uroczystość

  uroczystość

  Ślub to wyjątkowy dzień dla każdej młodej pary. Przyszli małżonkowie chcą, aby wszystko poszło idealnie i zgodnie z planem. Niestety spełnienie marzeń o pięknym ślubie nie zawsze jest możliwe. Ingerencja rodziców sprawia, że młoda para często musi walczyć o swoje. W jakie kwestie najczęściej wtrącają się matki i ojcowie? Jak nie ulegać tym namowom i zaplanować idealną uroczystość? Na ten temat rozmawialiśmy z Moniką Grabiszewską z Agencji Ślubnej "Weselna Organizatorka".

  Przez ostatnie kilkanaście miesięcy pandemia znacznie pokrzyżowała plany przyszłych par młodych. Zamknięte restauracje i zakaz gromadzenia się dały się we znaki, dlatego większość wesel została odwołana bądź przełożona. Zakochani widzą jednak światełko w tunelu. 29 maja nastąpi poluzowanie obostrzeń. Co to dokładnie oznacza? Szczegóły wyjaśniała ekspertka ślubna Martyna Gabriel.

  W zeszłym roku świat pożegnał wybitnego kompozytora i dyrygenta Krzysztofa Pendereckiego. Ze względu na pandemię niemożliwy do przeprowadzenia był pogrzeb w formule uroczystości państwowych. Urna z prochami zmarłego zostanie przewieziona do Panteonu Narodowego dopiero 29 marca 2022 roku. Takie informacje przekazał w komunikacie Andrzej Giza, dyrektora Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena.

  Boże Ciało czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem ruchomym, a jego data zależy od Wielkanocy. Jest obchodzone w kościele katolickim, dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, w pierwszy czwartek po Trójcy Przenajświętszej. Czy w Boże Ciało sklepy będą otwarte? Gdzie będzie można zrobić zakupy?

  Katarzyna Bujakiewicz wzięła ze swoim długoletnim partnerem sekretny ślub. Jak udało im się zachować tę uroczystość w tajemnicy? Długo ją planowali? Czy córka pary sypała kwiatki podczas uroczystości? Zapytała o to reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Wielkimi krokami zbliża się ślub Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana. Czy to prawda, że para kilkakrotnie zmieniała datę uroczystości? Co w czasie przygotowań zaskoczyło Małgorzatę Rozenek? I dlaczego nie udało im się zorganizować przyjęcia tylko dla najbliższych? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W Wielkanoc Marika wyszła za mąż. Chciała, by uroczystość była dyskretna. Niestety nie udało się. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska powiedziała, w jaki sposób informacja dostała się do mediów i, kto jeszcze wziął w tym czasie ślub.

  Planowanie ślubu i wesela jest przyjemne. Gorzej się robi na sercu, gdy zaczyna się podliczać pieniądze, które trzeba wydać na uroczystość. Jest jednak sposób na ograniczenie kosztów - wesele sponsorowane. O co dokładnie chodzi? Czy w Polsce tego rodzaju sponsorowanie jest popularne? Na jakie usługi i produkty można znaleźć sponsora? Co można zaproponować sponsorowi? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN organizatorką ślubów Ewą Wardęgą.