Newsy

Sylwester 2020 oczami strażaków. Jak minęła ostatnia noc starego roku?

Newsy

Sylwester 2020 w Polsce był zdaniem strażaków spokojny. Ostatniego dnia starego roku oraz przez pierwsze sześć godzin Nowego Roku zanotowali 1,2 tys. interwencji - prawie dwa razy mniej niż w zeszłym roku. Doszło do 342 pożarów, w których zginęły trzy osoby.

Sylwester 2020 - straż pożarna podsumowała sylwestrową noc

W sylwestra i pierwsze sześć godzin Nowego Roku strażacy wyjeżdżali do różnego rodzaju zdarzeń 1140 razy, w tym do 342 pożarów, w których zginęły trzy osoby. Doszło też do 715 miejscowych zagrożeń.

Dla porównania - w takim samym okresie roku ubiegłego odnotowano 2092 interwencje, w tym 1246 pożarów, w których zginęły dwie osoby, a 12 innych zostało rannych.

- To była dość spokojna noc. Co prawda liczba pożarów była większa niż w inne dni - zwykle mamy ich ponad 200 - to nie doszło do poważnych incydentów spowodowanych odpalaniem fajerwerków - mówi rzecznik prasowy PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski.

Sylwester 2020 - pożary

Do jednego z najpoważniejszych zdarzeń doszło w Sylwestra ok. południa w Lubartowie (Lubelskie), gdzie w pożarze domu zginęła jedna osoba. Kolejny groźny pożar miał miejsce przed północą w Łodzi, gdzie zapaliła się kamienica. Zginęła jedna osoba, a 12 ewakuowano. Z kolei w Nowy Rok nad ranem jedna osoba zginęła w pożarze mieszkania w jednym z katowickich bloków.

Ostatniej doby 2020 roku strażacy interweniowali również w 15 zdarzeniach związanych z tlenkiem węgla. Jak przekazała PAP Państwowa Straż Pożarna, nikt nie zginął, ale 12 osób wymagało pomocy lekarskiej.

"Ciężko będzie odbudować, mało nas tu jest". Spłonął zabytkowy kościół w niewielkiej miejscowości na Pomorzu. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Co nas czeka w 2021 roku? Jasnowidz Krzysztof Jackowski: "To jest początek czegoś, co można nazwać wojną"

Joanna Krupa: "Marzę, żeby mieć jeszcze jedno dziecko". Jakie plany na 2021 rok ma modelka?

"Nowy rok, nowa ja", czyli o tym, jak wytrwać w postanowieniach noworocznych. Od czego zacząć?

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości