zakazy

  zakazy

  Przez ostatnie kilkanaście miesięcy pandemia znacznie pokrzyżowała plany przyszłych par młodych. Zamknięte restauracje i zakaz gromadzenia się dały się we znaki, dlatego większość wesel została odwołana bądź przełożona. Zakochani widzą jednak światełko w tunelu. 29 maja nastąpi poluzowanie obostrzeń. Co to dokładnie oznacza? Szczegóły wyjaśniała ekspertka ślubna Martyna Gabriel.

  Od 28 grudnia do 17 stycznia ponownie zamknięte będą galerie handlowe. Obowiązywać też będzie zakaz działalności związanej z prowadzeniem dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Tak wynika z rządowego rozporządzenia. Nie dotyczyło ono jednak kasyn, co wywoływało spore zdziwienie. Teraz ma się to zmienić.

  44 powiaty i siedem miast na prawach powiatów znalazło się na liście objętych obostrzeniami w związku pandemią Covid-19. W czerwonej strefie znalazł się m.in Sopot, a w żółtej: Gdańsk, Gdynia i Szczecin. Resort zdrowia wskazał także tereny zagrożone wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń. Na tej liście znalazło się 17 powiatów, w tym m.in. Warszawa. Minister Adam Niedzielski zapowiedział również zaostrzenie ograniczeń w poszczególnych strefach.

  W marcu weszła w życie nowelizacja ustawy o wychowywaniu w trzeźwości, zgodnie z którą można zakazać sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Czy to dobry pomysł? Poprosiliśmy o komentarz gości Dzień Dobry TVN: dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztofa Brzózkę i Marka Tatałę z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

  Coraz częściej ludzie ze zwykłych papierosów przerzucają się na e-papierosa. Do tej pory można było je swobodnie palić w miejscach publicznych. Czy od Nowego Roku będzie to zakazane? Co tak naprawdę zawiera w sobie e-papieros i dlaczego tak drażni ludzi niepalących, dowiedział się reporter Dzień Dobry TVN.