Ślub za granicą tańszy niż w Polsce. "Wykupiliśmy osobny bilet dla sukienek"

Czy śluby poza Polską może być tańszy od tego w kraju?
Mój ślub zagranicą był tańszy niż w Polsce
Źródło: Dzień Dobry TVN
Organizacja ślubu i wesela to spory wydatek. Paradoksalnie wyprawienie uroczystości poza granicami Polski może być znacznie tańsze niż w kraju. Dlaczego warto się zdecydować na taki krok? Od czego zacząć przygotowania? Co jest największym wyzwaniem? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Ariana Grzechnik-Kołodziej i Aleksander Kołodziej, którzy pobrali się na Cyprze oraz Maciej Klocek, wedding planner, mistrz ceremonii ślubnej.

Ślub poza granicami Polski - czy jest tańszy?

Ariana Grzechnik-Kołodziej zawsze chciała wesela w plenerze. - Oglądaliśmy hotele w Polsce, ale jakiś pomysł chyba wpadł od mojego taty, może wesele gdzieś na wyspie i zdecydowaliśmy się na Cypr. To był idealny pomysł. Wyszło wszystko wspaniale - powiedziała w Dzień Dobry TVN. - Ja zawsze chciałem wziąć ślub w egzotycznym miejscu, trochę jak w filmie, trochę na plaży, pod palmami, bez tłumu ludzi - dodał Aleksander Kołodziej, mąż Ariany.

Para zdradziła, że organizacja ślubu zajęła im dwa miesiące. - Są troszeczkę inne wyzwania i warto jest skorzystać z doświadczenia innych osób. Z perspektywy czasu skorzystalibyśmy z wedding plannera, który by nam pomógł, podpowiedział, jak to zrobić, zorganizować, bo jednak jest stres - przyznał nasz gość. Jak zapewnił, takie wesele, dobrze zorganizowane, wcale nie musi droższe od tego w kraju. - Rynek polski dość mocno się rozwinął, mieliśmy sporą inflację w ostatnich latach, więc te ceny też mocno poszły w górę - potwierdził Maciej Klocek, wedding planner.

Jak zorganizować ślub za granicą?

Maciej Klocek jest zdania, że zanim pary zaczną cokolwiek załatwiać, muszą się zastanowić, jaka ceremonia ich interesuje. - Czy to będzie ślub kościelny, czy cywilny, niektórzy chcą też wziąć ślub symboliczny, bo nie wszędzie da się zrobić każdy rodzaj ślubu, więc to jest pierwszym wyzwaniem, które trzeba podjąć. Potem zastanowić się, jak daleko chcemy lecieć, czy to będzie tylko Europa, czy gdzieś dalej i możemy wtedy decydować - wyjaśnił. Wyznał, że ma sprawdzone miejsca, w których już organizował takie uroczystości, ale zawsze jest otwarty na sugestie klientów.

Ślub poza krajem może stwarzać problemy z przewiezieniem np. sukni ślubnej. - Miałam trzy suknie, było to jednak wyzwanie. Wykupiliśmy osobny bilet dla sukienek i wisiały na fotelu obok z nami w samolocie - wspominała Ariana Grzechnik-Kołodziej.

A jak wyglądało ulokowanie gości? Co jeszcze trzeba wiedzieć o organizacji takiej ceremonii? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości