Newsy

Nowy program „Down the road. Zespół w trasie” już dziś w TTV. Jakie przygody spotkały uczestników?

Newsy

Aktualizacja:

Już dziś wieczorem - 23 lutego o 22:05 w TTV rozpocznie się emisja nowego programu Przemysława Kossakowskiego „Down the road. Zespół w trasie”, którego bohaterami są osoby z zespołem Downa. 12-odcinkowy program to opowieść o szóstce młodych osób, które wraz z Przemkiem Kossakowskim ruszają w podróż po 6 krajach Europy. Podczas trasy uczestnicy rozmawiają i mierzą się z opinią na temat osób z zespołem Downa - widzianych jako niepełnosprawnych, niesamodzielnych i wymagających opieki - a jacy są naprawdę?

Nowy program „Down the road”

Ekstremalne przygody, niezapomniane przeżycia i szczere rozmowy. Przemek Kossakowski wraz z szóstką osób z zespołem Downa rusza w dwutygodniową podróż busem przez sześć krajów. O przygodach, jakich doświadczyli, opowiedzieli uczestnicy: Ola Mandryga, Dominika Kasińska, Agnieszka Kociołek, Grześ Brandt, Michał Milka, Krzysiek Hirsztritt oraz pomysłodawca Przemysław Kossakowski

W tej podróży poznałem moich przyjaciół, poznałem cudownych ludzi. Trudno mi opowiadać o nich bez wzruszenia. Traktuje ich jako swoich nauczycieli, ludzi, od których dowiedziałem się nowych prawd nie tylko o świecie, ale także o sobie samym, ponieważ oni byli moim lustrem. Pokazali mi świat

– powiedział Przemek Kossakowski.

Co było najważniejsze w tej podróży?

Podczas programu uczestnicy doświadczali różnych przygód. Były chwile śmiechu, zabawy, ale nie zabrakło również sytuacji mrożących krew w żyłach.

To była podróż życia. Krótko mówiąc, wychodziłem z opresji, żeby nie wdawać się w bójki

– powiedział Krzysiek Hirsztritt.

Dominika Kasińska dodała, że podróż ta odmieniła życia każdego z uczestników. W czasie wyjazdu wszyscy lepiej poznali samych siebie i zrozumieli, że wszędzie potrafią dać sobie radę.

Chcemy pokazać też poprzez nasza podróż, że my jako bohaterzy też coś potrafimy zrobić

– powiedziała Dominika.

Przemek dodał, że uczestnicy poznali nowe miejsca i nowych ludzi. Bohaterowie nie mieli lęku przed nowym. Byli otwarci i głodni świata. Było to widać z daleka, dlatego też wszyscy ludzie, którzy pojawiali się na drodze bohaterów byli bardzo przyjaźnie nastawieni. Bez znaczenia czy była to Chorwacja, Włochy czy Niemcy, uczestnicy witani byli uśmiechem. Co najbardziej zaskoczyło Przemka?

Najbardziej mnie zaskoczyło niesamowite skracanie dystansu. My wszyscy poznaliśmy się pierwszego dnia na planie. Rano cały nasze zespół pojawił się w jednym miejscu i tam się poznaliśmy. Kiedy mówiłem wszystkim ludziom dzień dobry, to byłem przytulany i to była pierwsza lekcja tego, że wchodzę w zupełnie nową przestrzeń

– dodał Kossakowski.

W programie oprócz zabawy był także czas na refleksję i chwilę zadumy. O czym marzą uczestnicy programu? To bardzo ludzkie, a jednocześnie trudne do zrealizowania życzenie. Zobaczcie wideo:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości