie taką ciążę, trudno jet też doprowadzić do szczęśliwego finału. 

Najprawdopodobniej to pierwsze sześcioraczki w Polsce 

- powiedziała PAP rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska.

Gratulacje od Prezydenta

Gratulacje złożył także Prezydent Andrzej Duda.

Niesamowita wiadomość! W Krakowie urodziły się dziś 6-raczki. To pierwszy taki przypadek w Polsce. Mama i Dzieci (4 dziewczynki i 2 chłopców) czują się dobrze (jak na tę wyjątkową sytuację). Gratulacje i podziękowania dla Rodzicow i Personelu Medycznego! 

-napisał PAD na Twitterze.

Rodzicom i dzieciom życzymy wszystkiego dobrego. Pociechy z całej szóstki.

Zobacz też: 

Źródło: PAP/DDTVN

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości