Włosy

Czy sól morska niszczy włosy? Porady, jak dbać o fryzurę na wakacjach

Włosy

Aktualizacja:
shevtsovy/Getty Images

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze. Tradycyjnie popularnym kierunkiem letnich wyjazdów są nadmorskie kurorty. Godziny spędzone w pełnym słońcu na plaży i częste kąpiele w słonej wodzie mogą jednak negatywnie oddziaływać na nasze włosy. Dlatego w czasie urlopu wymagają one szczególnej ochrony i pielęgnacji. Jak się o nie zatroszczyć?

Czy słona woda może zniszczyć włosy?

Dla wielu z nas nieodłącznym elementem wakacyjnego wypoczynku są kąpiele w morzu. I o ile kilkukrotne zanurzenie w słonej wodzie nie powinno negatywnie wpłynąć na kondycję włosów, to już w czasie dłuższego urlopu można zauważyć pogorszenie ich stanu.

Woda morska, nawet jeśli ma niewielkie stężenie soli, pozbawia nasze kosmyki naturalnej wilgoci. W efekcie stają się sztywne, kruche, łamliwe i matowe. Fryzura nie będzie się układać jak dawniej. Włosy rozjaśniane lub farbowane, które są osłabione chemicznymi zabiegami, będą jeszcze bardziej narażone na uszkodzenia.

Jak dbać o włosy na wakacjach?

Jeśli chcemy utrzymać włosy w dobrej kondycji podczas wakacyjnych wyjazdów, wystarczy zastosować kilka prostych rozwiązań. Podstawą jest, by po każdej morskiej kąpieli dokładnie opłukać je w letniej, słodkiej wodzie np. pod prysznicem.

W codziennej pielęgnacji na urlopie warto stosować kosmetyki o działaniu nawilżającym. Świetnie sprawdzą się odżywki, a także maski. Te drugie warto nieco dłużej potrzymać na głowie i nie spłukiwać od razu. Wszystko po to, by substancje aktywne miały szansę zadziałać na suche kosmyki, odżywić je, a w efekcie poprawić kondycję włosów. Dzięki temu fryzura będzie bardziej zabezpieczona przed kolejnymi słonymi kąpielami.

Dobrym pomysłem będzie również olejowanie włosów. Tłuszcze ochronią je przed utratą wilgoci i blasku. Na suche pasma najlepiej nakładać m.in. olej makadamia, migdałowy czy też z pestek dyni.

Zobacz wideo: Jak zadbać o nasze włosy latem?

Zobacz także:

Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak rozstali się? Mamy komentarz

Klaudia El Dursi chciała zostać aktorką. "Przed dniem egzaminu miałam wypadek samochodowy"

Anna Wendzikowska zamieściła osobisty wpis: "Pokochać siebie to żaden narcyzm"

Autor: Justyna Piąsta

Pozostałe wiadomości