Ślubne trendy 2024. Jakie dodatki na głowę królują w tym sezonie?

20240529-DDTVN-43
Źródło: Dzień Dobry TVN
Co na głowę panny młodej? - napisy
Co na głowę panny młodej? - napisy
Jakie dodatki wybrać na głowę panny młodej?
Jakie dodatki wybrać na głowę panny młodej?
Sezon ślubny w pełni. W tym czasie warto zwrócić uwagę na aktualne trendy, by nie popełnić błędów w wyborze fryzury i nakrycia głowy. Co obecnie polecają eksperci? Modne dodatki pokazali w Dzień Dobry TVN wizażystka Marzena Tarasiewicz oraz fryzjer Dawid Krynicki.
Trendy we fryzurach ślubnych w 2024 roku

Czasy, w których na weselach widywało się bardzo skomplikowane upięcia oraz ciężkie i pracochłonne uczesania, już dawno minęły. Trendy we fryzurach ślubnych na sezon 2024 to przede wszystkim naturalność i lekkość. Panny młode coraz częściej decydują się na proste fryzury, które są romantyczne i odmładzające, a przede wszystkim podkreślają ich naturalne piękno. Będą to przede wszystkim: warkocze francuskie, kucyki oraz swobodne loki.

DD_20240529_Panna_mloda_dodatki_REP_napisy
Jakie dodatki wybrać na głowę panny młodej? – napisy
Źródło: Dzień Dobry TVN

Jak przyznał fryzjer Dawid Krynicki, loki to wciąż jedna z najpopularniejszych propozycji wśród kobiet o długich lub średniej długości włosach. Nieustannie królują skromne i klasyczne skręty, spektakularne loki w stylu retro, a także fale a'la Hollywood look. Oczywiście wybór fryzury ślubnej zależy przede wszystkim od osobistych upodobań panny młodej i co najważniejsze, to właśnie ona powinna czuć się w niej pięknie i komfortowo. Jednym z ciekawszych trendów 2024 jest zmiana fryzury, tzn. schludne i eleganckie uczesanie na ślub, zaś podczas wesela można rozczesać loki lub rozplątać upięcie, aby uzyskać naturalny efekt i dodać odrobinę szaleństwa.

- Modne będzie wszystko, co będzie wiązało się z prostotą. Coś, co jest formą lekką, prostą, delikatną, bez tapirowania i lakierowania. Bez wielkich fryzur wyniosłych. Wszystko, co kojarzy nam się z naturą, łatwe i proste upięcia. W sezonie 2024 nadrabiamy dodatkami - powiedział gość Dzień Dobry TVN.

Dodatki na głowę dla panny młodej

Sama fryzura to jednak nie wszystko. W sezonie ślubnym 2024 roku królują ozdobne spinki, kokardy, opaski, a także welony - z różnym wykończeniem: od tradycyjnych katedralnych, z koronką po nowoczesne np. z piórami. Te dodatki dodają uroku i elegancji całej stylizacji ślubnej i sprawiają, że panna młoda prezentuje się jeszcze bardziej wyjątkowo. Kluczowe w wyborze dodatku są styl sukni oraz fryzura, które generują kierunek stylizacji. Musimy pamiętać, że dodatek musi być spójny z charakterem i stylem całej kreacji.

Zdaniem wizażystki welon to klasyka, na którą decyduje się najwięcej panien młodych. Dodaje kreacji romantycznego charakteru, a przy tym świetnie wygląda na zdjęciach, zwłaszcza na wietrze. Każda przyszła żona powinna jednak sama podjąć decyzję, czy w swoim wielkim dniu chce na niego postawić.

- Welony wróciły w nowoczesnej odsłonie. W tej chwili jako dodatek ślubny sprawdza się czarny kolor. Kolejny dodatek to opaski w każdej formie, w każdym wydaniu, koronkowe, perłowe, w każdym kolorze. Przez wiele sezonów królowały wianki i żywe kwiaty. To zostało zepchnięte na rzecz biżuteryjnych rozwiązań – podsumowała Marzena Tarasiewicz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?