Newsy

Luzowanie restrykcji dotyczących wesel. Jakie będą nowe limity osób?

Newsy

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy pandemia znacznie pokrzyżowała plany przyszłych par młodych. Zamknięte restauracje i zakaz gromadzenia się dały się we znaki, dlatego większość wesel została odwołana bądź przełożona. Zakochani widzą jednak światełko w tunelu. 29 maja nastąpi poluzowanie obostrzeń. Co to dokładnie oznacza? Szczegóły wyjaśniała ekspertka ślubna Martyna Gabriel.

Obostrzenia na weselach

Przez długi czas zakochane pary musiały wstrzymać się z decyzjami o ślubie. Organizacja wesel była po prostu niemożliwa. Od 8 maja 2021 r. nieco poluzowano obostrzenia, a imprezy okolicznościowe mogły odbywać się na zewnątrz z udziałem maksymalnie 25 osób. Jak możemy się domyślać, ze wglądu na polski klimat z opcji tej korzystało bardzo mało chętnych.

- Przez cały rok byliśmy zamknięci, co dla naszej branży było ogromną tragedią. Nie mogliśmy pracować. Aktualnie nam się to wszystko pozmieniało – powiedziała Martyna Gabriel, ekspertka ślubna.

Luzowanie obostrzeń na weselach

Od 29 maja obostrzenia na weselach zostaną zmienione. Na imprezie będzie mogło pojawić się do 50 osób. Wciąż jednak będzie obowiązywać nakaz zachowania bezpiecznego dystansu między stolikami oraz limit osób siedzących przy jednym stoliku.

Będzie trzeba zachować wszelkie środki ostrożności. Odległość stolików wynosi 1,5 metra. Obowiązują także maseczki i wszelki reżim sanitarny, jak dezynfekcja rąk

- wyjaśniła ekspertka ślubna.

Co więcej, wesele będzie można zorganizować wewnątrz lokalu, a osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie będą wliczane w limity na weselach 2021.

Wesela 2021- nowy trend

Martyna Gabriel przyznała, że młode pary tradycyjnie chcą, aby podczas wielkiego wydarzenia towarzyszyli im wszyscy bliscy. Zazwyczaj na weselu bawi się od 100 do 200 osób. W czasie pandemii specjalistka zauważyła jednak nowy i dominujący trend – śluby plenerowe.

- Podczas pandemii i zakazów młodzi brali sam ślub kościelny w gronie np. 5 osób, natomiast teraz chcą zorganizować ślub humanistyczny połączony z weselem i przeżyć cała ceremonię ze wszystkimi, z dziadkami, rodziną, rodzeństwem - tłumaczyła nasza rozmówczyni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Ślub w czasach zarazy. Zosia Ślotała-Haidar wspomina wesele: "Zależało nam, by dzieci zobaczyły, jak celebrujemy tę naszą miłość"

Policja wkroczyła na wesele i wylegitymowała 81 osób. Goście musieli opuścić lokal

Wesele w ogrodzie w stylu Chanel, czyli niezwykła kolekcja haute couture na sezon wiosna-lato 2021

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości