Niecodzienne trendy ślubne 2024 roku. "Wesela stały się spektaklami"

Trendy ślubne 2024
Źródło: Dzień Dobry TVN
Niecodzienne trendy ślubne
Niecodzienne trendy ślubne
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Najstarszy film z wesela
Najstarszy film z wesela
Stroje regionalne na wesele?
Stroje regionalne na wesele?
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
Od kwiatów, przez menu po wybór miejsca... Już za kilka chwil startuje najgorętszy w roku okres ślubny. Sprawdziliśmy, na jakie nietypowe rozwiązania zdecydowali się przyszli małżonkowie. Co dzisiaj jest w ślubnych trendach? Przekonaliśmy się o tym w Dzień Dobry TVN.

Polskie śluby z rozmachem

Ekspertki zajmujące się wspieraniem przyszłych małżonków w przygotowaniach do ich najważniejszego dnia w życiu nie mają wątpliwości, że oczekiwania względem ślubów i wesel rosną z roku na rok. Czasami trudno sprostać niektórym wymaganiom, ale przepychu i tak nie brakuje.

- Możemy wyróżnić trendy, takie które dzieją się obok, jak np. fotobudka. Są też takie, które mają zaskoczyć, jak chociażby podniebne akrobacje, gimnastyka, pokaz ognia. Rok temu hitem były wystrzałowe dymy, atrakcje kulinarne - np. degustacja kawioru. (...) Nie chcemy, żeby nasz ślub był jednym z wielu, tylko opowiadał naszą historię. Nie mówimy już tylko o dekoracjach i kwiatach, a o budowaniu całej scengorafii - mówiła Bogna Bojanowska, wedding plannerka.

- W Polsce śluby i wesela są silną tradycją. Przez to te wesela stały się spektaklami - dodała Oliwia Makuszewska, wedding plannerka.

Trendy ślubne 2024

Pary młode coraz chętniej zaskakują swoich gości. Wedding plannerki prześcigają się w pomysłach, by tworzyć imprezy z rozmachem. Ostatnio w sieci furorę zrobił tort zjeżdżający z sufitu. - Wszyscy byli zszokowani, goście nie wiedzieli, jak to możliwe, żeby to zrobić. Nie pamiętam, jak ten tort smakował, bo byłam w takich emocjach. Był stres, a co jeśli coś się wydarzy i skończy się tragicznie? - opowiadała Iga Cemer, panna młoda.

Dawniej sala weselna bądź remiza, dzisiaj im bardziej niestandardowe miejsce, tym lepiej. Gdzie najczęściej będziemy się bawić na weselach w 2024 roku?

- Topowymi miejscami, w których w najbliższym sezonie ślubnym będziemy mieć wesela to namioty, które są puste, to stodoły, czy stocznia - mówiła Natalia Daszewska, dekoratorka.

Suknie ślubne - jaką wybrać w 2024?

Suknia ślubna to zdecydowanie najważniejszy element garderoby dla panny młodej. Nie trzeba jednak wykosztowywać się, by błyszczeć podczas tego ważnego dnia.

- Większość sukni, które pokazuje są z drugiej ręki albo ze zwrotów. (...) Stawiamy na wygodę, bo chcemy się dobrze bawić. Możemy z pomocą krawcowej dopasować rozmiar sukni ślubnej. Możemy wybrać taką z sieciówki. (...) Dodatki takie jak welon z napisem dopełnią stylizację - mówiła Nadja Pędzik, specjalistka mody ślubnej.

- Musimy się liczyć z tym, że suknie z sieciówki mają gorszy materiał, ale znajdziemy je już za taniej niż 1000 zł - dodała.

DD_20240416_Slub_REP_napisy
Suknie ślubne nie za miliony - napisy
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: A. Grzymkowska, A. Gdula

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki