Newsy

Latanie na desce nigdy nie było łatwiejsze. "Potrafi unosić się 65 cm nad wodą"

Newsy

Filip Chajzer wybrał się do Kryspinowa, by dowiedzieć się nieco więcej o tajemniczych deskach. Lewitujący sprzęt pozwala nam pływać, a także unosić się nad powierzchnią wody. Jak? To wyjaśnili nam Justyna i Olaf.

Deska, na której można latać

Filip Chajzer zabrał naszych widzów w miejsce, gdzie rozrywka łączy się z magią. Widzieliście kiedyś deski do pływania, na których można latać? Teraz jest to możliwe. Lewitujący sprzęt to deska, na której pływać możemy bez wiatru i bez fali. Jak to się dzieje, że się unosi?

- Wyobrazimy sobie, że pod deską tam, gdzie nie widać, mamy skrzydła jak w samolocie. Jest jedno skrzydło, które jest skrzydłem nośnym. Tylne skrzydło jest statecznikiem, który pozwala nam wychodzić w górę lub w dół – powiedział Olaf.

Jak trudne jest pływanie na takiej desce? Specjalista przyznał, że jest to banalna sprawa. Potrzebujemy tylko czasu, aby zapoznać się z deską.

- Pierwsza godzina to jest poznawanie się z deską. W drugiej godzinie już zaczynamy pierwsze lewitacje, które trwają około minuty. W trzeciej i czwartek godzinie już jesteśmy w stanie lewitować. Nawet na jednym ładowaniu około godziny – wyjaśnił.

Jak działa deska lewitująca?

Deska lewitująca wyposażona jest w akumulator i pilot na bluetooth. Dzięki temu na jednym ładowaniu możemy pływać nawet przez 85 minut. Wszystko oczywiście uzależnione jest od prędkości i masy ciała osoby pływającej.

- Deska potrafi się unosić 65 centymetrów nad wodą, mamy maszty nawet do 80 cm. Wrażenie jest idealne, kiedy przestajemy słyszeć opór wody – dodał

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Wysportowana Anita Werner na okładce popularnego magazynu. Fanka: "Sztos! Czy Ty jesteś coraz młodsza?"

Strongman walczy o powrót do zdrowia. "Bez sportu nie wyobrażam sobie życia"

Jak nauczyć się jazdy na deskorolce? "Każdy może tak naprawdę zostać profesjonalnym sportowcem"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości