Newsy

Pogoda na poniedziałek: przelotne opady deszczu niemal w całym kraju

Newsy

Według synoptyków początek tygodnia będzie deszczowy. Przewidywane są przelotne opady i lokalne burze. Na termometrach od 16 stopni C na północnym wschodzie do 21 stopni C na południowym wschodzie. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na poniedziałek, 30 sierpnia 2021 r.

Jak informuje IMGW Europa Północna i częściowo Zachodnia jest w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże. Polska znajduje się pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieszcza się znad północnej nad zachodnią część kraju. Pozostajemy w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

Pogoda w poniedziałek, 30 sierpnia 2021 r.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, na południu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Początkowo możliwe burze. Prognozowane sumy opadów do 20 mm, w woj. świętokrzyskim i małopolskim do 25 mm, w woj. śląskim do 30 mm. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 10 st. C do 14 st. C, miejscami na wybrzeżu do 15 st. C, chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, około 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków północnych i zachodnich.

W poniedziałek przewaga zachmurzenia dużego. Rano lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami opady deszczu, gdzieniegdzie burze, głównie w południowej połowie kraju. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm, lokalnie do 30 mm. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od 15 st. C do 19 st. C, na obszarach podgórskich od 12 st. C do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 30 sierpnia 2021 r.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr na ogół słaby, północno-wschodni.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Zobacz także:

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości