Newsy

Nie żyje ojciec 89 dzieci i mąż 38 kobiet. "Większość pań, z którymi się ożenił, to były biedne dziewczyny lub sieroty z jego wioski"

Newsy

Claude Renault/Getty Images

76-letni Ziona Chana, uważany za głowę najbardziej licznej rodziny na świecie, zmarł w szpitalu Trinity w Aizawl. Spłodził 89 dzieci z 38 żonami. Doczekał się 33 wnuków. Wszyscy mieszkają w czteropiętrowym budynku o stu pokojach.

Nie żyje Ziona Chana

Ziona Chana cierpiał na cukrzycę i nadciśnienie. Zmarł w piątek około godziny 15 czasu lokalnego w szpitalu Trinity w Aizawl. Mężczyznę pożegnał premier indyjskiego stanu Miroram Zoramthanga.

Z bólem serca Mizoram pożegnał pana Ziona, uważanego za głowę największej rodziny na świecie, z 38 żonami i 89 dziećmi. Wioska Baktawng Tlangnuam stała się główną atrakcją turystyczną w stanie, właśnie ze względu na tę rodzinę

– napisał na Twitterze Zoramthanga.

Ziona Chana – kim był?

Ziona Chana urodził się 21 lipca 1945 r. Pracował jako robotnik budowlany. Był poligamistą. Stał na czele największej rodziny na świecie. Miał 89 dzieci z 38 żonami. Doczekał się 33 wnuków. Wszyscy potomkowie mieszkają w wiosce w północno-wschodnich Indiach, w czteropiętrowym budynku o stu pokojach. Media na całym świecie rozpisywały się o organizacji ich życia rodzinnego. Ognisko domowe prowadzone jest z wojskową precyzją przez pierwszą żonę Zathiangi.

- Jestem najstarsza i nasz małżeński staż z Zionem jest najdłuższy. Wszyscy mnie szanują – mówiła w rozmowie z mirror.co.uk. Co więcej, rodzina ma własną szkołę, warsztaty stolarskie, pola ryżowe, kurniki itd. Wszystkie kobiety należące do klanu godzinami przygotowują obiad. Typowy posiłek składa się z 30 kurcząt, 60 kilogramów batatów i 100 kilogramów ryżu.

Najstarszy syn Ziony, Parliana, stwierdził na łamach "The Sun", że jego ojciec poślubił tyle żon po to, by móc się nimi opiekować. - Większość kobiet, z którymi się ożenił, to były biedne dziewczyny lub sieroty z jego wioski – mówił. - Poślubiając je, dał niezwykły przykład do naśladowania w historii ludzkości. On jest nie tylko głową naszej rodziny, ale także przywódcą dla około czterech tysięcy osób należących do sekty Chana. Mój dziadek sprowadził się do tej wioski i założył naszą wspólnotę – dodał.

Zobacz wideo: "Najmniejszy święty świata" udzielał błogosławieństw w czasie festiwalu religijnego w Indiach

Zobacz także:

Dorota Wellman przez wiele lat nie mogła zajść w ciążę. "Do piekła bym trafiła, żeby mieć dziecko"

Bracia Królikowscy zdradzili kulisy życia rodzinnego. "Nie poznaliście jeszcze Marceliny"

Królowa Elżbieta II skończyła 95 lat. Dlaczego obchodzi urodziny dwa razy w roku?

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: indiatoday.in/The Sun

Pozostałe wiadomości