latanie

  latanie

  Szacuje się, że jedna na cztery osoby boi się latać samolotem. Jedni już na samą myśl o rejsie wpadają w panikę, inni - przez całą podróż nerwowo zaciskają pięści. Dlatego w Dzień Dobry Wakacje zapytaliśmy pilota, Dominika Pundę, czy faktycznie jest się czego obawiać.

  To była miłość od pierwszego wejrzenia, a raczej… lotu. W powietrzu czują, że żyją i każdą chwilę chcą spędzać właśnie tam. O niezwykłej pasji, jaką jest latanie balonem, opowiedzieli nam eksperci w tej dziedzinie - Karolina Wilk i Vincent Lamort de Gail.

  Sebastian Kawa i Piotr Bobula odbyli pionierski lot - po raz pierwszy przelecieli szybowcem nad Ukrainą. Zobaczcie jak udało im się uzyskać pozwolenie na taki przelot i jakie niebezpieczeństwa czyhały na nich podczas tej przygody. A w studiu Dzień Dobry TVN o swojej podniebnej pasji i o tym, co ciągnie ludzi w chmury, opowiedzieli nam Łukasz Rybarski i Piotr Gąsowski.

  Szymon Piotr Warszawski jest synem aktorki Agaty Witkowskiej i aktora Piotra Warszawskiego. Ukończył studia na wydziale aktorskim PWST we Wrocławiu. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby porozmawiać z nim o rodzinnych aktorskich tradycjach i pasji do latania. Dlaczego - kiedy uczył się roli do serialu "Belfer" - lubił się zanurzać w kapsule deprywacji sensorycznej? :) Na naszych kanapach usiadł także ojciec młodego aktora. Cieszył się, że syn wybrał aktorstwo? Chcieliby razem zagrać?

  Patrycja Ducinowska jest kierowcą ciężarówki. Jak inni kierowcy reagują na kobietę za kierownicą TIR-a? Jak radzi sobie z awariami samochodu? Czy boi się o własne bezpieczeństwo? A co z higieną? Z kolei Małgorzata Stolarczyk pracuje w kopalni. Co prawda nie schodzi pod ziemię, ale nie zdecydowała się również na pracę w biurze. Zawiaduje mężczyznami. Czy łatwo jej ulegają? Traktują ją inaczej niż kolegów? W Dzień Dobry TVN kobiety, którymi żaden męski zawód nie jest straszny!

  Wojciech Bógdał w 2013 r. szturmem wszedł do grona najlepszych pilotów motoparalotniowych. Jest Mistrzem Świata, Europy i trzykrotnym Mistrzem Polski. Ile miał lat, kiedy pierwszy raz poleciał samodzielnie? Co mu się podoba w lataniu? Możecie być zaskoczeni, kiedy dowiecie się, kto pomaga mu w treningach.

  Pilot i podróżnik Marcin Szamborski z miłości do przygody obleciał helikopterem świat. O swojej przygodzie opowiedział w Dzień Dobry TVN. Ile czasu i jak jego ekipa szykowała się do tej podróży? Na jakiej wysokości lecieli? Jakie było największe wyzwanie podczas wyprawy?

  Pasażerowie samolotów zazwyczaj nie przepadają za turbulencjami. Czy jest miejsce w samolocie, w którym turbulencje są najmniej odczuwalne? O tym w Dzień Dobry TVN mówił pilot Oskar Maliszewski.

  Ostatni film z udziałem Kasi Smutniak "Doskonali nieznajomi" odniósł we Włoszech ogromny sukces. Jego fabuła opowiada o grupie przyjaciół i ich dość ryzykownej zabawie... W jaką postać wciela się polska aktorka? Dlaczego Smutniak nie korzysta z mediów społecznościowych? I co sadzi o presji, jaką wywiera się na współczesnych kobietach w dążeniu do doskonałości? Czy powróciła do swojej pasji latania? I czy znalazła już swoje miejsce na ziemi? Z Kasią Smutniak rozmawiała Magda Mołek.

  W środę w Dzień Dobry TVN: latająca dziewczyna - szesnastoletnia Polka, w której tańcu zakochał się cały świat. A także: korpoprzedszkola - czy zostawianie dziecka na czas pracy w siedzibie firmy ma sens? Oraz schronisko, które daje szansę psom i ludziom. Bądźcie z nami jutro o 8.00!

  Anna Maruszeczko gościła w Zielonych Drzwiach pierwszego w Polsce niepełnosprawnego paralotniarza Jędrzeja Jaxa-Rożena. Jak to się stało, że jeździ na wózku inwalidzkim? Jak radzi sobie z lataniem na paralotni? Czy rodzina akceptuje jego pasję?