zakazy

  Każdy wie, że związek to nie tylko same przyjemne chwile, ale także kłótnie i nieporozumienia. W takich momentach zdarza się, że czegoś drugiej osobie zabraniamy, bądź urażeni karzemy siebie nawzajem. Czy powinniśmy to robić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział psycholog, Piotr Mosak.

  Zbliża się szczyt sezonu na Bali, który przypada na zimowe miesiące. Cała Indonezja traci na zamknięciu granic z powodu pandemii, dlatego rząd chce powrotu turystów, jednak nie wszystkich. Tamtejsze władze pragną przyjezdnych o "odpowiednich walorach".

  Coraz więcej młodych dziewczynek zaczyna się malować. Jedne robią to z ciekawości i chęci naśladowania mamy, inne z potrzeby "upiększenia się". Czy rodzice powinni wyrażać na to zgodę? O przełomowych momentach w życiu młodej damy opowiedziały nam Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy oraz Magdalena Modra-Krupska, aktorka, mama 15-letniej Mii.

  Przez ostatnie kilkanaście miesięcy pandemia znacznie pokrzyżowała plany przyszłych par młodych. Zamknięte restauracje i zakaz gromadzenia się dały się we znaki, dlatego większość wesel została odwołana bądź przełożona. Zakochani widzą jednak światełko w tunelu. 29 maja nastąpi poluzowanie obostrzeń. Co to dokładnie oznacza? Szczegóły wyjaśniała ekspertka ślubna Martyna Gabriel.

  Do 27 grudnia w Polsce obowiązuje tak zwany "etap odpowiedzialności", czyli zasady i restrykcje, które zostały ogłoszone przez premiera Mateusza Morawieckiego. Jedną z nich jest limit osób przy wigilijnym stole. Czy policja będzie go sprawdzać? Jak będą reagować funkcjonariusze na złamanie obostrzeń?

  Od 28 grudnia do 17 stycznia ponownie zamknięte będą galerie handlowe. Obowiązywać też będzie zakaz działalności związanej z prowadzeniem dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Tak wynika z rządowego rozporządzenia. Nie dotyczyło ono jednak kasyn, co wywoływało spore zdziwienie. Teraz ma się to zmienić.

  Weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z 7 grudnia br. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Do 31 grudnia nie będą mogły odbywać się cywilne loty międzynarodowe do 9 krajów.

  Pandemia koronawirusa nie traci na sile. By zmniejszyć liczbę zakażeń możliwe są kolejne restrykcje. Wicepremier Jarosław Gowin nie wyklucza, że będziemy musieli zostać w domach. Jak miałby wyglądać kolejny lockdown w Polsce?

  44 powiaty i siedem miast na prawach powiatów znalazło się na liście objętych obostrzeniami w związku pandemią Covid-19. W czerwonej strefie znalazł się m.in Sopot, a w żółtej: Gdańsk, Gdynia i Szczecin. Resort zdrowia wskazał także tereny zagrożone wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń. Na tej liście znalazło się 17 powiatów, w tym m.in. Warszawa. Minister Adam Niedzielski zapowiedział również zaostrzenie ograniczeń w poszczególnych strefach.

  Od 16 września obowiązuje nowa lista zakazów połączeń lotniczych, która tym razem objęła 30 państw. Jedynym dopisanym do niej krajem jest Francja, natomiast wykreślone z niej zostały m.in. Luksemburg, Meksyk i Malta.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało mapę, na której zaznaczono na czerwono 44 kraje, z których samoloty rejsowe nie mogą lądować w Polsce. Znalazło się na niej również 21 destynacji (kolor pomarańczowy), które już niedługo mogą dołączyć do tzw. listy czerwonej.

  Na mapę niebezpiecznych kąpielisk na Mazowszu zostanie naniesionych osiem nowych miejsc. Listę nowych "czarnych punktów" w województwie mazowieckim przedstawiono na konferencji prasowej z udziałem policji, przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz samorządu województwa mazowieckiego.

  W marcu weszła w życie nowelizacja ustawy o wychowywaniu w trzeźwości, zgodnie z którą można zakazać sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Czy to dobry pomysł? Poprosiliśmy o komentarz gości Dzień Dobry TVN: dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztofa Brzózkę i Marka Tatałę z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

  Coraz częściej ludzie ze zwykłych papierosów przerzucają się na e-papierosa. Do tej pory można było je swobodnie palić w miejscach publicznych. Czy od Nowego Roku będzie to zakazane? Co tak naprawdę zawiera w sobie e-papieros i dlaczego tak drażni ludzi niepalących, dowiedział się reporter Dzień Dobry TVN.