Newsy

Pogoda na czwartek: ładne rozpoczęcie długiego weekendu

Newsy

Aktualizacja:

W czwartek, 3 czerwca 2021 roku, będzie słonecznie i bez opadów. Temperatura maksymalna od 17 do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Prognoza pogody na czwartek, 3 czerwca 2021

– Bardzo ładnie rozpoczyna się długi weekend. Będzie dużo słońca. W ciągu dnia temperatury mogą sięgnąć 24 stopni Celsjusza – poinformowała PAP synoptyk IMGW Ewa Łapińska. – Trochę więcej chmur może się pojawić dopiero po południu, ale generalnie będzie dużo słońca" – podkreśliła synoptyk.

Dodała, że przelotne opady deszczu – jeżeli się zdarzą – to będą bardzo lokalne i bardzo słabe – na północy i północnym wschodzie.

Temperatura maksymalna od 19 st. C na południowym wschodzie do 24 st. C na zachodzie, a w centrum 21-22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, od 6 do 12 km/h, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z czwartku na piątek temperatura 8–10 stopni, jedynie na Wybrzeżu ok. 12 st. C, ale nigdzie nie będzie padało.

Prognoza pogody na piątek, 4 czerwca 2021

W piątek pogoda bardzo podobna do czwartkowej. Dużo słońca, gdzieniegdzie trochę więcej chmur. – Na wschodzie i północnym wschodzie możliwy lokalny przelotny deszcz, a nawet może zagrzmieć. Będą to jednak krótkotrwałe zjawiska – przewiduje synoptyk.

Piątek ma być ciepły: 24 st. C we Wrocławiu, 23 st. C na Pomorzu Zachodnim, 22 st. C w Centrum i 22–23 st. C w Polsce południowo-wschodniej. Najzimniej będzie na północnym wschodzie (19 st. C), a także na Podhalu i w górach (ok. 18 st. C). Wiatr przeważnie słaby ,od 6 do 9 km/h, wschodni i południowo-wschodni.

Zobacz także:

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony. Komu przysługuje?

Poczta Polska ostrzega przed oszustwem na opłatę celną. "Grozi to utratą pieniędzy z kont bankowych"

Zmiany w obostrzeniach. Zwiększone limity osób na weselach i w transporcie zbiorowym. Co jeszcze się zmieni?

Autor: Iza Dorf

Źródło: TVN24 Meteo

Pozostałe wiadomości